Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Getto?! - to określenie nas obraża! – skarży się społeczność szkolna. Miłosierdzie gminy [FILM]

  • 10.05.2019, 21:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Getto?! - to określenie nas obraża! – skarży się społeczność szkolna. Miłosierdzie gminy [FILM]
Rodzice, nauczyciele i dyrektorki podstawówek w Gogolicach i Stołecznej żądały wyjaśnień, przeprosin i wyciągnięcia konsekwencji wobec sołtys Chełma Górnego Marioli Chyczewskiej–Harvey. Chodzi o sformułowanie wypowiedziane przez sołtys Chyczewską–Harvey: „To są getta, a nie porządne szkoły”.

Władze Trzcińska-Zdroju skargę społeczności szkolnych oddaliły, a wystąpienie sołtys Chełma Górnego, podtrzymującej swoje oskarżenie, nagrodziły gromkimi brawami.

Podobnie jak w książce Marii Konopnickiej pt. „Miłosierdzie gminy”, tak naprawdę złożona została skarga do gminy na działania przedstawiciela gminy, szukającej sojuszników, by mimo wszystko zamknąć dwie szkoły.

Oto stanowisko komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju w sprawie rozpatrzenia skargi na sołtys Mariolę Chyczewską–Harvey:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Władze straciły możliwość realizacji swoich planów oszczędnościowych po tym, jak na zamknięcie szkół w Gogolicach i Stołecznej nie zgodziła się zachodniopomorska kurator oświaty. Gmina szuka teraz sojuszników, którzy namawiają rodziców aby nie posyłać dzieci do tych szkół, ale do preferowanej przez władze placówki w Góralicach.

W tej oto sytuacji doszło do niefortunnego sformułowania pod adresem szkół w Gogolicach i Stołecznej, co oburzyło społeczność wyżej wymienionych placówek. I ten wątek rozwinął się dziś 10 maja 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju.

W odpowiedzi na skargę złożoną przez społeczność szkolną głos na sesji zabrała sołtys Chełma Górnego Mariola Chyczewska–Harvey:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nauczycielka Magdalena Ziętkiewicz z podstawówki w Gogolicach odniosła się do krytycznych słów wypowiedzianych przez panią sołtys:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wywiązała się dyskusja pomiędzy Magdaleną Ziętkiewicz a przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Kowalskim i sołtys Chełma Górnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Swoje oburzenie słowami pani sołtys wyraziła Barbara Dybczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gogolicach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Czy sołtysi zostali poproszeni o namawianie rodziców aby dzieci zapisywać do szkoły w Góralicach?

