Pracowałeś w Niemczech? Niemieccy eksperci zapraszają

  • 12.05.2019, 23:27
  • Karol Jagielski - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego
Pracowałeś w Niemczech? Niemieccy eksperci zapraszają
Pracowałeś w Niemczech? Masz pytania? Umów się na bezpłatną poradę, której udzielą eksperci z niemieckiej instytucji. W najbliższy czwartek 16 maja 2019 r. pracownicy niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) doradzą w sprawach dotyczących ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech.

Zapraszamy każdego, kto pracuje lub pracował w Niemczech i chce skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Osoby, które były aktywne zawodowo na terenie Niemiec jak i Polski, będą mogły wyjaśnić swoje wątpliwości. Eksperci przedstawią także możliwości korzystania z ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech. Porady będą udzielane w języku polskim i niemieckim - przy każdym stanowisku będzie tłumacz.

 

Zaletą Międzynarodowego Poradnictwa, poza bezpośrednim kontaktem z niemieckimi urzędnikami, jest możliwość weryfikacji danych w systemie informatycznym niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej - eksperci będą „on-line”.

 

Zapraszamy 16 maja 2019 r. (czwartek) w godz. 9:00-16:00 do siedziby ZUS w Szczecinie, przy ul. Matejki 22 (sala nr 160, II piętro). Proponujemy telefoniczne uzgodnienie godziny spotkania, aby uniknąć oczekiwania. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonu:

91 810 15 07,

91 810 18 00,

91 810 18 01.

Prosimy nie zapomnieć dowodów ubezpieczeniowych i dowodu osobistego.

Karol Jagielski - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kubuś
Kubuś 13.05.2019, 08:42
Nie dziękuję tam jest mobbing i niebezpieczne i nudno. Wszystko nudne

Pozostałe