„Rodzina 500+” w liczbach

  • 19.04.2019, 08:54
  • Piotr Pieleszek, centrum prasowe wojewody
„Rodzina 500+” w liczbach Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wojewoda zachodniopomorski podsumował 3 lata programu Rodzina 500+ w regionie, który objął na Pomorzu Zachodnim 106 010 rodzin.

Od 1 kwietnia 2016 roku do końca marca 2019 do rodzin w naszym województwie trafiło ponad 2 mld 660 mln zł. Zgodnie z celem programu, te pieniądze to częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w polskie rodziny, które są przyszłością naszego kraju – podkreśla wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz – Program 500+ zniwelował skrajne ubóstwo, pozwolił wielu rodzinom na realizację planów, które wcześniej były niedostępne: teraz mogą wysłać dzieci na wakacje, zapewnić im dodatkowe zajęcia, rozwijać talenty. Polskie rodziny wiedzą, jak najlepiej gospodarować tymi pieniędzmi – i robią to dobrze.

Przy obsłudze programu na terenie województwa pracują 494 osoby. Około 70% wniosków składanych jest osobiście w jednostce, około 30% wniosków wpływa w formie elektronicznej.

Aktualny projekt z 19 marca 2019 r. w sprawie zmiany ustawy o pomocy państwa
w wychowywaniu dzieci, zakłada przyznanie świadczenia wychowawczego na każde dziecko
do 18 roku życia - kryterium dochodowe zostanie zniesione. W związku z powyższym, liczba dzieci uprawnionych do świadczenia wychowawczego w województwie zachodniopomorskim znacząco wzrośnie. Obecnie 142 tysiące dzieci jest uprawnionych do świadczenia wychowawczego, zaś liczba wszystkich dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego
w wieku do 18 roku życia wynosi około 310 tysięcy dzieci.

Statystyka - rodziny uprawnione do świadczeń wychowawczych:

Łączna liczba rodzin pobierających świadczenia wychowawcze

106 010 rodzin

w tym liczba rodzin pobierających świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko

60 131 rodzin

Liczba dzieci, na które ustalone zostało prawo do świadczenia wychowawczego

192 272 dzieci

Liczba rodzin w województwie, które pobierają świadczenia wychowawcze na czworo dzieci

1644 rodziny

Liczba rodzin w województwie, które pobierają świadczenia wychowawcze na pięcioro dzieci

532 rodziny

Liczba rodzin w województwie, które pobierają świadczenia wychowawcze na sześcioro lub więcej dzieci

263 rodziny

Liczba rodzin, która pobierała świadczenia wychowawcze
w formie rzeczowej lub w formie opłacenia usług

218 rodzin

Liczba rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym pobierających świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko

5016 rodzin

Liczba rodzin niepełnych pobierających świadczenia wychowawcze

9908 rodzin

Piotr Pieleszek, centrum prasowe wojewody
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozczarowany 500+
Rozczarowany 500+ 21.04.2019, 21:33
Jestem budowlańcem mam małą firmę zarabiam 15-20 tys na mies na czarno, żeby pobierać 500+ również na pierwsze dziecko.
Takie pieniądze pozwalają mi opłacić raty za solidnego suwa za 280tys, jednak to na wszystko nie wystarcza , dzieci chciałyby też mieć coś dla siebie przynajmniej jakieś kolonie kiedy my z małżonką jedziemy do Chorwacji dzieci muszą pozostać u Babci.
Moja żona jest nauczycielką i liczę na to , że otrzyma godną podwyżkę co poprawiłoby nasz budżet domowy, moja żona marzy o samochodzie z napędem hybrydowym, który jest ekonomiczny w utrzymaniu w porównaniu do leciwego już sześcio letniego mercedesa z tylnym napędem 300 KM , uwierzcie potrafi zeżreć.
Mieszkamy co prawda w nowym domu ale jest strasznie kosztowny w utrzymaniu , 400m2 powierzchni użytkowej rujnuje portfel.
W przyszłości chciałbym zmienić kocioł olejowy na nowoczesne ogrzewanie pompom wody z instalacją fotowoltaiczną, a to spory koszt około 120 tys zł.
Ile trzeba czekać na lepsze czasy ?



Pracuje z zona i utrymujemy dziecko
Pracuje z zona i utrymujemy dziecko 21.04.2019, 20:23
Chcialbym zaglosowac za PO ale nie wiem co moga mi, zwyklemu obywatelowi zaproponowac? Mozecie przypomniec?
heha
heha 21.04.2019, 20:37
Odsunięcie PiS od koryta! mało?!
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:46
Chodzi mi o konkrety, a nie to co mowia w TVN.
robol
robol 21.04.2019, 15:56
Wyrazam sprzeciw zeby mnie okradano na poczet pincet plus dla patoli!!!!