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

..
.. 2 dni temu, 23:05
Encyklopedia PWN
getto
[wł.],
część miasta zamieszkana przez mniejszość nar. lub rel., najczęściej żydowską; Tak se pani Ch. wykombinowała....
!!!!!!!
!!!!!!! Wczoraj, 13:05
I jeszcze za to brawa otrzymala!!! Wstyd!!!
XDD pozdro
XDD pozdro 16.05.2019, 04:43
SAMI WYBIERALI A TERAZ PŁACZ :) Ten zły tamten zły, ten robi ten nie robi a ludzie płakusiają. Nastepnym razem wybierzecie lepiej..:D oby.
Skrzynka piwa
Skrzynka piwa 16.05.2019, 06:18
Jak sie odbywaja wybory na wioskach, kazdy wie😏 za te beznadziejne glosy, placa pozniej normalni mieszkancy!!!
Ktoś
Ktoś 16.05.2019, 22:02
Jak można dzielić ludzi na beznadziejnych i normalnych , gdzie sama mieszkasz !!!
Polak mądry po szkodzie
Polak mądry po szkodzie 17.05.2019, 10:54
Beznadziejni to Ci którzy dają się przekupic nie patrząc na późniejsze konsekwencje a normalny człowiek to taki który umie przewidzieć skutki. A po fakcie to już ten beznadziejny rozumie normalnego i żałuję swoich wyborów!!!
Wojna domowa
Wojna domowa 15.05.2019, 16:20
Co to się dzieje, gmina spada na psy! Same układy i ukladziki, wszyscy tylko kombinują i myślą żeby zagarniac dla siebie! Sołtysi do bani, jak jeden każdy ma coś za pazurami! Było źle ale aż tak to chyba nigdy!!! Wstyd!!! Zero kompromisów i porozumień, wszyscy zaklamani i podstępni.!!! Ale jaki Pan taki Kram...
Zaraza
Zaraza 15.05.2019, 16:41
Za 5 lat nie bedzie co zbierac, ruiny i zgliszcza!!! Trzeba kupic dzialke w Goralicach, tam to jeszcze czlowiek pozyje😴😴😴 tu na wsiach szkoly zabiora to i biblioteki padna i swietlice! Place zabaw beda puste, bo kto na nich bedzie jak dzieci o 16 do domu wroca😴😴😴
Folwark zwierzęcy
Folwark zwierzęcy 15.05.2019, 14:28
Jak tam konkurs na dyrektora w Trzcińsku ?
2 koleżanki wystartowały i 1 z nich będzie nie zadowolona a każda może zaszkodzić. To ci dylemacik , hahah
Xxx
Xxx 15.05.2019, 16:10
Dylemat to z ciebie już jest ,ha ha ha
Wypedzic świnie z ratusza
Wypedzic świnie z ratusza 13.05.2019, 21:15
Zamkneli:
Policję
Knajpe
Sklepy
Dni Trzcinska
Borowinke
Mleczarnie
GS prawie
Kolej
PKS prawie
I i ...
Zdrowy rozsądek
Teraz szkoly
Po to by tylko w korycie było żarcie.
I nazrec się. ..ludzką krzywdą , by tylko rozdete ego, nienasycone napaść.
Kazali roznosić
Kazali roznosić 12.05.2019, 20:25
A sołtys z Dolnego wkopał władzuchnę: " Kazali mi roznosić, to roznosiłem". I przewodniczący szybciutko zakończył sesję, bo pewnie słabo mu się zrobiło, że ktoś to zaraz wychwyci i skomentuje. Jak to mówią, kłamstwo ma krótkie nogi.
Anonim
Anonim 12.05.2019, 20:41
Ale powiedział ze nauczyciele przekupują dzieci i rodziców !!! I tak jest .
Nie zmieniaj tematu
Nie zmieniaj tematu 13.05.2019, 07:30
Nie zmieniaj tematu, Anonimie. Faktem jest, że władza kłamie w żywe oczy, twierdząc że nie robią nic, by mimo wszystko zamknąć szkołę w Gogolicach i Stołecznej, a zwłaszcza w Gogolicach.
Jasnowidz
Jasnowidz 13.05.2019, 00:05
Wie wszystko, chociaż nie widzi. Cuda na kiju! Tacy ci sołtysi z Chełmów!
Pali się!
Pali się! 12.05.2019, 23:51
Oj, nie udaje się wam mieszanie w głowach rodziców, to już pierdoły wymyślacie! Grunt się pali pod nogami, co?
a to jak nazwiesz?
a to jak nazwiesz? 12.05.2019, 23:43
A naciski sołtyski żeby przenosić dzieci to jak nazwać?
znany
znany 12.05.2019, 20:44
Może po prostu nie rozumie słowa "przekupstwo", tak jak sołtysowa słowa "getto"? Ktow ie.
Hipolit
Hipolit 12.05.2019, 16:43
A ja zadaję sobie i wam pytanie, ile byłoby komentarzy gdyby trzeba było podpisać się z imienia i nazwiska? Znacie odpowiedz? Bo ja znam hahaha
Do Hipolita
Do Hipolita 12.05.2019, 20:11
Hipolit, dasz przykład? Dodaj nazwisko...i prawdziwe imię
;)
;) 12.05.2019, 21:02
tw nie może się ujawniać
chciałbyś, prawda?
chciałbyś, prawda? 12.05.2019, 17:11
Ułatwiłoby to życie władzy, prawda?
Tu padły fajne słowa - że gdyby gmina chciała uczciwie przedstawić sprawę, to przedstawiłaby symulację różnych wariantów z likwidacją każdej ze szkół...

perspektywa Wczoraj, 22:10 Patrzę z boku - i widzę dezinformację ze strony gminy.
Gdyby to uczciwie zrobić, to trzeba zacząć od oszczędności, jakie pojawiają się od września: likwidacja gimnazjów i konieczności dowożenia dzieci.
Czyli porównanie kosztów styczeń 2019 - wrzesień 2019.

