Wjechał z reklamą Koalicji Europejskiej obok liderów z PiS

  • 28.04.2019, 19:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wjechał z reklamą Koalicji Europejskiej obok liderów z PiS
Autokar na tylnej szybie miał reklamę wyborczą kandydata Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego województwa zachodniopomorskie i lubuskie. Pojazd manewrował na placu, gdzie było pełno… polityków PiS.

Na uroczystości związane z rocznicą forsowania Odry przyjechali ważni ludzie władzy, jednocześnie członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Swoją obecność zaznaczył minister Joachim Brudziński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wieńce składali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Najwyższy rangą z opozycji był Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Aż tu na plac pod sam cmentarz w Starych Łysogórkach przyjechał autokar, który wprowadził niektórych w osłupienie. Na tylnej szybie była podobizna Bartosza Arłukowicza, byłego ministra zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej. Jest on drugi (pierwszy to Bogusław Liberadzki, europoseł SLD) na liście kandydatów Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego województwa zachodniopomorskie i lubuskie.

Z tej listy startuje też Ewa Dudar, wicestarosta powiatu gryfińskiego.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grażyna
Grażyna 01.05.2019, 21:46
Ten Arłukowicz to ani dobry lekarz, ani dobry polityk. Czas żeby wyborcy zaczęli myśleć głową i nie dać się nabrać na frazesy tego karierowicza!!! I tacy idioci którzy pokazali że nic nie zrobili pchają się dalej do koryta. WON KOMUNISTYCZNA BANDA
do idiotki co jej się należy...
do idiotki co jej się należy... 01.05.2019, 22:48
Gdyby zapisał się do PiS - tam to dopiero "won komunistyczna banda"...
eter
eter 30.04.2019, 23:57
Stwierdzam, ze niestety społeczeństwo idiocieje w postępie geometrycznym co widać po poniższych komentarzach... Intelektualne dno wykreowane przez prymitywną propagandę
sprawiedliwy
sprawiedliwy 30.04.2019, 19:42
przeciez to ewidentna prowokacja ubecji smiec ubek arluk inne gady
lepiej
lepiej 30.04.2019, 23:25
nie śmieć takimi komentarzami
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.04.2019, 16:28
zydowski kabarecik objazdowy do PE ad 2019 HA HA AH niech mi ktos przypomni co te euro osły zrobiły dla regionu bo nie bardzo kojarzę ha ha ha jude circus
mieszko
mieszko 30.04.2019, 15:57
Nie pisałem tylko ubecy pisałem czerwone komuch tam jest miejsce twojego idola którego wymieniłeś A może Boni Olechowski założyciel PO
kujdyzm
kujdyzm 30.04.2019, 17:12
Wolę normalnych wykształconych i MĄDRYCH ludzi, którzy nie kluczą i nie wstydzą się, niż kujdyzmy z wykreślaniem agencji rządowych, których nie obowiązują oświadczenia lustracyjne a potem udawanie zdziwienia - "nikt nic nie wiedział"...
mieszko
mieszko 30.04.2019, 11:23
Nie jestem komuchem i PIS nie popieram ale patrze równo na wszystkich to Ty wymieniłeś ubeków to ci wymieniłem ilu jest ubeków i czerwonych w drugiej partii liczącej się wyborach
obłuda
obłuda 30.04.2019, 12:50
Jak pokazujesz, że Arłukowicz jest wg ciebie "ubekiem" to brawo! Sprawdź, ile ma lat...
Ale skoro "nie popierasz PiS" - to skąd u ciebie ta chęć obrony przez atak?
Przecież to właśnie w PiS obłudnie wypierają się swojej przeszłości!

To w "antykomunistycznej" pisowskiej formacji za prawo odpowiada prokurator stanu wojennego...

A czy słyszałeś, żeby ktoś wymieniony przez ciebie wypierał się swojej przeszłości?
mieszko
mieszko 30.04.2019, 06:49
Kiedyś czytali trybunę ludu i ruską prawdę dzisiaj słuchają i oglądają TVN szwabski media
organ rządowy, to organ rządowy:)
organ rządowy, to organ rządowy:) 30.04.2019, 12:33
Kiedyś była trybuna ludu i dziennik telewizyjny - teraz tvp pis i toruńska - jako media rządowe nadal robią...

