Zmiana stanowiska strajkujących nauczycieli w sprawie matur

  • 24.04.2019, 14:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmiana stanowiska strajkujących nauczycieli w sprawie matur
Klasyfikacja maturzystów miała odbyć się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie we wtorek. Ze względu na strajk, protestujący nauczyciele na nią nie przyszli. Tak było w wielu szkołach w Polsce. W związku z tym rząd przygotowuje tzw. ustawę maturalną. Nowelizacja prawa oświatowego polegać ma na tym, że dyrektorzy szkół otrzymać mają uprawnienia do klasyfikacji uczniów i dopuszczenia do matur w wyjątkowych sytuacjach. A strajk taką sytuacją jest. Nauczyciele więc przyjmują inną strategię.

Poniżej prezentujemy list komitetu strajkowego ZSP w Chojnie

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

My, nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie biorący udział w akcji strajkowej, mając na uwadze dobro naszych uczniów, podjęliśmy decyzję o ich sklasyfikowaniu i tym samym umożliwieniu przystąpienia do egzaminów maturalnych. Mamy świadomość poczucia Waszej niepewności i obaw związanych z przyszłością Młodzieży. Chcąc Was uspokoić w sytuacji, która również dla nas jest trudna, zapewniamy, że zrobimy wszystko dla dobra naszych uczniów.

Komitet Strajkowy ZSP w Chojnie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 25.04.2019, 11:47
jak ktoś nie ogarnia tego jude byrdelu to ja go oswiecę ha ha ha ten teatrzyk w polinie pt strajk nauczycieli TEN KOD Z SOROSEM któty i tak siedzi u rodszylda w kieszeni jest tylko dla gawiedzi w myśl zasady DZIEL I RZĄDZ ha ha ah opozycja i rząd mają w dopie ten strajk tylko prubują podzielić społeczeństwo zeby swoich zydków wepchać do PE ich dzieci chadzają do prywatnych szkół tak w polinie jak i za granicami ha ha ah a wy się podniecacie np taka adamowicz z domu adamska ze słupskich żydów dzieci w prywatnej szkole w kalifornii w santa monica a ona kandyduje do PE ha ha ah na tzw "trupie " chce wjechać do PE TAK JAK RESZTA TEGO BADZIEWIA POLITYCZNEGO HJA HA AH tych nauczycieli i ich stajk oraz ucznów mają głeboko w dopie z tym ciemniaków egipskich robiących tylko dobrych niewolników programem nauczania ha ha ah
88
88 25.04.2019, 12:42
Strach pomyśleć, co to by było w Polsce, gdyby wojny nie było.
Polacy powinni być wdzięczni Niemcom, że teraz semici nie na wschodzie, ale w ich kraju wyssają z nich krew i chęc do życia.
Niestety, naszych polityków nic historia nie nauczyła i ponownie wchodzą w stare, śmierdzace buty. Żydzi czyszczą Ukrainę ze swoich obywateli wysyłajac ich do Polski, a sobie szykują alternatywne gniazdo na wypadek przymusowej ewakuacji z Palestyny którą okupują. http://ruch-obywatelski.com/ab…
Magiczne słowo
Magiczne słowo 25.04.2019, 08:10
PRYWATYZACJA
kto ci broni?
kto ci broni? 25.04.2019, 08:40
Przecież są prywatne szkoły. Nie strajkują. Nie stać cię? Zmień pracę, jak to radzą niektórzy protestującym (nie tylko nauczycielom).
Sikorski
Sikorski 24.04.2019, 23:26
laske zrobili
racja
racja 24.04.2019, 23:18
Powinno być tak jak na Zachodzie, czyli zawody zaufania społecznego muszą być adekwatnie do tego nagradzane.
PiSman
PiSman 24.04.2019, 23:00
Wiadomo o co chodzi. Jest tak, że zgoda rządu na wysoką i bezwarunkową podwyżkę uruchomi lawinę żądań innych grup społecznych. Rząd wie, że może paść ofiarą efektu domina i stąd nowe pomysły legislacyjne.
pisowska logika...
pisowska logika... 25.04.2019, 06:58
I dlatego PiS zamiast podwyższyć pensje budżetówce czy służbie zdrowia lub zasiłki niepełnosprawnym woli porozdawać setki miliardów na bezmyślne a wręcz niesprawiedliwe i niektóre demoralizujące „prezenty od Kaczyńskiego”? To ci pisowska logika...