A potem KILKA WARIANTÓW!
I pokazanie, ile będzie kosztować gminę likwidacja KAŻDEJ ze szkół.
O ile wzrosną (w porównaniu do tych z września - bez gimnazjów) koszty dowozu dzieci.
Ile będzie kosztować utrzymanie pustostanów.
Co z nimi gmina może zrobić dalej.

I gdy mieszkańcy zobaczą warianty - wtedy mogliby decydować.

A mimo wszystko uważam, że to nie wszystkie koszty.

Bo trzeba jeszcze policzyć "uczniokilometry" - czyli ile dzieci ile kilometrów bedzie jeździć w każdym wariancie.

Bo to nie jest tak, że przy likwidacji szkoły liczy się tylko wynik finansowy!
Czasem lepiej utrzymać szkołę - niż dopłacać krocie do autobusów.
I jeszcze skazywać dzieci na gorszy start.
Bo nie ukrywajmy - szkoła poza miejscowością zamieszkania to zdecydowanie gorsza sytuacja niż szkoła na miejscu (lub w sąsiedniej wiosce, gdzie można dojechać rowerem na popołudniowe zajęcia na przykład - czy mecz z kolegami).


Ale brakuje mi uczciwych wyliczeń - jaka będzie sytuacja gdy zlikwiduje się (pamiętajmy o kosztach utrzymania opuszczonych budynków) szkołę A, B, C, D....
Wybor nalezy do mnie!!! Na szczescie nie do soltysowej!!!
Wybor nalezy do mnie!!! Na szczescie nie do soltysowej!!! 12.05.2019, 13:49
Nie zgadzam sie absolutnie z pania soltys, bo: - male klasa oznacza bardziej przyjacielskie relacje i uczniow i nauczycieli,bo: - w malych klasach jest bardziej indywidualne podejscie do dziecka, latwiej jest dostrzec zarowno jego zdolnosci, potrzeby jak i jego problemy!!! Nie chce by moje dziecko musislo dojezdzac bo: zamiast spedzac czas w autokarze, czy czekajac w swietlicy na autokar moje dziecko ma wiecej czasu na zabawe, zajecia pozalekcyjne, treningi lub czas dla siebie wypoczynek!! Jako rodzic uwazam,ze moje dziecko ma jeszcze czas na ten wyscig szczurow, ktory proponuje mu sołtysowa!!! Jak mozna tskie bzdury opowiadac,ze nasze dzieci sa izolowane, pozbawione prawidlowej relacji z innymi???!!! Szkoly oferuja wycieczki, my jako rodzice zapisujemy dzieci na rozne zajecia, chocby treningi na ktorych dzieci wspolpracuja z roznymi innymi grupami, z roznych srodowisk i doskonale sobie radza!!! Nasze dzieci wyjezdzaja na wakacje, kolonie tym sposobem poznaja swiat,rozne kultury , roznych ludzi!!! Wiec dlaczego dajecie sobie wmowic te bzdury???!!! Dotychczas nasze dzieci w swojej szkole zdobywaly wysokie osiagniecia w roznych dziedzinach,zajmowaly czolowe miejsca w wielu konkursach, dlatego nie dam sie przekonac kobiecie ktora wedlug mnie nie wie co mowi!!!
Z
Z 12.05.2019, 12:46
I tak szkola w Gogolicach jak nie w tym roku to za rok zostanie zamknieta .To przegrana sprawa .Tylko przedluzanie agoni iszarpanie sobie nerwow.
ZZ
ZZ 12.05.2019, 20:15
Szarpie nerwy wszystkim zachowanie władz gminy. I nie wiadomo, która ze szkół będzie zamknięta. Może Góralice, co? Bo gdyby nie było takiego zagrożenia, nie byłoby takiego bezczelnego namawiania do przepisywania dzieci.
KK
KK 12.05.2019, 12:48
Właśnie, więc po co te podchody władców?
Szok!!!
Szok!!! 12.05.2019, 11:52
Obrazala i gadała głupoty pani sołtys! Jak można wypowiadać się o szkołach w ktorych nigdy się nie było! Kim ta pani wogole jest i jakim prawem wypowiada się na temat szkół i chce decydować o losach innych.!!! To się w głowie nie mieści co się wyprawia w tej gminie!
