Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Egzamin ósmoklasisty w cieniu strajku nauczycieli

  • 14.04.2019, 20:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Egzamin ósmoklasisty w cieniu strajku nauczycieli
Od poniedziałku 15 kwietnia 2019 r. rozpoczynają się w podstawówkach trzydniowe egzaminy 8-klasistów. W każdej szkole naszego powiatu są wyznaczone komisje egzaminacyjne. Jeżeli nic specjalnego się nie wydarzy, to egzaminy - pomimo strajku większości nauczycieli - powinny się odbyć.

Strajk nauczycieli trwa już tydzień. Na razie strona związkowa (konkretnie Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych) nie dogadała się ze stroną rządową co do podwyżek. W tej sytuacji większość nauczycieli nie przystąpiła do pracy. O komisje egzaminacyjne zadbali dyrektorzy szkół, często przy pomocy samorządów i kuratorium. Dyrektor jest przewodniczącym szkolnej komisji egzaminacyjnej, a wicedyrektor zastępcą przedwodniczącego ske. Część nauczycieli wyjątkowo na czas egzaminów zawiesza strajk.

W szkołach, w których od poniedziałku są egzaminy, dzieci z klas I-VII i tak by w tym czasie nie przyszły do szkoły, właśnie ze względu na egzamin ósmoklasisty. Samorządy zadbały o zajęcia w domach kultury i świetlicach organizowane właśnie w tych dniach. Z naszego rozeznania wynika, że frekwencja nie jest bradzo wysoka, ale możliwość została stworzona.

Przykładowo burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn prawdopodobnie zauważył swój błąd podczas ferii zimowych. Wtedy np. dzieci zarządzeniem prezydenta Szczecina mogły bezpłatnie bywać na tamtejszych pływalniach. Nasze takiej możliwości nie miały. Z tego pomysłu, jak się zdaje, skorzystał tym razem burmistrz Gryfina. Dodajmy, że to tylko propozycja dla części dzieci, czyli tych od 11 roku życia, jak chce regulamin Centrum Wodnego Laguna. Uczniowie pełnoletni też nie mogą skorzystać z tej oferty.

Jak wygląda przedłożona oferta dla dzieci w gminie Gryfino?

1) C.W. „Laguna” – darmowy wstęp dla uczniów w wieku 11-18 lat za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach 9.00 – 13.00 (ostatnie wejście o godzinie 12.00);

2) Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Filie Biblioteki – zajęcia w godzinach 8.00 – 15.00;

3) Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, ul. Bolesława Chrobrego 48, oraz Świetlice Wiejskie – zajęcia w godzinach 9.00 – 14.00.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (223)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trot
trot 17.04.2019, 23:00
Ach, ta radość indyka przed świętem, bo" państwo lepiej karmią".Cieszcie się, bawcie, a zajęcia trzeba będzie odrabiać w soboty lub w wakacje.
j444
j444 17.04.2019, 22:15
Wszyscy, biorący udział w konwersacji pisemnej mają prawo wyrażać swoje myśli nawet drastyczne, ale również powinni wiedzieć, że to jest wszystko co mogą zrobić. Polska jest szambem Europy, państwem bezprawia i wszechobecnej korupcji we wszystkich jej instytucjach, dzikim państwem białych niewolników na kresach cywilizowanej Unii Europejskiej. Gdy piszący to pojmą wówczas przekleństwa i złorzeczenia będą kierowane we właściwą stronę i skończą się wzajemne obelgi.
są pieniądze!
są pieniądze! 17.04.2019, 11:56
No i rację mają nauczyciele - pieniądze są! Wczoraj okazało się, że do budżetu trafi 24 mld podatku z OFE - zupełnie nie planowanych!
Starczy nie tylko na podwyżki dla nauczycieli - bo przecież to "ekstra" wpływ!!!
I poza budżetem - więc nawet nie trzeba będzie robić korekty!

