Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Szachowa promocja Dni Gryfina 2019 [ZDJĘCIA]

  • 01.05.2019, 16:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szachowa promocja Dni Gryfina 2019 [ZDJĘCIA] fot. TWS
Otwarty Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gryfino-Open 2019” zorganizowany został z okazji Dni Gryfina w środę 1 maja 2019 r. przez Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej. Każdy uczestnik, każdy gość wchodzący na turniej zatrzymywał się w holu, żeby obejrzeć niezwykłą kolekcję szachów. Od figurek szachowych trudno było oderwać wzrok. Przedstawiały postacie historyczne, budowle i świat zwierząt. Wykonane zostały z drewna, kości, szkła, torfu wulkanicznego, marmuru. Istne cuda i cudeńka zebrane z różnych stron świata. Podobno jest to druga tej wielkości kolekcja w Polsce.

Wyjątkowymi kolekcjami szachowymi mogą pochwalić się m.in. Wioletta i Andrzej Hajdasiowie oraz organizator turnieju Krzysztof Rudnicki.

W sali gimnastycznej poustawiane stoliki czekały na zawodników. W różnych kategoriach wiekowych z Polski i Niemiec wystartowało 90 uczestników. Na sali i korytarzu panowały skupienie i cisza. Rodzice, nie mniej przejęci i zawsze wspomagający turnieje, kibicowali szachistom.

Szachowe spotkanie otworzył burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, który objął patronat honorowy nad imprezą.

– Trudno nie cieszyć się, widząc tak dużą grupę młodych ludzi zainteresowanych szachami. Wiadomo, że szachy to gra ucząca myślenia i przewidywania. Dziękuję Krzysztofowi Rudnickiemu, który wśród dzieci i młodzieży rozwija tę twórczą pasję - powiedział burmistrz.

Gośćmi byli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Guga i Marta Szuster.

Oprócz pucharów na stoliku prezentowały się piękne nagrody, również od prywatnych darczyńców. Nad zawodami czuwali sędziowie, kciuki za młodych uczestników trzymali rodzice, a wszystkiego gospodarskim okiem już kolejny raz doglądał Krzysztof Rudnicki.

TWS

 

Medialny patronat nad Dniami Gryfina 2019 objęło igryfino.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (53)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wasz młotek
Wasz młotek 07.05.2019, 17:32
W przyszłym roku ten wspaniały turniej zostanie rozegrany już w nowej hali sportowej budowanej właśnie przy ulicy Niepodległości, ale już teraz serdecznie zapraszam!
NIE
NIE 04.05.2019, 08:38
No TAK większej bzdury nie czytałem! Bo niby co charytatywnie to robicie ? Dużą kasę zgarniasz młotku i nie rżnij bohatera.
Tak
Tak 03.05.2019, 12:09
Piszcie, piszcie zawistni ludkowie. Nic nie potraficie zorganizować i zrobić to piana cieknie z gąb z zazdrości. Te wasze dyletanckie i prostackie wpisy tylko wzmacniają organizatorów i potwierdzają wykonanie wielkiej i pożytecznej pracy. Kto chce niech się dołączy, szachy dla dzieci a głupiej polityce z indywidualnymi i perfidnymi insynuacjami - nie!
Brawo organizatorzy!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 03.05.2019, 11:31
prawdziwy GAMBIT TEGO MAJA W GRYFINIE HA AH AH mietek wpadł i zwalił konia w dwóch ruchach ha ha ah
porównałem plakaty
porównałem plakaty 03.05.2019, 08:49
Turniej szachowy promuje Dni Gryfina a Dni Gryfina nie wspominają o turnieju. Dziwne to trochę. Przecież to jeden i ten sam organizator
kot
kot 03.05.2019, 08:59
To prawda. Burmistrz promuje jak mu pasuje haaaa a Rudnicki i tak służy jak piesek
??
?? 02.05.2019, 22:22
Mocni w gębie w tej Chojnie - ciekawe czy tacy sami przy szachownicy?? Sprawdzicie się?
szukajcie a znajdziecie
szukajcie a znajdziecie 02.05.2019, 20:19
Głupoty wypisujecie z Chojny.
Informacji trzeba szukać a nie czekać aż podstawią pod nos. Plakaty turnieju poszły do wszystkich gmin powiatu gryfińskiego. Do Chojny - Dom Kultury też. Miał przyjechać autobus szachistów - czekaliśmy i CO?
Z Chojny
Z Chojny 02.05.2019, 11:41
A nie było informacji w programie majówki a też byśmy przyjechali
do Chojny
do Chojny 02.05.2019, 17:57
Burmistrz zapomniał ( wiek robi swoje ?) Rudnicki się wkurzył i na portalu pohejtował burmistrza i pomogło chyba....
Z Chojny
Z Chojny 02.05.2019, 19:16
Gazeta Chojeńska zamieściła program Dni Gryfina ale nie ma tam nawet słowa o jakimś turnieju a nasze dzieciaki już od września uczą się grać i dobrze im idzie. Szkoda że nie mogły się sprawdzić na takim turnieju dla dzieci.
M
M 03.05.2019, 08:07
Turniej szachowy odbywa się już od 21 lat. Były plakaty i ogłoszenia. Można było sie zgłosić już kilka tygodni wcześniej. W programie majówkowym w gazecie go nie było z bardzo prostego powodu: Turniej szachowy nie byl częścią programu majówki. Proste!
Jeżeli Pańskie dzieci grają w szachy wystarczy wejść na stronę klubu i sprawdzić kiedy odbywają się turnieje.
Bartek
Bartek 01.05.2019, 20:05
Gryfino szachami stoi!
medialny patron
medialny patron 01.05.2019, 19:02
Grochówka była?
Ale to ciekawe
Ale to ciekawe 01.05.2019, 18:58
A Mariusz przy 28 zdaje się mówić: Kocham szachy.
Ciocia
Ciocia 01.05.2019, 18:40
I Sylwek gra. Brawo.

Pozostałe