Nawet idiota nie kojarzy, że TVN jest AMERYKAŃSKI...
Grażyna
Grażyna 01.05.2019, 21:49
TVN jest niemiecki idioto. Sprawdź debilu a potem zabieraj glos
do idiotki...
do idiotki... 01.05.2019, 22:50
"i żadna siła cię nie przekona, że czarne jest czarne a białe białe" - idiotko....
mieszko
mieszko 30.04.2019, 06:41
Dlaczego tak mało wymieniłeś Kryże Piotrowicz ja ci wy mienie więcej czerwonych z koalicji europejskiej Święcicki Belka Cimoszewicz Miler Zemke Hibner Arłukowicz Carzasty i to nie koniec jak przejrzysz na oczy to sobie dopisz reszt nazwisk czerwony komuchu
przejrzysz życiorysy w swojej partii, pisowcu...
przejrzysz życiorysy w swojej partii, pisowcu... 30.04.2019, 12:35
Ile lat ma Arłukowicz? To żeś wybrał. A co do pisowskich - można dalej - Kujda, były prezes Orlenu...
......
...... 30.04.2019, 08:47
no i wywrzeszczałeś "CZERWONY KOMUCHU"lżej ci na duszy? skąd u pisuarów tyle nienawiści do ludzi?
PS:ludzie których wymieniłes nie kryją swojej przeszłości w przeciwieństwie do Piotrowicza P>Dudy i innych
poko-sroko w du!!!!!!!!!!
poko-sroko w du!!!!!!!!!! 29.04.2019, 22:39
Pełowce-Zomowce, Ormowce,Sldowce i inne gatunkowce chcą zwalczać pisowców,no proszę nie ośmieszajcie się ubeko-zomowcy i komuchy-no naprawdę trumna przygotowana jest na was pogrzeb-dla waszej komunistycznej -ohydnej partii,która zabijała ludzi!!!!!!!Stanowcze nie!!!dla zomowskich oprawców!!!!!!!!
Grażyna
Grażyna 01.05.2019, 21:50
Brawo
do idiotki...
do idiotki... 01.05.2019, 22:52
Brawo? Cóż - partia totalitarna wyhodowała swoją bojówkarkę...
......
...... 30.04.2019, 04:15
no właśnie .duda piotr ,piotrowicz ,kryże Przecież w PISie aż sie roi od zomowców ubeków współpracowników bezpieki..w/g ciebie sami pisowcy będą się zwalczać.hahahahahaha
do nienawistnika
do nienawistnika 29.04.2019, 22:46
Już trumnę nienawistniku szykujesz? Akty zgonu i zdjęcia na szubienicach ci za mało?
wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 29.04.2019, 22:43
Kolejny troll opłacany z pieniędzy podatników?
1998
1998 29.04.2019, 20:30
co za durny artykuł... szkoda gadać
Antoni
Antoni 29.04.2019, 17:38
Internauci krytykujący PiS, napiszcie proszę serdecznie za kim jesteście, czyli na kogo oddacie swój przemyślany głos i jakie macie konstruktywne argumenty? Na tylu forach widzę krytyków PiSu (innych partii rownież) ale proszę mi uwierzyć, że nie spotkałem, żadnych racjonalnych argumentów, przemawiających za innymi partiami. Proszę o odpowiedzi do ktorych na pewno sie ustosunkuje, a do tych leniwych może należeć naciskanie "łapek" ;)
......
...... 30.04.2019, 14:26
antoni .tylko jedno SREBRNAcoś powiedz na ten temat
Antoni
Antoni 30.04.2019, 22:18
Ale co srebrna? Jakis gosc pobiegl do Giertycha, ten do Wyborczej i miala byc bomba wyborcza a okazal sie klops i pozniej aby Kaczynski nie podawal ich do sadu, sami jego oficjalnie przeprosili. Wyslac Ci link, klamco? Kaczynski nawet w prywatnych rozmowach mowi na najwieksze bagno PO (Kierwinski) na Pan, to chyba o nim dobrze swiadczy, a o Tobie swiadczy bardzo zle, bo nawet nie sprawdzisz co Ci w tym TVNie wciskaja, mozgu :)
Wystarczy! Teraz Ty przedstaw program KO, czyli czerwonych, zlodziei i klamcow.
oj Antoni, serce zgubiłeś na Żoliborzu:)
oj Antoni, serce zgubiłeś na Żoliborzu:) 30.04.2019, 23:22
Jeśli ja pójdę do prokuratury i powiem (tym bardziej przez kilkanaście godzin kilka razy) że Antoni ukradł mi coś - prokuratura zapyta Antoniego - CO ON NA TO.

