14. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie 

  • 16.05.2019, 16:28
  • Daniel Źródlewski
14. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie org.
Podajemy program 14. Europejskiej Nocy Muzeów 2019. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja 2019 roku, od 18.00 do 24.00 (z wyjątkami). Propozycje dotyczą atrakcji nie tylko w samym Szczecinie, ale także Gryficach czy Gryfinie. Uwaga! - szczegółowe informacje podajemy na 2 stronach!

Szczegółowy program:

 

Muzeum Narodowe w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 3

Wystawy stałe:

„Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów”

„W afrykańskiej wiosce

„Sztuka Afryki – między maską a fetyszem”

„Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki. Kolekcja Oleńki Darkowskiej-Nidzgorski i Denisa Nidzgorski-Gordier w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie”

Wystawy czasowe:

„Niesamowita Słowiańszczyzna. Sławomir Lewiński 1919–1999”

„Astronomiczna Eureka”

 

18.00−22.00

Podczas Nocy Muzeów Dział Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie, podobnie jak w roku ubiegłym, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w zabawie, która będzie polegała na odgadnięciu przeznaczenia prezentowanego obiektu muzealnego.

Tegoroczną zagadką jest pochodząca z miejscowości Warchlino w powiecie stargardzkim rzecz wykonana z drewna i metalu w XIX wieku.

  1. odpowiedzi na pytanie: „Do czego służył ten przedmiot?” gwarantuje dobrą zabawę, a na dociekliwych i dowcipnych czekają nagrody.

Tajemniczy przedmiot wystawiony będzie w gmachu przy Wałach Chrobrego.

Przyjdź, zobacz, pomyśl i zgadnij!

 

18:00–24:00

Wystawa „Dary ze świata. Nowe zabytki w kolekcji pozaeuropejskiej Muzeum Narodowego w Szczecinie”

Wystawa przedstawia zespół nowo pozyskanych eksponatów Działu Kultur Pozaeuropejskich, pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki oraz Oceanii. Wszystkie zostały przekazane do muzeum w darze, w ciągu ostatnich dwóch lat. Ich prezentacja, oprócz docenienia darczyńców, jest również okazją do przedstawienia ogromnego bogactwa i różnorodności kultur zamieszkujących odległe zakątki świata. Tworzenie kolekcji muzealnych jest wieloletnim i mozolnym procesem, jednak lata 2017−2018 były wyjątkowo szczęśliwe dla kolekcji pozaeuropejskiej, która powiększyła się w tym okresie o 967 obiektów. Spośród nich, aż 763 zabytki to dary, które trafiły do muzeum dzięki hojności naszych dobroczyńców. Wystawa, choć prezentuje dary pozyskane w ostatnich latach, jest hołdem dla wszystkich naszych darczyńców.

18.00

O 18.00 w sali konferencyjnej rozpoczniemy koncert prof. Markusa Koehlera (baryton) i prof. Adama Oczkowskiego (fortepian). Panowie na co dzień wykładają w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold (Niemcy); w dniach 15–18.05.2019 prowadzili warsztaty w ramach Zachodniopomorskiego Forum Artystycznego.

Zapraszamy serdecznie!

18.00–23.30

Taras widokowy wieży Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego będzie otwarty dla wszystkich zwiedzających za darmo. Pokonaj 230 schodów i ciesz się piękną panoramą Szczecina!

Kolejne atrakacje na kolejnej stronie....

Daniel Źródlewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sextans
sextans 16.05.2019, 19:08
Z tym Gryfinem i muzeum to chyba nieporozumienie.
seksmisja
seksmisja 16.05.2019, 18:49
Żeby chłop nie mógł z gołą babą w nocy w muzeum....

Pozostałe