Można? Można....
Anna
Anna 17.04.2019, 12:46
Są dla dzieci pieniądze
dzieci już mają:)
dzieci już mają:) 17.04.2019, 13:05
Wszystkie inne wydatki przecież były wcześniej zaplanowane. Więc nie na żadne "dzieci" - tylko są to dodatkowe środki, których wcześniej nie było!
emeryt
emeryt 17.04.2019, 16:18
OFE głąbie, Otwarte Fundusze Emerytalne. Łapy precz od emerytur..
Jas
Jas 17.04.2019, 09:07
Koniec,,, brawo większość pseudo nauczycieli wraca delikatnie rozum...
:)
:) 17.04.2019, 11:30
Takiś pewien, że rozum jest tylko przy prezesie?
Ma. Ba
Ma. Ba 17.04.2019, 09:04
Ostrowiec Świetokrzyski. Jedno z liceów ogólnokształcących. Kilkoro nauczycieli postanowiło o przerwaniu strajku. Pani zastępca dyrektora tej placówki wchodzi do pokoju nauczcielskiego i oscentacyjnie ogłasza ,ze "wyborcy Prawa i Sprawiedliwosci to s***syny"..... Zastępca dyrektora liceum w Ostrowcu Świętokrzyskim w miejscu publicznym jakim obraża tych ludzi ,którzy są wyborcami PiS. Czy Organ nadzorujacy licea w Ostrowcu Świetokrzyskim wie kogo zatrudnia na tych stanowiskach i czy popiera określanie wyborców PiS jako s***synów. ????
bo to prawda!!!
bo to prawda!!! 17.04.2019, 11:29
Zajrzyj obłudniku tu na forum - jakimi obelgami są obrzucani ludzi, którzy ośmielają się nie zgadzać z PiSem!
drops
drops 17.04.2019, 00:06
Nauczyciele mają moralną rację i nic tego nie zmieni. Jak ich złamiecie to tym gorzej dla was.
Janina
Janina 16.04.2019, 23:54
Kaczyński kochamy ciebie Polaku nasz. Zostań moij mężem
Kqv1
Kqv1 16.04.2019, 23:39
Kaczyński król Polski
krowa plus
krowa plus 16.04.2019, 23:44
I dobroczyńca krów i swiń...
Polak
Polak 16.04.2019, 23:36
W REWANŻU ZRÓBMY PROTEST NA TZW. DZIEŃ NAUCZYCIELA I ZATRZYMAJMY SOLIDARNIE DZIECI W DOMACH. Moje dzieci nie zaniosą tym razem kwiatów na koniec roku szkolnego. Ponad dobro uczniów postawiliście na polityczną hucpę. Odwróciliście się od uczniów, zhańbiliście etos nauczyciela Szkoła i uczniowie nie są dla nauczycieli lecz odwrotnie...
Polka
Polka 17.04.2019, 07:36
Sądząc po wpisie złotówki nie dałeś na kwiatka. Nie kłam i nie uprawiaj propagandy
"hucpa, hańba i etos"... I rząd co jest dla obywateli, a nie…
"hucpa, hańba i etos"... I rząd co jest dla obywateli, a nie odwrotnie... 16.04.2019, 23:46
"nam się te pieniądze należały" wrzeszczała w sejmie jęcząca na co dzień pani - o kilkudziesięciu tysiącach nagrody dla każdego z ministrów co zarabiaja po kilkanaście tysięcy miesięcznie....
brrr!
brrr! 16.04.2019, 23:20
Strajk jest legalny, procedura sporu zbiorowego trwała od stycznia - w tym czasie rząd mówił że "ni ma piniondzów" - a Kaczyński rozdawał dziesiątki miliardów!

Nawoływanie do rozwiązań siłowych zdradza ciągoty totalitarne zwolenników partii rządzącej!
Kakkol
Kakkol 16.04.2019, 23:27
Kaczyński postawił kraj w normie,won czerwona zaraza
normatyw:)
normatyw:) 16.04.2019, 23:48
Norma wśród wariatów - to nie jest norma:) "won kaczystowska zaraza"
88
88 16.04.2019, 22:45
Skąd w Gryfinie tyle tego kwaczystowskiego gó...?
Jad
Jad 16.04.2019, 23:13
Gówno ciebie interesuje pedale
Do Emilii
Do Emilii 16.04.2019, 22:29
ponieważ organizatorem tego strajku jest banda komuchów z zarządu ZNP, to można ich pozywać do sądu za stosowanie mobbingu w szkołach wobec nauczycieli nie biorących udziału w strajku - ten komuch Broniarz, ciągle czuje się bezkarny , ale.... w pewnym momencie, spadnie z piedestału, tak zawsze kończyli i kończą komuniści ...
a gdyby organizowała "banda komuchów z PiS" to nie można byłoby…
a gdyby organizowała "banda komuchów z PiS" to nie można byłoby pozywać? 16.04.2019, 23:18
"bezkarny ale spadnie z piedestału"? JUŻ PISOWCU NAPUSZCZASZ KOLEJNEGO WIĘŹNIA????

