Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Jest połączenie z Gryfinem

  • 10.05.2019, 09:23
  • Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Jest połączenie z Gryfinem
Pustawy jachtowy basen, popękane częściowo nabrzeża i odbiegające od standardów zaplecze hotelowe - to w przypadku mariny w Trzebieży już przeszłość. Dzięki gruntownej modernizacji, dla tego kultowego nad Zalewem Szczecińskim miejsca - po burzy - wychodzi słońce. Ponad 90 miejsc dla jachtów, 70 miejsc noclegowych, a także nowoczesne portowe wyposażenie sprawia, że żeglarski ośrodek ma wielką szansę na powrót do czasów swej dawnej świetności. Uroczyste otwarcie infrastruktury połączone z ogólnopolską inauguracją sezonu odbędzie się w sobotę, 11 maja 2019 roku. Udział w nim planuje m.in. prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera i marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Na te zmiany czekano od dawna, tym bardziej, że skala zniszczeń i zaniedbań potęgowała się w ośrodku przez lata. Dopiero kiedy zarządzanie jego majątkiem powierzono fundacji Port Jachtowy Trzebież działania związane z kapitalnym remontem mariny mocno przyspieszyły. Inwestycję poprzedzono przygotowaniem swoistej mapy drogowej. Modernizacja portu miała być szansą na dalszy turystyczny rozwój regionu w ramach unikatowego na skalę europejską Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, powrót wielkich sportowych imprez nad Zalew Szczeciński oraz wabikiem dla młodzieży na naukę życia na wodzie i zdobycie patentów. Po dopięciu wszystkich szczegółów, a przede wszystkim po otrzymaniu sporego zastrzyku eurofunduszy, przywracanie blasku żeglarskiej perełce rozpoczęto od stycznia 2018 roku.

 

Pracami objęto niemalże całą infrastrukturę dawnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego. Powstał m.in. nowy falochron oraz altana dla żeglarzy. Odnowiono budynek administracyjno-hotelowy, zaplecze szatniowe, jak i stworzono miejsca dla mycia jachtów czy punkty poboru ścieków. Ponadto zmodernizowano nabrzeże północne ze slipem i wewnętrzne nabrzeże zachodnie. Zmianie uległ również układ pirsów, utwardzono plac do zimowania łodzi, zagospodarowano teren wokół przystani, a większe bezpieczeństwo zapewnia teraz nowoczesny monitoring.

 

Koszt wszystkich robót wyniósł około 9 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to 2,9 mln zł. Inwestycja wpisała się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.9„Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności oraz obszarów miejskich i wiejskich”.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tw
tw 16.05.2019, 22:18
A kto jest łącznikiem?
To co dziś przecinamy?
To co dziś przecinamy? 11.05.2019, 09:13
Jest! Oto i on! Dzień bez Dumy Regionu to dzień stracony! Oto KRUL POMORZA! Olgierd I Przedwyborczy !!!
market G.
market G. 11.05.2019, 08:14
Dobrze, że nam Piłat nabrzeże zostawił bo po tej ekipie tylko wojenek można się było spodziewać.
Matataj
Matataj 12.05.2019, 11:31
Po tej ekipie zostaną ruiny i zgliszcza, a na koncie w banku gotówka. Musieliby inwestować i skończyć narrację, że gmina tonie w długach
klawo jak cholera
klawo jak cholera 11.05.2019, 00:31
A co zrobili z tym pękniętym nabrzeżem jak jeszcze twierdzili jak byli w opozycji?
Matataj
Matataj 12.05.2019, 11:31
To co ze wszystkim- NIC
patron
patron 11.05.2019, 00:17
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się ;D
pozdrawiamy redaktorinie!!!!kaski życzymy redaktoriniowi-widać,że potrzebna…
pozdrawiamy redaktorinie!!!!kaski życzymy redaktoriniowi-widać,że potrzebna jest bardzo!!!! 10.05.2019, 22:12
Najciekawsze jest to ,że redatorio pismakuje na tym portaliku ok.80 % postów-jest mistrzem w pisaniu, do samego siebie-pozdrawiamy redaktorinia-zdrówka życzymy!!!
wszystkie twoje "ja" liczą??? Czy 20% piszesz ty?
wszystkie twoje "ja" liczą??? Czy 20% piszesz ty? 10.05.2019, 22:19
Oj, terceciarzu - w liczbie mnogiej o sobie piszesz? Schizofrenia czy "pluralis maiestatis" (my cesarz...)?