A tu są nagrania w których przyznaje, że pieniądze się NALEŻĄ - a prokurator nawet nie zapytał czy to prawda....
Wyborca
Wyborca 29.04.2019, 20:55
Jedynie, "Wiosna" ma odwagę ukrócić dojenie pandtwa przez kler, mieszania się Kościoła w politykę i każdą dziedzine życia. Jedyna partia na miarę 21 wieku nastawiona pokojowo a nie bojowo jak inne. Dlatego maja mój głos.
Helmut
Helmut 01.05.2019, 21:56
Słupsk doprowadził do bankructwa, dostał kasę od Sorosa i robi partię wiosna. Myślcie idioci zanim coś się odezwiecie. Miastem nie potrafił zarządzać a Polską miałby taki debil umieć?!!! Nic nie zmądrzeliscie polaczki
do idioty...
do idioty... 01.05.2019, 22:54
"polaczku" pisany z małej litery - akurat było odwrotnie - z zapaści wyprowadził... Ale przecież wujcio Goebbels nie kierował ministerstwem PRAWDY -tylko propagandy....
racjonalny i treściwy - jak Antoni M.:)
racjonalny i treściwy - jak Antoni M.:) 29.04.2019, 18:56
A czy ty przeczytałeś pisowcu treść artykułu, pod jakim zamierzasz "z wysokości majestatu ustosunkowywać się" do innych poglądów?
Kierowca
Kierowca 29.04.2019, 15:53
To ten San Bartek co jak był ministrem zdrowia to chciał zamknąć 50% szpitali i zrobił bajzel w NFZ że na operacje trzeba było czekać aż do śmierci. To ten co był najpierw w SLD a Później w PO. To On jest tak bezszczelny że jeszcze kandyduje.
Trzeba być głupcem żeby na niego głosować!!!!
Grażyna
Grażyna 01.05.2019, 21:58
Tak to ten sam bezczelny komuch
Zasmucony obecną sytuacją :(
Zasmucony obecną sytuacją :( 30.04.2019, 11:02
A próbowałeś dostać się teraz do lekarza???
Fakty
Fakty 29.04.2019, 20:45
A Ci co teraz są... tak dobrze rządzą że Polska czołówką Europy w umieralności... że na endopreteze stawu biodrowego czeka się 10 lat, że do specjalistów kolejka po 3 lata., a w aptece zostawia się setki zł bo większość leków jest płatna.... jeszcze nigdy rzaden rząd nie doprowadził do takiej katastrofy służby zdrowia.
bajzel pisowski
bajzel pisowski 29.04.2019, 16:51
Głupcem to trzeba być, żeby głosować na PiS, co obłudnie poobiecywał w szpitalach dla personelu podwyżki i NIE PODWYŻSZYŁ wycen procedur medycznych - na zasadzie - myśmy obiecali, ale "to wina dyrektorów, że wam nie daje"...
Antoni
Antoni 29.04.2019, 17:22
A szanowny Pan na kogo poleca głosować w wyborach, bo się nie znam? Wiadomo, ze na PiS nie, bo obiecali podwyżki i nie dają.
racjonalny i treściwy jak Antoni,,,
racjonalny i treściwy jak Antoni,,, 29.04.2019, 18:58
A możesz odnieść się do faktu, że obiecali podwyżki a nie zwiększyli finansowania służby zdrowia (czyli proste prawidła matematyki - OSZUKALI - albo pacjentów albo personel - a na pewno dyrekcje szpitali)?
Antoni
Antoni 29.04.2019, 21:40
Co roku jest zwiekszana pula przeznaczana na NFZ. Dają podwyżki jak żaden rząd dotąd, a Ty będziesz się tutaj tak dlugo upierać przy swoim, dopóki TVN będzie w Polsce. Teraz Ty odnieś się do mojego twierdzenia, że opozycja pod twarzą KO nie ma żadnego pomysłu na Polskę i czym mają mnie przekonać abym mógł na nich oddać swój głos, wykluczając zasłanianiem się mamieniem "Odsunąć PiS od władzy!"?
:)
:) 30.04.2019, 00:54
I dlatego że jest tak fajnie szpitale ograniczają liczbę łóżek a z kolei na innych pacjenci leżą na korytarzach - żeby spełnić przepisy udają że są "na obserwacji" - i nie muszą mieć odpowiedniej liczby personelu, bo ten liczy się od liczby łóżek w sali a nie na korytarzu.
Taka fiksacja publicznej służby zdrowia...
Niby tyle dali podwyżki a jakoś na kwitkach z pensją nie bardzo widać...
A kolejki do specjalistów jak były, tak są...
Antoni
Antoni 30.04.2019, 22:25
Glosuj na PO, za tych czasow nie bylo na nic, bo nikomu sie nie chcialo szukac kasy. Ja Was popierajacych PO nie rozumiem, tyle afer, tyle oszustw, tyle tasm, brak kasy, rostowski jest przekonany ze kasy na 500+ nie ma, a to jest minister finansow, wiek emerytalny podniesiony, podwyzer zero, bo nie ma skad, pendolino kupione ale tory nie dostosowane, imigrantow chcieli brac, deficyt wysoki, bezrobocie rowniez, afera z OFE Tuska. To wszystko na biegu wypisalem, a Wy otumanieni TVNem, wierzycie, ze amerykanska stacja chce dobrze dla Polski. Wstydze sie takich rodakow.
:):):)
:):):) 30.04.2019, 23:26
taśmy - cha cha a naród tak głupi, że to kupuje:)
Wstydź się rodaków, co urodzinki Hitlera organizują....