Jaro
Jaro 16.04.2019, 23:30
Wal się ***uuu
ależ kultura...
ależ kultura... 16.04.2019, 23:49
Jaro to stan umysłu, czy imię? A może ukryte pragnienie "walenia się"?
deja vu
deja vu 16.04.2019, 22:12
Czy PiS aż tak bardzo ma mentalność ZOMO? Bo to ZOMO w PRL szlo na strajkujących.
A teraz zwolennicy PiSu nawołują do szykanowania rozwiązań siłowych?
Tylko wtedy strajki byly nielegalne. Teraz są legalne - między innymi dzięki Lechowi Kaczyńskiemu.
Który PiSowi najwyraźniej potrzebny jest jako symbol raz w roku, a nie człowiek z określonymi poglądami i dokonaniami w dziedzinie prawa pracy i prawa do protestów zbiorowych...
memory
memory 17.04.2019, 07:39
Popytaj w mieście a dowiesz się kto z gryfińskiego pis był w Zomo
???
??? 17.04.2019, 11:33
O ja cię - to nic dziwnego że strajkujących pisowcy traktują jak ZOMOwcy strajkujących w latach 80....
Emila
Emila 16.04.2019, 21:57
(Polka w żałobie)Musimy sobie przede wszystkim uświadomić,że mamy do czynienia z ludźmi (sic!) bezwzględnym i gotowymi na wszystko.Dla kogoś,kto nie liczy się z dziećmi i nie ma dla nich współczucia(np. ta krowa ze Szczecinka bodajże) nie ma żadnej granicy.Całe g.wno w szkołach zaczęło się od tego momentu,kiedy władzę nad szkołami przejęli samorządowi kacykowie i zaczęli obstawiać szkoły swoimi dyrektorami.A dyrektor w szkole to pan i władca.To on zatrudnia i dyscyplinuje kadrę. Jeśli jest mądry,wszystko toczy się dobrze,natomiast większość dyrektorów( z moich obserwacji) rekrutuje się z miernych nauczycieli ,którzy mieli znajomości w gminach.Państwo (kuratorium)MUSI mieć narzędzia,aby tych dyrektorów kontrolować.
masz rację z tą bezwględnością...
masz rację z tą bezwględnością... 16.04.2019, 22:15
Masz rację - ci ludzie(sic!) z rządu są bezwzględni i cynicznie zasłaniają się dziećmi i młodzieżą!
Rozdają dziesiątki miliardów w trakcie trwania sporu zbiorowego z nauczycielami cynicznie tlumacząc "nie ma pieniędzy".
A premier mówi, że te kilkadziesiąt miliardów to "zaskórniak" i "nawet korekty budżetu nie trzeba robić"!

A dla nauczycieli nie ma pieniędzy?
wkurzony
wkurzony 18.04.2019, 21:49
ku.wa mam już dość tych nauczycieli strajkują kiedy chcą ale soboty i niedziele no i oczywiście święta zawieszają strajk paranoja ,górnicy jak strajkowali to cały czas a nie tylko w dni robocze lenie śmierdzące robić im się nie chce to sobie strajkują a tych nauczycieli co nie chcą strajkować to błotem obrzucają świnie a nie nauczyciele a ponoć tacy wykształceni czemu nie zawiesili strajku jak egzaminy były tylko na święta zawieszają 18 godzin w tygodniu a chcą zarabiać po 5000wykształcili się za moje podatki a teraz nie chcą uczyć naszych dzieci CHAMSTWO
górnicy pracują w ruchu ciągłym - poza tym, blokowali łamistrajkom wstęp…
górnicy pracują w ruchu ciągłym - poza tym, blokowali łamistrajkom wstęp "na kopalnię" - NIE WIESZ??? 18.04.2019, 22:31
A ty się nie wykształciłeś za nasze podatki? To dlaczego nie chcesz uczyć?
I dlaczego nauczyciele mają strajkować w niedziele i święta?