Wszystkie twoje "ja" liczą??? Czy 20% piszesz ty? I uważasz, że pozostałe też pisze jedna osoba?
żel
żel 10.05.2019, 20:18
Przypomniał mi się film: "Sposób na blondynki"
AJKWAJ ALELUJA I OD TYŁU NA RAKOWSKIEGO  NA RAKA HA HA AH
AJKWAJ ALELUJA I OD TYŁU NA RAKOWSKIEGO NA RAKA HA HA AH 10.05.2019, 20:10
PYTANIE KTO TO JEST grażynka I GDZIE SIE WIECZOREK ROZLICZA HA HA AH CZEŚ C GEJE BARTKOWSKIE HSA HS SH
Polak
Polak 10.05.2019, 18:52
Tyle komuchów w Gryfinie i nic?. Aaaa teraz za PIS nie chcą ryzykować bo nic nie ukradną
:)
:) 10.05.2019, 18:59
Sugerujesz że PiS rozkrada tyle, że dla innych nie starcza?:)
Hej, żeglarzu, żeglaj że ale nie do Gryfina.
Hej, żeglarzu, żeglaj że ale nie do Gryfina. 10.05.2019, 18:05
Tu robiłem sternika jachtowego a potem morskiego. Szkoda, że w Gryfinie nie ma i nie będzie porządnej mariny.
chicka
chicka 10.05.2019, 15:42
a w gryfinie nic!
Jak zwykle
Jak zwykle 10.05.2019, 15:24
To powinno być prywatne wtedy byłaby szansa na utrzymanie w dobrym stanie a tak, będzie jak zwykle - poszła ogromna kasa i teraz będzie niszczeć bo na remonty nikt zapewne kasy nie przewidział. No i korzystać będą znajomi królika. Coś jak gryfińskie korty. W gemie ponoć zalegli się już bezdomni. Wstyd
józek
józek 10.05.2019, 14:35
A na nabrzeżu w Gryfinie nic niema i nikt o tym nie pisze.
Grażyna
Grażyna 10.05.2019, 18:49
A miliony poszły na nabrzeże w Gryfinie i żadnego zaplecza logistycznego. Tak działał Piłat ze skarbnikiem
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU HA HA AH 10.05.2019, 19:59
GRAŻYNKA SKOŃCZYŁO SIE ELDORADO I WALENIE LACHY DLA WIECZORKA J HA HAAH TWOJE WYKRZYWIONE USTA W LEWO NA TO WSKAZUJĄ HA AH AH
taka z ciebie "Grażynka" jak i gospodarz....
taka z ciebie "Grażynka" jak i gospodarz.... 10.05.2019, 19:01
Pawełku dżenderowaty - śp. Piłat nie jest burmistrzem od 5 lat, nie żyje od dwóch - A TY NIE POTRAFISZ NIC WYMYŚLIĆ OD 5 LAT?
Gryfiński port jachtowy
Gryfiński port jachtowy 10.05.2019, 12:42
Nikotyński musi odejść bo mamy już dość głupkowatych wojenek o most!
Heil Donald
Heil Donald 10.05.2019, 12:11
Na przystani Żeglarsko kajakarskiej to nawet S...cza niema . Co na to SANEPID ??? Wędkarze na prywatne s ...cze dostali od burmiszcza 340 tysięcy . A młodzież PO krzakach !!!! A tu redaktorku Dooope zaracasz jakęś przystanią w Trzebierzy ???
Pamiętliwy
Pamiętliwy 10.05.2019, 12:03
Bo teraz kolejny etap nabrzeża w Gryfinie i budowa mariny z prawdziwego nabrzeża. Tak miało być. Miler pisał też o tramwaju wodnym i oskarżał o nieudolność.
umig
umig 10.05.2019, 12:09
Dla tercetu to teraz niewygodne fakty.
robert
robert 10.05.2019, 11:29
A co nas Trzebież interesuje no co pajace jedne
gryfińskie nabrzeże
gryfińskie nabrzeże 10.05.2019, 11:58
Was moze nie, ale nas tak.
kogut
kogut 10.05.2019, 11:09
Najfajniesza jest fryzura :-)
88
88 10.05.2019, 11:05
Tutaj też ' budowniczy Olgierd' macha łapkami jak pajac. Jakieś Timochowicze nawciskali politykom , że gestykulując dłońmi robią się ważnymi. Teraz każdy błazen macha witkami i myśli , że ludzie go podziwiają.

Pozostałe