Elżbieta Olszewska – wizjonerka mody o swojej pasji tworzenia [wywiad dla igryfino]

  • 11.05.2019, 19:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Elżbieta Olszewska – wizjonerka mody o swojej pasji tworzenia [wywiad… fot. TWS
Kilka lat temu przy różnych okazjach mogliśmy podziwiać ciekawe i oryginalne wzory modeli chojeńsko-gryfińskiej projektantki Elżbiety Olszewskiej wkraczającej wówczas w wielki modowy świat. Dzisiaj projekty Elżbiety prezentowane są na światowych wybiegach.

W małym, niepozornym domku w Żórawkach, gdzie mieści się pracownia, trwają właśnie przygotowania do zbliżających się pokazów. Wieszaki, manekiny, materiały, pióra (które dostarczają „mieszkające” za domem ptaki), nożyczki, kleje i maszyna do szycia. Z dziesiątków materiałowych kwiatków powstają przeróżne płaszcze, suknie, żakiety. Nie wszystkie kreacje nadają się do paradowania po ulicy, ale chętnie stroją się w nie gwiazdy estrady. W strojach projektantki występowali m. in. Justyna Steczkowska, Ramona Ray, Braty z Rakemna.

-Projektowanie tego rodzaju kreacji to bardziej pasja czy zawód? – pytamy Elżbietę Olszewską.

-Na pewno pasja. Zawód daje jakieś pieniądze. Natomiast pasja raczej wymaga dokładania. Każdy model, podobnie jak każdy namalowany przeze mnie obraz, jest sztuką. Nikogo nie naśladuję. Staram się stworzyć coś, czego nie było. Ciekawi mnie wszystko, co mnie otacza. Ten pomarańczowy, męski płaszcz zainspirowała ulica, a raczej ochronne kamizelki różnych pracowników. Każdy model to jakby kawałek mnie. Początki na pewno były trudne. Problem z modelkami, z przebiciem się, przekonaniem do siebie i do swoich modeli - opowiada nam pani Ela.

Dziś Elżbieta Olszewska nie szuka modelek, zgłaszają się same. Na stoliku obok maszyny leżą zaproszenia na prestiżowe pokazy. Kreacje projektantki brały udział w kręceniu wideoklipów muzycznych, a także w wielu sesjach fotograficznych do magazynów modowych, branżowych pism dla wizażystów i fryzjerów na terenie Polski i Niemiec.

Artystka przygotowywała projekty m.in. na Mistrzostwa Polski i Świata we fryzjerstwie Wella Trend Vision Awards. Wielkim sukcesem dla Elżbiety Olszewskiej zakończył się konkurs Cuture Award 2012 na World Bodypainting Festival w Austrii.

Każdego roku w Londynie odbywa się wyjątkowy pokaz, gdzie już za samo zgłoszenie trzeba słono zapłacić. Jest to Alternative Hair Show Freemasons Hall - London. Corocznie wpływają setki zgłoszeń z całego świata. A do finału dostaje się tylko dwunastu. W tej dwunastce w ubiegłym roku znalazła się Elżbieta Olszewska. To ogromny sukces. Fryzury, kostiumy, modelki, światła i kolory. Bajkowy, jednak trochę niedostępny, a dla wielu fascynujący świat mody.

Elżbieta Olszewska – artystka-malarka, projektantka i wizjonerka mody zafascynowana tworzeniem oryginalnych kreacji, ciekawa jak świat, którym się pasjonuje.

Bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia, gdzie rodzą się wspaniałe pomysły.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

J. Kochanowski
J. Kochanowski 13.05.2019, 22:22
Kto mi dał skrzydła?
piórko
piórko 12.05.2019, 08:47
Pamiętajcie,że to nie są stroje do wyjścia do pracy,tylko na salony i to nie u nas
Halynka
Halynka 11.05.2019, 23:27
Zaja???
Diabolina
Diabolina 11.05.2019, 21:36
Ela jest zaje!
Janusz qrła
Janusz qrła 11.05.2019, 20:57
Kombinezon z odblaskami dla kobiety!!! Kobiety do łopat!!!
wiki
wiki 11.05.2019, 20:47
Gryfino jest dumne z Eli Olszewskiej.
Barnikowo
Barnikowo 11.05.2019, 21:37
Rodzinna Chojna jest bardziej dumna z Eli

Pozostałe