„Żyj aktywnie!” – już dziś Jasne Błonia dla niepełnosprawnych

  • 17.05.2019, 10:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
„Żyj aktywnie!” – już dziś Jasne Błonia dla niepełnosprawnych
W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.

Już dziś, 17 maja, w godz. 11:00-14:00 szczeciński oddział ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Tak jak w ubiegłym roku zostanie zorganizowany na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Żyj aktywnie!”. Chcemy zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, by pamiętały o zdrowym stylu życia, ale też zmotywować do aktywności zawodowej.

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizujemy wspólnie ze szczecińskimi placówkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Eksperci ZUS i współpracujących instytucji będą służyć radą w sprawach dotyczących m.in. świadczeń i różnych form wsparcia przygotowanych dla osób z niepełnosprawnością, rynku pracy oraz rozwoju zawodowego.

 

– W Polsce nie brakuje instrumentów wsparcia, osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc państwa. W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć, czy jakie inne świadczenia im przysługują. Pomogą założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z administracją – przekonuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce.

 

W naszym kraju, według różnych szacunków, jest 5 -7 mln osób niepełnosprawnych, przy czym zaledwie 28 proc. z nich jest aktywnych zawodowo – przy średniej unijnej na poziomie 40 proc.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wieczorek
wieczorek 17.05.2019, 13:40
Ja tam najbardziej lubię trzeźwe poranki.

Pozostałe