Obrazona
Obrazona 12.05.2019, 10:42
Skoro p Zietkiewicz tak ladnie podzielila dzieci na te z dobrych domow i te z rodzin z dysfunkcyjnych to czemu niepodzielic nauczycieli. Sa przecierz dobrzy zli emeryci. Sa tacy co jeszcze chca i tacy co nasza dzieci maja w d.....e .czemu nauczyciel wyksztalcony. w taki sposob dzieli dzieci ktore sa dzis karta przetargowa w calym tym sporze. A pani dyrektor na to pozwala.Teraz wiem co nauczyciele tej cudownej szkoly mysla i w jaki sposob podchodza do mojego dziecka tak sie nie robi.Ze wzgledu na dobro mojego dziecka bo to moje dziecko i to ja wiem co dla niego dobre zabiore je do innej szkoly .Tam bedzie anonimowe a nie napietnowane dysfunkcjami i dobrym domem a moze inteligentem. Obrazane sa nietylko nasze dzieci ale i my rodzice i robi to kadra nauczycielska .tylko od takich ludzi z daleka.
!!!
!!! 12.05.2019, 12:14
Ludzie jakie bzdety, nie zrozumialas wypowiedzi i tyle!
czytanie ze zrozumeiniem
czytanie ze zrozumeiniem 12.05.2019, 12:49
To sołtys półt jakby nic z tego nie zrozumiał. Na pewno szkołę do której chodził trzeba zamknąć!
😊
😊 12.05.2019, 12:09
Nikt nikogo nie podzielił, Pani tylko podkreśliła, że dzieci są różnorodne, z różnych domów. Nie powiedziała nazwisk, więc o co szum? Zabierz swoje dziecko do innej szkoły, takie twoje prawo, ale nie dorabiaj do tego chorej ideologii.
Zibi
Zibi 12.05.2019, 11:09
Obrażona to powinna być Pani na siebie i na swój sposób myślenia. Jeżeli uważnie by Pani słuchała wypowiedzi pani nauczycielki z Gogolic to zrozumialaby Pani sens jej wypowiedzi. Nauczycielka nikogo nie segregowala, przedstawiła jedynie charakterystykę socjologiczną uczniów. A Pani jako matka, będąca częścią tego środowiska, z którego wywodzi się również Pani dziecko chodzące do tej szkoły, może jak najbardziej zapisać do innej placowki spoza swojego obwodu szkolnego (jeżeli uważa Pani, że szkoła z Gogolic nie spelnia Pani oczekiwań). Może spelni je szkola z Gòralic lub Trzcińska?
perspektywa
perspektywa 11.05.2019, 22:10
Patrzę z boku - i widzę dezinformację ze strony gminy.
Gdyby to uczciwie zrobić, to trzeba zacząć od oszczędności, jakie pojawiają się od września: likwidacja gimnazjów i konieczności dowożenia dzieci.
Czyli porównanie kosztów styczeń 2019 - wrzesień 2019.

A potem KILKA WARIANTÓW!
I pokazanie, ile będzie kosztować gminę likwidacja KAŻDEJ ze szkół.
O ile wzrosną (w porównaniu do tych z września - bez gimnazjów) koszty dowozu dzieci.
Ile będzie kosztować utrzymanie pustostanów.
Co z nimi gmina może zrobić dalej.

I gdy mieszkańcy zobaczą warianty - wtedy mogliby decydować.

A mimo wszystko uważam, że to nie wszystkie koszty.

Bo trzeba jeszcze policzyć "uczniokilometry" - czyli ile dzieci ile kilometrów bedzie jeździć w każdym wariancie.

Bo to nie jest tak, że przy likwidacji szkoły liczy się tylko wynik finansowy!
Czasem lepiej utrzymać szkołę - niż dopłacać krocie do autobusów.
I jeszcze skazywać dzieci na gorszy start.
Bo nie ukrywajmy - szkoła poza miejscowością zamieszkania to zdecydowanie gorsza sytuacja niż szkoła na miejscu (lub w sąsiedniej wiosce, gdzie można dojechać rowerem na popołudniowe zajęcia na przykład - czy mecz z kolegami).


