Próbował ominąć sarnę. Dachował

  • 14.05.2019, 00:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Próbował ominąć sarnę. Dachował
Kierowca mitsubishi L200 zjechał z drogi, próbując ominąć sarnę, która wbiegła na jezdnię

Do wypadku doszło wieczorem w poniedziałek 13 maja 2019 r. w na trasie Krzywin – Kłodowo. Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki mitsubishi L200, jadąc w kierunku Bań, nagle zjechał na prostym odcinku drogi na pobocze i dachował. Jak tłumaczył policjantom, chciał w ten sposób uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła na jezdnię.

Policja ostrzega i daje pod rozwagę:

- Dzikie zwierzęta najbardziej są aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu.

- Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza.

- Oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka, w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu. Często tkwi w nim tak długo, aż nie pojawi się inny bodziec.

- Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

- Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zmniejsza dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać zwierzęcia ani przewozić go w aucie. Niesie to ze sobą ryzyko zakażenia m.in. wścieklizną, poza tym ranne zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka. W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobra rada.
Dobra rada. 15.05.2019, 11:45
Ja wieczorem przez las jadę 50 km/h... i tak przez lat 35.. udało mi się że nie mam na sumieniu ani jednego życia zwierzęcia i aut nie trzeba było klepać. . Radzę innym też.
zielony
zielony 14.05.2019, 12:55
Samochód firmowy to się wyklepie.
foto
foto 14.05.2019, 12:03
A na zdjęciu nie jest L200!
tosca
tosca 14.05.2019, 08:21
Samochód na szczęście ubezpieczony!
tak to
tak to 14.05.2019, 00:36
Kto ma miękkie serce ( w tym wypadku dla sarny) ten musi mieć twardą głowę (da***ąc).

Pozostałe