Bo bezmyślne rozdawnictwo "nie spowoduje frustracji"?
Bo bezczelne i aroganckie "krowa 500 plus" Kaczyńskiego w przeddzień strajku (w dodatku totalne oszustwo - bo ani nie wie, czy będzie na krowę, czy będzie 500 - no i nie powiedział, że dopiero za dwa lata, jak UNIA uchwali budżet - a nie PiS rozda) - nie spowoduje "efektu domina"?
precz  z komuną i zomowcami!!!
precz z komuną i zomowcami!!! 24.04.2019, 21:40
Myślę sobie,że POpapranych,-Kodziarzy i Komuchów-czyli PO-KO=KO zbieraninę ormowców,komuchów,esbeków,ubeków i ludzi ,którzy nas piętnowali i bili oraz zabijali!!! nie można nawet o nich wspominać-to źli ludzie-oprawcy,na dzień dzisiejszy chcą być normalni,ale bedziemy pilnować,aby tych oprawc ów przedstawiać społeczeństwu-dosyć dobrego pisania dla oprawców!!!!!!
krótko
krótko 24.04.2019, 23:32
Spiskowa teoria dziejów, szanowny panie.
ojojoj, atakujesz pisowców?
ojojoj, atakujesz pisowców? 24.04.2019, 21:57
Jakby wyeliminować wszystkich komuchów i ich dzieci, zomowców itp. – kto by został w pewnym związku przewodniczącym albo w pewnej partii prezesem?

I dlaczego piętnujesz działania ZOMO, skoro przecież robiło właśnie to, co ty postulujesz – „porządek z protestującymi i strajkującymi”???
Nauczyciel
Nauczyciel 24.04.2019, 21:25
Uważam że decyzja o klasyfikacji uczniów jest prawidłowa. Jestem nauczycielem, strajkuję ale nie kosztem przyszłości uczniów. Jestem z Wami, trzymam kciuki na maturze.
Matołuszek
Matołuszek 25.04.2019, 09:21
Ojciec cie miękkim palcem robił
pamiętam
pamiętam 24.04.2019, 21:38
W 1993 był strajk i nauczyciele ugięli się i przeprowadzili matury - nie dość, że jak frajerzy pracowali w czasie strajku, to jeszcze po maturach nikt nimi sobie głowy w rządzie nie zaprzątał.
I każdy następny rząd każdej opcji traktował ich tak samo - że przecież nie ma się czego bać - nie to co rolników, górników...
Monia
Monia 24.04.2019, 20:09
Spoko mam nadzieję że kiedy taki nauczyciel w chwili zagrożenia życia trafi do szpitala to pielęgniarka będzie siedziała w dyżurce i głośno wołała STRAJK tak jak ci nauczyciele potraktowali tę biedna młodzież przed którą najważniejszy egzamin w życiu. Cały czas się zastanawiam w którym momencie ci ludzie pomyśleli o dobru dzieci czy tylko pieniądz przysłonił im drugiego człowieka - ucznia, szkoda że nie strajkują we wrześniu tylko tuz przed , niech na to konto zrezygnują z rocznego płatnego urlopu zdrowotnego.czy innych przywileii, ulgi na przejazdy PKP, PKS itd itd. Wszyscy chcielibyśmy zarabiać więcej.
nie strajkują - rezygnują z pracy i zamykają oddziały...
nie strajkują - rezygnują z pracy i zamykają oddziały... 24.04.2019, 21:35
Przecież pielęgniarki poszły na chorobowe to sobie wywalczyły, jak zamykali oddziały - nie pamiętasz?
PiS boi się tylko tych, co potrafią wywalczyć - jak policjantów przed 11 listopada, gdy "zachorowali" - i dostali podwyżkę - tysiaka...
A niepełnosprawni z sejmu, lekarze rezydenci - nie ma strachu, nie ma co się nimi przejmować.
Lepiej wydawać dziesiątki miliardów na głupie "prezenty od prezesa"...