Co to za strajk, jak nikt go nie zauważa?
Jaś fasola, a nie kodowiec
Jaś fasola, a nie kodowiec 16.04.2019, 18:04
Nie zastanawiałem się wcześniej nad tym aspektem, ale zacząłem myśleć jak to było kiedy ja studiowałem i stwierdzam, że jest to smutna prawda. W Polsce jest wielu młodych, zdolnych ludzi, którzy mogliby wiele osiągnąć na gruncie naukowym. Niestety blokowani są przez politykę jaka prowadzona jest na uczelniach...Prawda jest jedna i smutna...uniwersytet to nie miejsce na rozwój... wykładowcy z czasów PRL, wyraźnie niechętni do nowych pomysłów. Nadmiar bezsensownych zajęć. I to takie typowe polskie klepanie się po plecach, odbębnimy, ty dostaniesz nic nie warty papier, ja dostanę swoją wypłatę...
masz refleks:):):)
masz refleks:):):) 16.04.2019, 18:31
W czwartym roku rządów PiSu - doszedłeś do takich "genialnych" wniosków?
30 lat po skończeniu czasów PRL?

A co zrobił PiS, żeby programy nie były przeładowane?

Reformę, która w dwa lata klasy 7 i 8 władowała niemal program całego gimnazjum?
Bez zastanowienia, po co?

Głupota to była jak powoływano gimnazja (Kaczyński wspierał rząd AWS?).
Mimo protestów.
Jeszcze większą głupotą było nieprzemyślane rozwalenie systemu szkolnego - od zamiany szyldów nic się nie zmieni....
apel wspieracza
apel wspieracza 16.04.2019, 16:52
Nauczyciele nie poddawajcie się!
Halo banany
Halo banany 16.04.2019, 16:45
Jeżeli zarząd główny jest chociaż promil mądrzejszy od belfrów przebierających się za rogaciznę i nierogaciznę, na zarządzie powinna stanąć sprawa dymisji broniarza, a później organizacji funduszy na pokrycie roszczeń finansowych rodziców dzieci pokrzywdzonych przez ZNP. Trzeba będzie wycenić nieruchomości i budynki ZNP, może starczy na pokrycie żądań rodziców?
"80 milionów Solidarności" - we Wrocławiu...
"80 milionów Solidarności" - we Wrocławiu... 16.04.2019, 17:09
Widać że "siła przewodnia" zmierza w brunatną stronę. Kaczyński "rogaciźnie" obiecuje 500 a słowa nauczyciel nie wymówił od początku protestu w styczniu.

A od kiedy partia władzy ma układać skład władz organizacji i stowarzyszeń?

Rząd już zarezerwował swoje konta prywatne?
Bo to minister skrzywdziła dzieci - robiąc podwójny rocznik w liceach!-
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU V
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU V 16.04.2019, 16:44
ZA HOJ Z NIMI I ZA NAS Z WAMI HA HA AH nie wpierdalajcie sie w rodzinne sprawy 7777777
pas
pas 16.04.2019, 16:54
Lecz się degeneracie!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 16.04.2019, 16:39
JEBAĆ ZYDÓW ZŁODZIEJI AH AH AH WIECZORKÓW IO SPÓŁKĘ HA AH AH DARIUSZ KRZYSZTOF WIECZOREK MUSI SIEDZIEĆ HA HA AHA HA I PANIE DUKACZEWSKI NIECH PANA REKA BOSKA BRONI GO BRONIĆ HA HA AH AH
tego ci życzę
tego ci życzę 16.04.2019, 16:51
Ty jesteś chory z nieanawiści do żydów i Wieczków. Przecież wszyscy trakują cię tu jak wartata. Twoja mowa nienawiści jest taka jak tego wariata co zaatakował w Gdańsku. Dlatego powinni cię zamknąć.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 16.04.2019, 16:35
`ZYDOWSKA PIS DA POWIEDZIAŁ ZYDOWSKI HOJ Z PO I TAK SE DALI ŻE WYSZŁO PSL POLIN SŁAWI LACHOCIAGÓW HA HA AH JUDE CABARET WIECZOREK ZYDOWSKA DZIWKO ODDAJ TO CO MOJE HA AH AHA AH OD DZIADKA HA AH AHA

Pozostałe