Wstydź się miśków, kamyków i innych wiceministrów, co mieli procesy o fałszowanie wyników wyborczych...

Jedne afery tefałpis nagłaśnia, innych nie widzi?

Jedne nagrania kelnerów publikuje, innych nie?
a kiedyś nie była "zwiększna co roku"?
a kiedyś nie była "zwiększna co roku"? 29.04.2019, 22:22
Jakie podwyżki? Tyle samo na procedurę medyczną i obietnica podwyżki dla ludzi - to przy wzroście cen materiałów i energii dług szpitala.
Chyba że ekonomia Kaczyńskiego "będą płace zachodnie a ceny obecne"....
Antoni
Antoni 29.04.2019, 23:21
Pielęgniarki od 2018 roku dostają za rozporządzeniem Ministra Szumowskiego 400 zl podwyzki. Są to odwyżki coroczne w takiej kwocie do bodaj 2022 roku. Może przestań manipulować (albo to jest czysta niewiedza) i odowiedz teraz na moją prośbę, bo za Twoją opozycją bardzo niewiele przemawia. Jesteś kłamcą, który potrafi jedynie włożyć kij w mrowisko. A przyponinam, że Twój Schetyna chce wprowadzić euro w Polsce i imigrantów, choć tu sam nie jest pewny i ponoć jego decyzja jest zależna od pogody
możesz się skupić na odpowiedzi a nie wklejać propagandówki?
możesz się skupić na odpowiedzi a nie wklejać propagandówki? 29.04.2019, 23:57
Idioto kaczystowski - jakie euro? Kaczyński zamiast o nauczycielach bździł o jakimś euro czy krowach!
Tobie o tym, że NIE PODWYŻSZONO WYCENY USŁUG MEDYCZNYCH DLA SZPITALI - stąd ich obiecane podwyżki są fikcją i kolejnym zadłużeniem szpitali - a ty ślepy i głuchy!

To jeszcze raz - skoro na pacjenta z zawałem (w uproszczeniu) NFZ daje tyle samo - i rząd obiecuje podwyżkę opiekującemu się tym pacjentem personelowi - TO SKĄD JEST TA PODWYŻKA???

A co do euro - to Lech Kaczyński podpisał, że dążymy do euro - czyż nie?
I na razie jeszcze daleko.

