Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Decyzja o lokalizacji strategicznej inwestycji

  • 16.05.2019, 18:03
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Decyzja o lokalizacji strategicznej inwestycji
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej 400 kV. Decyzja dotyczy inwestycji Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. - budowy nowej, dwutorowej linii elektroenergetycznej o napięciu znamionowym 400 kV relacji Krajnik - Baczyna wraz z traktami światłowodowymi.

W ramach inwestycji zdemontowany będzie wyeksploatowany odcinek linii elektroenergetycznej 220 kV Krajnik - Gorzów. Demontaż starej linii oraz budowa nowej odbywać się będzie w gminach Kozielice i Myślibórz.

- To bardzo ważna inwestycja, która niewątpliwie podniesie bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – mówi wojewoda Tomasz Hinc. - Modernizacja zmniejszy ryzyko awarii, chociażby takich, jak ta z 8 kwietnia 2008 roku, w wyniku której ponad tysiące mieszkańców zachodniej części Polski pozbawionych było dostaw energii elektrycznej.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!!
!! 17.05.2019, 11:18
Zwracam się do zarządów wszystkich ogrodów! Postawcie więcej bram! Bram do których klucze są nie wiadomo gdzie ! A potem szykujcie kasę na odszkodowania dla rodzin których członkowie zmarli na działkach z powodu braku dojazdu dla karetek.
88
88 17.05.2019, 08:07
Jak takie teksty czytam to mam odruch wymiotny. Nic nie trwa wiecznie, nawet to co zostało wybudowano 50 lat temu w PRL.
Zerwanie trakcji było w 20o8 roku i nagle po 11 latach, tuż przed wyborami zbawiciele narodu z PiS zatroszczyli się o mieszkańców Pomorza Zachodniego.Nie ma żadnej nowej lokalizacji tej linii przesyłowej, bo idzie tym samym śladem. to zwykła agitacyjna ściema, tym bardziej , że remont już trwa od pewnego czasu. Kiedy wojewoda będzie przecinał wstęgę na nowych blokach energetycznych w Dolnej Odrze ? bo jakoś przez lata nic nie wychodzi z tych obiecanych inwestycji w elektrowni. Ludzie mówia , że PiS wybuduje bloki gazowe, nad kanałem staną zbiorniki na amerykański gaz który ze Świnoujścia do N.Czarnowa będzie dostarczany specjalną barką wybudowaną w nieprodukującej statki Stoczni Szczecińskiej.

.....
..... 17.05.2019, 04:54
ludzie opanujcie się .co za prymitywna agitacja wyborcza na rzecz PIS.Nie słyszałem aby ten remont był eksponowany w "5" balbiny
taka prawda
taka prawda 16.05.2019, 21:48
PEłowce byli przeciwni tej inwestycji-do dnia dzisiejszego nie wiem dlaczego!!!!
moja prawda jest najmojsza:):):)
moja prawda jest najmojsza:):):) 16.05.2019, 22:19
a czytałeś artykuł? O czym tam mowa? Pisowskie pojmowanie świata - jak Kaczyński ze swoim "kto podnosi rękę na Kościół"....
Twoja wiedza
Twoja wiedza 17.05.2019, 09:08
Jak będziemy mieli pojmowanie świata przez Koalicje EU. To w Gryfinie i Szczecinie już bysmy nie mieli elektrowni a w Policach zakładów. Itp. Wszystko szło pod młotek.
I zamiast 500+ to islamista +.
Nie dla KE
Nie dla KE 16.05.2019, 20:33
Pamiętam te czasy jak PO/PSL chciała wszystko zlikwidować. Teraz jest szansa na nowe jednostki wytworcze.
Pamiętajmy przy wyborach
moja prawda jest najmojsza:):):)
moja prawda jest najmojsza:):):) 16.05.2019, 22:21
"druty" chciała zwijać? Bo to artykuł o nowych przewodach... Ale dla ciebie treść nieważna - ważny jest przekaz propagandowy...
kloper
kloper 16.05.2019, 20:41
Pamiętaj że wszystko to na razie tylko obiecanki. czas był na konkrety a zostały obiecanki niezrealizowane do dziś.
Kukuła
Kukuła 16.05.2019, 19:09
Inwestycja w Krajniku od kilku lat.

Pozostałe