Ale brakuje mi uczciwych wyliczeń - jaka będzie sytuacja gdy zlikwiduje się (pamiętajmy o kosztach utrzymania opuszczonych budynków) szkołę A, B, C, D....
Trzeżwym okiem
Trzeżwym okiem 11.05.2019, 18:50
Nieudacznicy z gminy myśleli że mogą wszystko, wioski zagrały im na nosach. Teraz przez sołtysów sprzedawczyków usiłują sterować zapisami do szkół. Przynajmniej wiadomo kto z kim trzyma, za jakie profity dowiemy się niebawem. Wciskanie ludziom że zamknięcie szkół w Stołecznej i Gogolicach uzdrowi finanse gminy to dopiero śmiechu warte, ciekawe kiedy obudzą się z ręką w nocniku.....Może przed referendum ups...
Wilkowyje
Wilkowyje 11.05.2019, 15:13
Kozioł z Czerepachem to pikusie przy naszej władzy w gminie 😂😂😂
niby oczywiste ale
niby oczywiste ale 11.05.2019, 13:55
Szkoły w Stołecznej i Gogolicach sa gminne. Czyli tak naprawdę szkodzą samym sobie!
Bo rozym to trzeba miec!!!
Bo rozym to trzeba miec!!! 11.05.2019, 14:14
A Moloch Goralicki to gdzie w Warszawie jest?! Najmniej dzieci, najdrozszy , wcale gminie nie szkodzi!!!
Pytanie za 100 punktów?
Pytanie za 100 punktów? 11.05.2019, 14:12
Dlaczego gmina nie ma 150 tys żeby dołożyć do rewitalizacji szkoły i boiska w stołecznej? Projekt jest za milion, trzeba tylko dołożyć 150 tys i nie ma! Bo to chodzi o Stołeczna. Ale na remont szkoły i poprawę warunków wsi Góralice znalazły się nawet 2 miliony. Więc rozumiem że szkoła w Stołecznej i jej mieszkańcy są gorsi? Dlaczego inwestuje się tylko w Góralice i trzcińsko?
😫😫😫
😫😫😫 11.05.2019, 21:35
Stoleczna moglaby dostac 850 tys!!! Niestety to tylko Stoleczna,wiec nie dostanie nic😭😭😭
Ten z getta
Ten z getta 11.05.2019, 14:17
My dostaniemy silownie, beda tez imprezy do bialego rana, obiecal tez lawke, po co komu szkola🤔
Też z getta
Też z getta 11.05.2019, 23:29
Rozumiem, że to sarkazm?
Mieszkaniec gminy tz 😂😂😂
Mieszkaniec gminy tz 😂😂😂 11.05.2019, 14:20
Haha w du.. Niech sobie to wsadzi 😡😂😂😂
SZOK
SZOK 11.05.2019, 13:15
Drwiąca mina pani Ch. mówi wszystko. Nie zna szkoły, nie zna warunków jej pracy, obraża wszystko i wszystkich i jeszcze jej za to biją brawa! Szok!
:)
:) 11.05.2019, 20:52
A czemu dziwisz się, że biją brawa??? Przecież są pokroju tej ,,pani", więc w czym zdziwienie.Ktoś kto jest inteligentny nie potrzebuje kartki do poparcia swoich racji, więc o czym my rozmawiamy????ŻENADA!!!!!
pedagog
pedagog 11.05.2019, 13:58
Tu nie o samą znajomość szkoły chodzi. Ona nie ma pojęcia o edukacji.
Matuzalem
Matuzalem 11.05.2019, 13:09
Czy to prawda, że na obchody forsowania Odry zabrano dzieci z tzw. "dobrych szkół", a z tych "gorszych" pominięto?
Mieszkaniec,, gorszej '' połowy
Mieszkaniec,, gorszej '' połowy 11.05.2019, 12:01
Getto to chcą zrobić z Góralic! Na siłę chcą tam umieścić nasze dzieci! Dążą do tego nie patrząc że krzywdza tym innych! To jest chore! Cała ta rada i ten burmistrz! Jak można tak robić na przekór ludziom? Szok!!!!!
Ben
Ben 11.05.2019, 10:11
To ile dzieci uczęszcza do tej wybitnej placówki w Gogolicach?
TenOn
TenOn 11.05.2019, 19:08
W tej maleńkiej szkole w Góralicach ma być mniej dzieci niż w Stołecznej w przyszłym roku po co to trzymać? A no tak sterowanie burmistrza robi swoje...