A daj Boże, żebyśmy jak najszybciej spełnili wymagania - bo WTEDY dyskusja będzie realna. A na razie to jak o "krowach 500plus" - nawet w budżecie Unii od 2022 nie wiadomo ile będzie na rolnictwo a Kaczyński wie, ile da na każdą krowę i swinię - o kursie euro w 2022 też już wie, jak przeliczy?
Antoni
Antoni 30.04.2019, 08:12
Oglądałem akurat ten odcinek faktów na TVNie o zwierzetach rolnych i tam nie sprostowanu faktu (czyli m.in. wywiadu ze Skiba), że nie rząd dofinansuje dofinamsowania do zwierząt rolnych, a pieniądze beda pochodzic w 100% z dofinansowania UE ;) Prosze takze znowu nie klamac albo nie ogladac tego amerykanskiego TVNu. Takze nie klam o tym, ze Kaczynski chce wejsc do waluty euro, bo powiedzial, ze dopiero jak Polska gospodarka bedzie na barfzo wysokim pozuomie, to bedziemy gotowi. Schetyna mowil, ze przyjmie i kilkunastu poslow i europoslow KO ;) Odpisz dlaczego w NFZcie porzadkow nie robil poprzedni rzad, a teraz obudziles sie z piana na ustach? :) Mi lepiej zyje sie za obecnych rzadow, ale jestem otwarty na jakies propozycje Twojej koalicyjnej partii ale niczego nie moge sie doczekac, poza odsunieciem PiS od wladzy, o czym mamia takich gamoni jak Ty, a TVN ich wspiera. I nie denerwuj sie, wybory juz za miesiac i Twoja parta KO z tymi wszystkimi komuchami, klamvami i zlodziejami powinna chyba wygrac, skoro az tyle partii chce odsuniecia PiSu. W kupie sila ;)
ale o rzekomych podwyżkach przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów procedur…
ale o rzekomych podwyżkach przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów procedur to ci się nie napisało???? 30.04.2019, 12:44
Ale czy to na temat? Tu o szpitalach a ty o krętactwach Kaczyńskiego o krowach i euro!
TO KACZYŃSKI ANI SŁOWEM NIE ZAJĄKNĄŁ SIĘ, ŻE TO UNIA A NIE PIS!
Że to nie teraz a w 2022.
Że ABSOLUTNIE NIE WIADOMO ILE - bo ani budżet nie uchwalony, ani kurs euro nieznany.
No i nie wiadomo, ile w ogóle na rolnictwo, na co szczegółowo.

To czy Kaczyński mówił prawdę obiecując "krowę 500plus"?

A co do euro - kompletny odlot z jego "ceny obecne, płace zachodnie" - cud ekonomiczny!!!

No i kolejne krętactwo - bo NIKT NIE CHCIAŁ JUŻ wprowadzać euro - ale wszystkim NORMALNYM zależy, żeby STAN FINANSÓW był na tyle dobry, żeby MÓC ROZWAŻAĆ!!!

Bo na razie po prostu NIE MOŻEMY przystąpić do euro.

I o tym Kaczyński też nie wspomniał - podobnie jak od stycznia do niedzieli nie wypowiedział slowa NAUCZYCIEL
......
...... 30.04.2019, 09:31
sam przyznałeś :pisowcom lepiej żyje się obecnie .szkoda ,ze nie i innym obywatelom
:)
:) 30.04.2019, 00:48
prorok ze srebrnej wieży:)
Irbis
Irbis 29.04.2019, 12:59
Gdzie ten burak, kwiaty albo znicze były chociaż raz,jak nie było to poszło to wont z naszego terenu.
Senior
Senior 29.04.2019, 12:13
njr Dzisiaj, 01:03
Brawo Bartek!!