Mimo że to sam PiS pisał, że nauczycielom trzeba dać 2500 podwyżki!!!
I to w roku 2011 - przy tamtej średniej krajowej!!!
Spowiednik
Spowiednik 24.04.2019, 20:41
Monia, przypomnę Ci klasyka - BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ. Mam nadzieję, że rozumiesz niestosowność życzenia składanego nauczycielom w potrzebie, gdyż RÓWNIE DOBRZE TO TY MOŻESZ BYĆ POTRZEBUJĄCA A PIELĘGNIARKA POWIE SORRY... . Jeszcze jedno - ZAWIŚĆ, TO JEDEN Z GRZECHÓW GŁÓWNYCH I CHOĆ W OKRESIE PRZED WIELKANOCNYM NALEŻY ' SPOWIADAĆ SIĘ I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ PRZYJMOWAĆ " TO TY WINNAŚ BIERZYĆ DO SPOWIEDZI PONOWNIE Z MOCNYM POSTANOWIENIEM POPRAWY. Twój
proszę...
proszę... 24.04.2019, 19:23
W trakcie trwania strajku rząd "znalazł" 24 miliardy - z 15% od pieniędzy z OFE. Nie ma ich zapisanych w ustawie budżetowej - "ekstra" zaskórniaki - dlaczego nie wydać na podwyżki?
Przecież obiecywali już w 2011 że PiS podwyższy pensje o 2500!!!
A tu nawet tysiaka nie mogą znaleźć...

I mówiła pani Szydło, że chętnie by dała, ale "ni ma piniendzy"...
No to ma - już się "po prostu należą"...
sprawdzam
sprawdzam 24.04.2019, 21:28
Ile milionów w tym roku poszło na nagrody dla pracowników ministerstw?
Andrzejek Dupka
Andrzejek Dupka 24.04.2019, 17:52
Źle o nauczycielach wypowiadają się tylko pisowcy, szczując jak zawsze, ale to tępa hołota więc nimi nie ma się co przejmować.
Niestety sytuacja nie podoba się też niektórym rodzicą, bo nagle za dużo czasu trzeba poświęcić swojemu dziecku, jak chodziło to szkoły to chociaż pół dnia spokój a teraz co tu zrobić ? Jak się nim zająć ? Jak żyć ?

Uczeń
Uczeń 24.04.2019, 17:07
Nie pomogła Zagranica to pomoże Targowica czyli Nauczyciele ( oprócz prawdziwych). Rząd daje im teraz 15% + 250 zł za dodatkowe 90 min. A Broniarz i spółka odmawia, rząd chce negocjować a oni nie. To jest właśnie ta Targowica, cytując nauczycielkę z Łodzi
" zablokujemy Kraj zatrzymamy gospodarkę". Obudzcie się prawdziwi nauczyciele i nie wciagajcie się w politykę zdradziecka Broniarz a i spółki.!!!!!!!!!
sprawdzam
sprawdzam 24.04.2019, 21:26
To niech posłowie PiSu i ministrowie i członkowie kierownictwa państwowych firm dadzą przykład, ile to dla nich "idea" - i niech pracują za nauczycielską pensję!
W końcu przecież niejaki Suski powiedział, że to niewielka róznica między zarobkami posłów i nauczycieli...
Dziadek
Dziadek 24.04.2019, 17:47
Dziecko nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia. Zycze Twojej rodzinie aby nigdy nie musiala walczyc o lepsze jutro.
rodzicom zaproponuj taką "podwyżkę" uczniu...
rodzicom zaproponuj taką "podwyżkę" uczniu... 24.04.2019, 17:44
uczniu - id do swoich rodziców i powiedz im, że jak będą godzinę dłużej pracowali, to dostaną.. 31 złotych.
I że to będzie ich PODWYŻKA - ŁASKA PANI SZYDŁO (CO JEJ SIĘ NALEŻY)...

Tylko nie pogub kapci, jak będziesz spylać od rodziców za taką "podwyżkę"...