myślenie boli
myślenie boli 22.04.2019, 09:03
Przez lata, okupanci i zaborcy wyniszczali nasze elity. Teraz przyszedł czas na rozwój patologii.
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:17
Nie czuje sie patologią i moze nie mieszaj wszystkich do swojego worka.
robol
robol 22.04.2019, 00:00
Tosiek powąchaj swoje nogi to poczujesz !
Demokrata
Demokrata 21.04.2019, 16:18
Podziękuj wyborcom
mhm?
mhm? 21.04.2019, 01:14
#popisout
Je*ć_PiS
Je*ć_PiS 20.04.2019, 11:08
A ja was pie*dole i te 500+!!! Je*ne wieśniaki dlaczego ja mam teraz więcej płacić za wszystko!!!!!!!!!!!!!!! W ch*ju mam te 500+ i ten cały ruski PiS!!! Dlatego pie*dole i szukam pracy w europie bo na ruskich złodziej i ich dzieci już więcej nie będę płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:06
Za dużo TVNu. Tyle masz przykladow za wspomaganiem rodzin. Jak zbierali podpisy na Jasnych Bloniach, to Pan na pytanie , ze PiS daje mi 500 zl na jedno dziecko, i co Wy mozecie mi dac, zebym mogl sie choc zastanowic, to gosc odpowiedzial atakiem a nie przedstawil zadnego pomyslu ;) A na twierdzenie, ze PiS gdy doszedl do wladzy, to wyciagnal miliardy z luki vatowej, czarodziej odpowiedzial, ze nie bylo zadnej luki :D Czytajcie wielbiciele amerykanskiej stacji TVN (gdzie nawet w programie sniadaniowym prowadzacym udziela sie polityka!), bo tam takich rzeczy sie nie dowiecie. Mozgi Wam zlasowano i mogliby pewnie tez zahipnotyzowac, jak islamisci byscie sie zachoywali.
Rychu
Rychu 20.04.2019, 19:15
Płac na pedałów i Arabów w Berlinie glabie
radzę
radzę 20.04.2019, 19:40
Rychu nie ulegaj ideologii z TVP
inotnA
inotnA 21.04.2019, 20:07
A jaką stację polecasz, bo chialbym dowiedziec sie czegos o Polsce?
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu 19.04.2019, 19:24
500+ w tej formie to g**no. Rozdawnictwo nie jest dobre. 500zl ulgi podatkowej na kazde dziecko dla PRACUJACEGO rodzica i mamy spadek bezrobocia i patusy zyjace tylko z socjalu przestana zerowac na garbach pracujacych. Wgl caly socjal powinien byc w formie ulg a nie rozdawnictwa.
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:13
A jak oceniasz zaniedbania rzadu PO - PSL dotyczace luki vatowej? Ponoc bezposrednio po wygraniu przez PiS wyborow, od razu postanowiono glownie z tej mozliwosci skorzystac na obietnice. Pytanie brzwi,
PiS wtedy byl opozycją i wiedzial o takim oszukiwaniu panstwa a rzad juz nie? Wyjasnij mi, bo tak mocno protestujesz nad autorskim pomyslem PiSu. A krytykowac jest najlatwiej, to nic skomplikowanego i kazdy TVNowiec o tym wie.
Koza
Koza 19.04.2019, 15:35
PLATFORMO OBYWATELSKA CO PRZEZ OSIEM LAT RZĄDZENIA TAKIEGO DOKONALISCIE? Chociaż jeden przykład? Bo nic nie mogę wymyslec
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:21
Dobre pytanie ;) Jedna odpowiedz i same negatywne oceny, to oznacza bezsilnosc i placz, z walacymi nogami o ziemie. Tak jest :)
Kin
Kin 19.04.2019, 16:21
Mam rachunki za żywność i media z ostatnich lat! Zapraszam, chętnie pokażę. Ceny wzrosły niekiedy o 100%, a pensje nie!
Antoni
Antoni 21.04.2019, 20:14
Mi wyplata wzrosla o prawie 1000 zl na przelomie pelnych 12 miesiecy. Moze wysil sie i zmien prace, ktorej jest naprawde duzo...
Rychu
Rychu 19.04.2019, 21:00
A ja ma kartki na żywność mogę pokazać czerwone pajaki
Za gieremka
Za gieremka 19.04.2019, 20:58
A ja mam przed 20 lat też były tańsze o 200 procent niż Tuska
Realista
Realista 19.04.2019, 12:50
Całkiem nieduże straty na biurokracje, 494 osoby w skali 2 i pół mld to przy średniej krajowej raptem 1-2% straty kapitału. Do zaakceptowania.
Świetny program, tak trzymać !
Ja
Ja 19.04.2019, 12:41
1 lipca zapowiada się strajk w mops-ach i ops-ach brawo dziewczyny!!! Jak tak może być, żeby petenci więcej dostawali w zapomogach i 500 -tkach niż zarabia urzędnik?!?!
Pogromca idiotow
Pogromca idiotow 19.04.2019, 13:47
A pracownicy Mops nie biorą 500+. Pseudo inteligencie
Lis
Lis 19.04.2019, 16:26
Średnia wieku urzędniczek w opisie to jakieś ok 50 lat, myślę że dzieci mają dorosle, więc nie biorą- inteligencie.
Homo
Homo 19.04.2019, 22:31
Ale mają wnuki lub są od biedronia
......
...... 19.04.2019, 12:40
administratorze bez reklamy pisu .po wrześniu sie zmieni .przypomne panu
Myślenie boli
Myślenie boli 19.04.2019, 12:01
Myślą że ich dzieci nie będą tego spłacały, bo albo będą wegetowały na socjalu, albo wyjadą na Zachód, pracować na ich emerytów.
taa
taa 19.04.2019, 10:36