Tak tak temu Panu brawa się należą bo lepszej obłudy i zakłamania nikt nie potrafi siać. Gościu bije wszystkich na łeb. Takiego parcia to nie ma żaden polityk w tym kraju. Nie cierpię tego gostka nie raz widziałem go w akcji pstryk zdjęcie i na fb. Byłem byłem a ludzie co są na tych zdjęciach nawet nie wiedzą o co chodzi :))) Za to to należą mu się brawa.....
seniorka
seniorka 29.04.2019, 12:34
No to bardzo podobnie jak u nas w Gryfinie cha cha cha też "lubimy" tych facetów z ratusza ,że strach się bać !!!
Tadek
Tadek 29.04.2019, 09:51
A pani Ewa Dudar na którym miejscu jest?
bzdura
bzdura 29.04.2019, 08:14
kogo interesuje jakiś autobus z żelowanym agentem???
:)
:) 29.04.2019, 09:25
po twoim komentarzu - na pewno ciebie:)
sprawiedliwy
sprawiedliwy 29.04.2019, 07:26
do czerwonego smiecia kropki z 06,17 ty lajdaku juz niczego sie nie nauczysz modl sie o zdrowie bo o rozum za pozno klocaku kolku
......
...... 29.04.2019, 08:57
tak oto wygląda miłosierdzie boże w wykonaniu katola pisowskiego .brawo wy.więcej chamstwa to mniej poparcia w wyborach .śmiało wiecej wyzwisk.no i podciągnąc sie z wyzwiskami .za mały repertuar.żeby mi to było ostatni raz .rozwijać się w chamstwie :"alleluja i do przodu"
Do........
Do........ 29.04.2019, 10:08
Wystarczy, że Ty dajesz radę ze wszystkimi wyzwiskami i kantami łącznie z całowaniem biskupa po łapach !! "alleluja i do przodu" tak już gadałeś w 2014 ! Doprowadzałeś mnie tym powiedzeniem do szału !! Za to teraz wiem kim jesteś !
......
...... 29.04.2019, 10:32
zgaduj zgadula w której ręce kula.zimno zimno ,bardzo zimno . ale cię trzasnęła moja notatka .trafiłem w punkt.Nie zgadniesz kto zacz bo jestem nikim.jeden z ilus tysiecy obywateli gryfina.
Do..........
Do.......... 29.04.2019, 11:04
No i w jednym się zgadzamy. Jesteś bez honoru, tak jak mówią ,czyli jesteś nikim, jak sam piszesz !
......
...... 29.04.2019, 12:10
stary gdybyś wiedział kim jestem to chyba byś sie posikał conajmniej dwie albo trzy półki wyże j w społeczeństwie .ale wy pisiaki tego nie ogarniacie .shade!
Antoni
Antoni 29.04.2019, 17:26
Żałosne z tym wywyższaniem się :) Za komuny może były rzeczy nieosiagalne ale te czasy sie skonczyly ;)
Ja 2
Ja 2 29.04.2019, 13:00
Stary przestań z tymi półkami , bo się uśmiałam jak norka
Do.......
Do....... 29.04.2019, 12:38
Zdecyduj się jesteś KIMŚ czy NIKIM ? Twoje posty i zachowanie mówią same za siebie ....
......
...... 29.04.2019, 16:52
nie będę tłumaczył bo wasze łby pisowskie tego nie ogarną .mam tą przyjemnośc ,ze pogram z wami na słowa których wy i tak połowy nie zrozumiecie .potraficie tylko "uśmiać sie jak norka " co potwierdza teorię ewolucji Darwina.dla siebie jestem kimś ,dla ciebie nikim .ty po prostu nie rozumiesz filozofii bytu
Patriota
Patriota 01.05.2019, 22:05
To potomek ubeka
Antoni
Antoni 29.04.2019, 17:29
Przestań się osmieszać antypisowski internauto. Napisz chociaz kogo popierasz, to obiektywnie się odniosę do tego, bo tylko krytykować tutaj potrafisz :) Co Ci z tego, ze napiszesz, ze jestes jakims tam kozakiem, mnie to w ogole nie interesuje, nawet jakbys był Prezydentem Dudą badz Komorowskim.
wielokropek jest za a nawet przeciw:)
wielokropek jest za a nawet przeciw:) 29.04.2019, 19:00
A Mietkiem? A dlaczego ma pisać pod twoje dyktando? Jemu się podoba anypisowiec Sawaryn a nie podoba PiS!
I co mu zrobisz?
PKS
PKS 29.04.2019, 07:25
Nikitiński musi odejść!
......
...... 29.04.2019, 06:17
to było dobre .Błaszczak ,brudziński a tu raptem Arłukowicz .Piękne pociągnięcie .Uczyć sie pisiory od madrzejszych.
gospodarz
gospodarz 29.04.2019, 09:05
Czekam jeszcze na Wiosnę!
ten co liczy
ten co liczy 29.04.2019, 06:03
Dla myślących o ideach:
"Ile zarabia europoseł?
Zgodnie ze statutem posła do PE eurodeputowani otrzymują jednakowe wynagrodzenie miesięczne.