Co ma za znaczenioe, Ben?
Co ma za znaczenioe, Ben? 11.05.2019, 13:13
A co ma za znaczenie, ile dzieci uczęszcza do Gogolic? Mieszkańcy chcą mieć swoją szkołę, a tu ktoś nachalnie rodziców namawia, obiecuje gruszki na wierzbie i bezczelnie śmieje się w twarz, twierdząc że w ogóle nie namawia! Takie rzeczy tylko w gminie T-Z !
Ben
Ben 13.05.2019, 17:43
Chyba jednak trochę ma, mieszkańcy mogą mieć swoją szkole nawet dla 20 dzieci, tylko wtedy powinni pozyskać środki i dodać do subwencji. Jeżeli chcą, żeby dopłacała gmina, czyli wszyscy mieszkańcy, trzeba próbować znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Czyli - ilu uczniów jest w ośmiu klasach i oddziale przedszkolnym?
Do Bena
Do Bena 14.05.2019, 21:10
Po pierwsze.podatek rolny z 8 miejscowości z obwodu szkoły w Gogolicach to 4 mln złotych, więc jeśli z tego pójdzie niecałe 500 tys. na szkołę, to dużo? To są też moje pieniądze, moje podatki i mieszkańców tych 8 miejscowości, o których piszę wyżej. Czemu Gogolice rozliczasz, skoro to najtańsza szkoła w gminie? Do Góralic dokładało się do tej pory milion dwieście tysięcy, a ile się dołoży teraz? 2 miliony dwieście? Uczniów w Gogolicach przybywa, zapisują się nowi, co się niestety władzy nie podoba i rękami głównie pani Ch. napędza się, jak to ktoś już wcześniej ładnie napisał " duszyczki" Góralicom, bo im się grunt pod nogami pali. Nie można pisac, że to dopłaca gmina, bo to dopłacają mieszkańcy Gogolic, Chełmów, Rosnowa, Smugi, Rosnówka, Górczynów.
Ben
Ben 14.05.2019, 22:25
Może i dopisują się dzieci do szkoły w Gogolicach ..ale wypisują też ....
Wszystko wiemy
Wszystko wiemy 2 dni temu, 23:15
Zawsze się znajdzie malkontent, rodzic zmanipulowany przez władze , który oczekuje cudów na kiju. I my wszyscy wiemy doskonale o kogo chodzi
🤔
🤔 13.05.2019, 17:48
A ile w Góralicach?
Lu
Lu 11.05.2019, 21:05
Niech Gogolice sobie przejmą szkołę, przejmą dotacje i utrzymają szkołę w tym wyglądzie. Czemu nie chcą?
Lu lu
Lu lu 11.05.2019, 23:32
" W tym wyglądzie" ? Jakim wyglądzie?
la la
la la 16.05.2019, 19:53
dennym...
Poziom prymitywa
Poziom prymitywa 2 dni temu, 23:16
Denny to jest twój komentarz. Poziom prymitywny.
czemu nie chcesz odłączyć całkiem?
czemu nie chcesz odłączyć całkiem? 11.05.2019, 22:00
Proponujesz secesję? Ale dlaczego nie pójść dalej - niech podatki płacone do gminy zostają we wsi a nie w kasie gminy?
Czemu chcesz dać tylko na szkołę, jak jednocześnie chcesz zwolnić gminę z obowiązków?
Benica
Benica 11.05.2019, 10:54
A ile do tej " nowoczesnej" w Goralicach?
???
??? 11.05.2019, 11:57
W goralicach jest garstka stąd całe to zamieszanie. Wielki moloch ale bez dzieci więc po co utrzymywać tak wielki budynek? Chyba trzeba oszczędzać?! Czy nie? Czy Góralice są pod ochronką 🤔
rada dla sołectwa
rada dla sołectwa 11.05.2019, 08:34
Pani Sołtys, jeśli pani chce pieniądze dla swojej wioski to niech Pani skorzysta np. z programu "społecznik" a nie liczy na to, że szkołę odbiorą. Bo to nie znaczy wcale, że na pani wioskę dadzą.

Pozostałe