Finał konkursu udzielania pierwszej pomocy

  • 15.05.2019, 18:04
  • Piotr Pieleszek, centrum prasowe wojewody
Finał konkursu udzielania pierwszej pomocy
W piątek (17 maja), w Szczecinie odbędzie się finał V wojewódzkiego konkursu udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów klas VIII.

Od godz. 9.00 do 12.30 na terenie Wałów Chrobrego i w budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego uczestnicy konkursu będą wykonywać praktyczne zadania, dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniów oceniać będą ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczecina i ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze z referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 65 szkół z województwa zachodniopomorskiego. Spośród nich w pierwszym - teoretycznym etapie wyłonionych zostało 10 najlepszych grup, które będą ze sobą rywalizowały w części praktycznej: SP nr 3 w Gryfinie, SP w Kaliszu Pomorskim, SP nr 2 w Połczynie-Zdroju, SP w Chwiramie, SP nr 1 w Chojnie, SP w Baniach, SP w Cedyni, SP nr 11 w Szczecinie, SP 21 w Szczecinie, Gimnazjum nr 46 w Szczecinie.

 

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie i Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej ZUW.

Piotr Pieleszek, centrum prasowe wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zapraszam
zapraszam 15.05.2019, 19:11
Jutro w Gryfinie!

Pozostałe