Miesięczne wynagrodzenie posła wynosi 8611,31 EUR przed opodatkowaniem (dane na lipiec 2017 r.). Wynagrodzenie to jest wypłacane z budżetu Parlamentu i po potrąceniu unijnego podatku i składki ubezpieczeniowej wynosi 6710,67 EUR.

W niektórych państwach członkowskich wynagrodzenie to podlega również podatkowi krajowemu.

Podstawowe wynagrodzenie posła ustalono na 38,5% podstawowego wynagrodzenia sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Posłowie do PE nie decydują – i nie mogą decydować – o swoich wynagrodzeniach.
Dieta europosła - ile wynosi
Podobnie jak posłowie do parlamentów krajowych, posłowie do Parlamentu Europejskiego otrzymują zwrot szeregu kosztów, które ponoszą wykonując obowiązki poselskie.

Zwrot kosztów ogólnych

Zwrot ten ma na celu pokrycie kosztów poniesionych w państwie członkowskim, w którym poseł został wybrany, takich jak:

koszty prowadzenia biura poselskiego,
rachunki telefoniczne i opłaty pocztowe
zakup, eksploatacja i konserwacja sprzętu komputerowego i telematycznego.
Zwrot zostaje zmniejszony o połowę w przypadku posłów, którzy bez należytego usprawiedliwienia nie wezmą udziału w połowie posiedzeń plenarnych w ciągu jednego roku parlamentarnego (od września do sierpnia).

Wysokość tego zwrotu w 2018 r. wynosi 4 416 euro miesięcznie.
Zwrot kosztów podróży

Większość posiedzeń Parlamentu Europejskiego, takich jak sesje plenarne, posiedzenia komisji lub posiedzenia grup politycznych, odbywa się w Brukseli i Strasburgu.

Posłowie otrzymują zwrot rzeczywistych kosztów biletów na podróż do miejsca, w którym odbywają się te posiedzenia, po przedstawieniu dokumentów potwierdzających, maksymalnie do wysokości ceny biletu lotniczego klasy biznes „D” bądź równoważnej lub ceny biletu kolejowego pierwszej klasy, zaś w przypadku podróży samochodem otrzymują ryczałtową kwotę 0,51 EUR za 1 km (do najwyżej 1000 km).
Oprócz tego posłom przysługują stałe dodatki ryczałtowe obliczane na podstawie odległości i czasu trwania podróży w celu pokrycia innych kosztów związanych z podróżą (np. opłat za autostrady, kosztów nadbagażu lub rejestracji).
Posłowie często muszą podróżować poza państwa członkowskie, w których zostali wybrani, lub na ich terenie, w ramach swoich obowiązków, lecz w celach innych niż udział w oficjalnych spotkaniach (np. aby wziąć udział w konferencji czy złożyć wizytę roboczą). W związku z tym w przypadku działalności poza państwem członkowskim, w którym danym poseł został wybrany, przysługuje zwrot kosztów podróży i zakwaterowania oraz zwrot wydatków powiązanych w wysokości maksymalnie 4 358 EUR rocznie. W przypadku działalności na terenie państwa członkowskiego, w którym dany poseł został wybrany, zwracane są tylko koszty transportu w kwocie rocznej określonej dla poszczególnych państw.
Dieta dzienna

Parlament Europejski wypłaca dietę ryczałtową w wysokości 313 EUR dziennie w celu pokrycia ogółu pozostałych kosztów ponoszonych przez posłów w okresach działalności parlamentarnej, pod warunkiem że potwierdzą oni swoją obecność, podpisując jedną z oficjalnych list obecności udostępnionych w tym celu.

Dietę zmniejsza się o połowę, jeżeli poseł nie weźmie udziału w ponad połowie głosowań imiennych w dniach głosowania na posiedzeniu plenarnym, nawet gdy jest obecny. W przypadku posiedzeń organizowanych poza Unią Europejską dieta wynosi 156,5 EUR (zawsze pod warunkiem podpisania listy obecności), przy czym koszty zakwaterowania zwracane są osobno.

Emerytura europosła. Ile wynosi?
Zgodnie ze statutem byli posłowie są uprawnieni do emerytury po ukończeniu 63. roku życia. Świadczenie emerytalne wynosi 3,5% wynagrodzenia za każdy pełny rok wykonywania mandatu, lecz w sumie nie więcej niż 70% uposażenia.

Koszt tych świadczeń emerytalnych pokrywa budżet Unii Europejskiej.