Bo jest jeszcze szansa, że twoi rodzice znajdą się wśród tych 10 % zwolnionych (przecież liczba godzin się nie zwiększy)...
odwrócony
odwrócony 24.04.2019, 17:09
Tylko kto tu jest targowiczanami!
:)
:) 24.04.2019, 17:45
król też dołączył. Znaczy się ten co od stycznia nie użył słowa nauczyciel - też...
ws58
ws58 24.04.2019, 16:32
Niech "rząd" uchwali (w nocy),że w tym roku wszyscy zdali maturę.Odpowiednie papiery dostarczy się abiturientom z MEN z podpisem "ministra" Zalewskiej.
hasło
hasło 24.04.2019, 17:10
Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie rządowego pomagiera
per
per 24.04.2019, 16:16
Gloria victis!
takie plany
takie plany 24.04.2019, 16:15
Czytam co przygotowuje rząd: Osobom, które będą pisały egzamin maturalny, zostanie wydłużony rok szkolny. Dzięki temu dyrektorzy szkół będą mogli przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności. Dostaną oni prawo do klasyfikacji uczniów i dopuszczenia ich do matury.
proszę...
proszę... 24.04.2019, 16:15
W trakcie strajku rząd mówi - "nie ma grosza wolnego na podwyżki".
Po czym oznajmia - że "odda Polakom" 160mld z OFE - przytulając 15% (nie nazywając tego podatkiem, tylko "opłatą przekształceniową").

24 miliardy ekstra - bez planów zapisanych w ustawie budżetowej!

Starczyłoby i na nauczycieli, i na lekarzy rezydentów i na niepełnosprawnych i na jeszcze parę POTRZEBNYCH wydatków...

cytat Dzisiaj, 15:28 Rząd twierdzi, że nie może dać nam podwyżek, bo nie ma pieniędzy. Ale my widzimy, że są. PiS daje pieniądze na krowy, na ***a, z wielką chęcią dokłada pieniądze na uczelnię Tadeusza Rydzyka - powiedział w rozmowie z Onetem sopocki pedagog Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018.
sprawdzam
sprawdzam 24.04.2019, 21:18
Może Kaczyńskiemu nikt nie powiedział, że od stycznia protestują zgodnie z prawem nauczyciele – a od początku miesiąca strajkują również zgodnie z prawem!
A on o tych swiniach, krowach, eurach – a o nauczycielach ani słowa...
wick
wick 24.04.2019, 19:36
Na"krowy" to idą pieniądze z funduszy unijnych a nie ze skarbu państwa- trochę realizmu a nie patrzeć tylko przed siebie jak te krowy unijne.
sprawdzam
sprawdzam 24.04.2019, 21:18
To Kaczyński idiota czy wyrachowany – bo ani słowa nie powiedział, że to nie PiS a Unia? Nie zaraz a w 2022. Nie 500 – bo skąd może teraz wiedzieć, jak budżet unijny nie ustalony – ani kursu euro nikt nie przewidzi?

No ale rolnicy zagrozili najazdem na Warszawę – gnojówką na ulicach – to trzeba było się przymilić.
A nauczyciel? Z kilofem na Warszawę nie przyjdzie....