Uzupełniający program emerytalny, który wprowadzono dla posłów w 1989 r., od lipca 2009 r. nie przyjmuje już nowych członków i jest stopniowo wygaszany.

Po śmierci eurodeputowanego jego żona i będące na jego utrzymaniu dzieci mogą otrzymać rentę.

Odprawa dla europosła
Po zakończeniu kadencji europosłom, którzy nie zostali ponownie wybrani do PE, przysługuje odprawa w kwocie równej miesięcznej pensji za każdy rok sprawowania mandatu.

Były eurodeputowany otrzymuje odprawę nie krócej niż przez sześć miesięcy oraz nie dłużej niż przez 24 miesiące, ale tylko do chwili, gdy obejmie on inną publiczną funkcję czy mandat w parlamencie krajowym albo przejdzie na emeryturę.

Zasady te oznaczają, że nawet jeśli były europoseł pełnił mandat przez część jednej kadencji, to i tak otrzymywać będzie odprawę przez pół roku.
Przepisy dotyczące personelu
Posłowie do Parlamentu Europejskiego mogą sami dobierać sobie asystentów w granicach środków budżetowych określonych przez Parlament oraz na warunkach określonych w rozdziale 5 przepisów wykonawczych do statutu posła.

W 2018 roku maksymalna kwota miesięczna dostępna na ten cel wynosiła 24 526 EUR na posła. Kwoty tej nie przekazuje się posłom, ale wypłaca się ją w formie wynagrodzenia miesięcznego asystentom spełniającym warunki i posiadającym ważną umowę, a także organom pobierającym podatki od wynagrodzeń.

Posłowie mogą korzystać z usług kilku rodzajów asystentów.

Akredytowani asystenci parlamentarni zatrudnieni w Brukseli (Luksemburgu lub Strasburgu) podlegają bezpośrednio administracji Parlamentu. Posłowie mogą zatrudnić trzech akredytowanych asystentów parlamentarnych, a pod pewnymi warunkami – nawet czterech. Na zatrudnienie akredytowanych asystentów parlamentarnych rezerwuje się przynajmniej 25% środków na pokrycie kosztów pomocy parlamentarnej.

Asystenci krajowi pomagają posłom w państwie członkowskim, w którym posłowie zostali wybrani. Obsługą administracyjną umów z asystentami krajowymi zajmują się upoważnieni płatnicy posiadający odpowiednie uprawnienia, którzy gwarantują przestrzeganie przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych i opodatkowania. Asystenci krajowi zatrudniani są na podstawie umowy o pracę lub umowy o świadczenie usług.

Stażyści mogą odbywać staże na terenie Parlamentu albo w państwie członkowskim, w którym wybrany został dany poseł.

Ogólne koszty zatrudnienia asystentów krajowych i stażystów nie mogą przekraczać 75% środków na pomoc parlamentarną. Koszty wynikające ze świadczenia usług nie mogą zaś przekraczać 25% tych środków.

Dodatkowe informacje na temat wynagrodzeń można znaleźć tutaj.

Określono porównywalne pułapy dla osób prawnych świadczących usługi i dla upoważnionych płatników.

Kilku posłów może utworzyć grupę do celów zatrudnienia jednego lub kilku akredytowanych asystentów parlamentarnych lub asystentów pracujących w państwach członkowskich. Posłowie ci uzgadniają między sobą zasady podziału kosztów.

Posłowie nie mogą zatrudniać w charakterze asystentów członków swych rodzin. Asystenci posłów nie powinni angażować się w działalność zewnętrzną, która może prowadzić do powstania konfliktu interesów.

Nazwiska wszystkich asystentów lub nazwy osób prawnych są publikowane na stronie internetowej Parlamentu przez cały okres trwania ich umowy z wyjątkiem sytuacji, w której dany asystent uzyskał odstępstwo w tym względzie z odpowiednio uzasadnionych względów bezpieczeństwa.
Helmut
Helmut 01.05.2019, 22:11
O taką kasę temu komuniście tylko chodzi. Dla kasy własnej matki się wyrzeknie
???
??? 29.04.2019, 09:57
Ale co z tego wynika panie kopiuj-wklej.
Ten co liczy
Ten co liczy 29.04.2019, 10:14
Twoja niewiedza, delikatnie mówiąc

Pozostałe