To wytłumacz - skąd u licha Kaczyński wie, że Unia da w budżecie na 2022 akurat 500 złotych na krowę?
Jasiek
Jasiek 24.04.2019, 17:37
Przypomnij sobie ile "przytuliła" ekipa Tuska o skokou na OFE i gdzie wyparowały miliardy złotych i wtedy pisz swoje głupoty.
"nam się należało"...
"nam się należało"... 24.04.2019, 17:47
A przestań pitolić o poprzednich rządach - gdzie są te rzekomo odzyskane miliardy? PiS obiecywał podwyżkę nauczycielom O 2500!
I to w 2011 roku!
Ile wtedy wynosiła średnia krajowa?
token
token 24.04.2019, 16:18
Logiki w działaniach rządzących nie widze w tym wypadku.
gryfinianin
gryfinianin 24.04.2019, 16:06
Samoluby, egoiści, nieroby, dobro uczniów mają za nic liczy się tylko kasa, kasa, kasa wstyd i hańba.
Honor
Honor 24.04.2019, 17:14
I co drodzy nauczyciele , po co klasyfikowaliscie ? I tak maja was za nic , nikt wam nie podziękuje s wy straciliście swój honor.
Rodzic
Rodzic 24.04.2019, 16:55
Jeslu chcesz wypowiedziec sie na forum, ztob to w spisob kulturalny
nie obrażajac nikogo. Twoj piziom kultury swiadczy o Twoum wyks,talceniu.
Xx
Xx 24.04.2019, 16:13
O co ci chodzi ? Ślepy jesteś czy tak głupi ? Sklasyfikowali i matura się odbędzie . Ulżyło ci prostaku ?
perfidia PiSu...
perfidia PiSu... 24.04.2019, 15:49
Wyjątkowo perfidne jest robienie przez rząd tarczy z "misji" i młodzieży w walce z nauczycielami.
Odwołania do Wermachtu ministra Jakiego - powinien spojrzeć w lustro - i douczyć się historii - kto z protestującymi przeciw "władzy niemieckiej" szedł zasłaniając się dziećmi....
przykre
przykre 24.04.2019, 16:18
Jaki przegrał prezydenturę i jeszcze nie zrozumiał...
Gość
Gość 24.04.2019, 15:34
Szkoła to misja i powołanie.Kto tego nie rozumie i nie chce zaakteptować powinien sie zwolnić.Być może niektórzy zarabiaja mało ale odchodzenie od nauki i próba destabilizacji egzaminów powinna być zabroniona i karana z urzędu tak jak w Niemczech.Mam nadzieje że rząd stworzy ustawy które w przyszłości zabronią ludziom budżetówki paraliżowania państwa, Strajkować u prywaciarzy a na państwowym garnuszku jeśli cos nie pasuje to owszem...strajkować i domagać sie lepszego bytu można ale odchodzić od pracy zdecydowanie NIE.Nikt nikogo na siłe w ratuszu czy też innym urzedzie nie trzyma.Na rynek niemiecki do Czaji albo innego łaskawego on was na pewno doceni.
Zenia
Zenia 24.04.2019, 16:16
Co wy wszyscy z tą misją ? Powtarzacie jedno po drugim jak małpy . Lekarze, policjanci, strażacy, sędziowie tez dla misji i powołania maja pracować ?
"nam się te pieniądze należały" B. Szydło....
"nam się te pieniądze należały" B. Szydło.... 24.04.2019, 16:23
Tylko ministrowie, członkowie zarządów spółek skarbu państwa, posłowie, burmistrzowie "za misję i powołanie" nie chcą pracować....
prefidia PiSu...
prefidia PiSu... 24.04.2019, 15:52
facet - jakiego kurna Czaję odkopałeś kmiotku?
Misją NIE ZAPŁACISZ RATY KREDYTU ZA MIESZKANIE - NAWET w państwowym banku.
Powołaniem nie zapłacisz za usługę hydraulika (bo to "prywaciarz" i za misję nie robi).

A wyjaśnij sklerotyku, jak rozumiesz "strajkowanie tak, ale odchodzenie od pracy nie"???

Czyżbyś popierał władze PRL za pacyfikację kopalni Wujek?
cytat
cytat 24.04.2019, 15:28
Rząd twierdzi, że nie może dać nam podwyżek, bo nie ma pieniędzy. Ale my widzimy, że są. PiS daje pieniądze na krowy, na ***a, z wielką chęcią dokłada pieniądze na uczelnię Tadeusza Rydzyka - powiedział w rozmowie z Onetem sopocki pedagog Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018.
Ewa
Ewa 24.04.2019, 15:27
Nauczyciele nie grają uczniami tylko konsekwentnie robią to co zaczęli. Gdzie jest rzad, który ma gwarantować dzieciom edukacje?? Nie tylko maturzyści chodzą do szkoły!! Co z resztą dzieci- panie i panowie z PiSu???
odp
odp 24.04.2019, 16:20
Rząd się właśnie zebrał i debatuje nad specustawą.

Pozostałe