czwartek, 28 marca 2024 10:16

Wywalczyli 12 medali i puchar dla najlepszej zawodniczki

Otwarte Mistrzostwa Szczecina w pływaniu odbyły się w dniach 15-16 maja 2019 r. W zawodach udział wzięło blisko 230 zawodników i zawodniczek. W młodszych kategoriach 10 i 11 lat pływacy byli dekorowani za każdy indywidualny start. Zaś w starszych kategoriach wiekowych puchar otrzymywał tylko jeden zawodnik/zawodniczka, który uzyskał najwięcej punktów za 2 z 4 startów. Z zawodów UKP Marlin przywiózł 4 złote, 2 srebrne i 6 brązowych medali oraz 1 puchar dla najlepszej zawodniczki.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii wiekowej Mikołaj Rosiak wywalczył złoty medal na dystansie 200m stylem grzbietowym, srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym i dwa brązowe na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym. Suma uzyskanych punktów pozwoliła mu zająć 4 miejsce w klasyfikacji generalnej 10 lat. Liwia Babińska zajęła 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 4 na 50m stylem klasycznym, 5 na 100m stylem dowolnym i 6 na 50m stylem dowolnym. Suma zdobytych punktów pozwoliła jej zająć 10 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę tej kategorii wiekowej

Wśród 11-latków Szymon Serafin został sklasyfikowany na 2 miejscu, a w swoich indywidualnych startach trzy razy był najszybszy na dystansie 50m, 100m i 400m stylem dowolnym, a na 100m grzbietem zajął 2 miejsce. Bartłomiej Prokopowicz był dwukrotnie 3 na dystansie 100m i 200m stylem klasycznym, 4 na 50m stylem klasycznym i 7 na 100m stylem dowolnym. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej był 9.

Tytuł najlepszej zawodniczki wywalczyła, rywalizująca w kategorii 12 lat, Aleksandra Szewczuk, która była najszybsza we wszystkich 4 startach na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym. W tej kategorii popłynęli również: Weronika Małolepsza, która zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej. W startach indywidualnych była pierwsza na dystansie 800m stylem dowolnym i 50m motylkiem i jako druga dopłynęła na 50m stylem dowolnym i 200m motylkiem. Jan Staszak dopłynął jako pierwszy na dystansie 200m stylem klasycznym, 3 był na 100m stylem klasycznym, 5 na 50m stylem dowolnym i 6 na 100m stylem dowolnym. Tym samym zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Oliwia Linkowska była 5 na 100m stylem grzbietowym, 6 na 50m stylem klasycznym, 9 na dystansie 50m stylem dowolnym, 10 na 100m stylem dowolnym. Dało jej to 12 pozycję w klasyfikacji generalnej. Wiktoria Iwan została sklasyfikowana na 17 miejscu, za 4 miejsce na 100m stylem klasycznym i 9 na 100m stylem dowolnym.

W grupie trzynastolatków najlepiej wypadła Celestyna Szulc, która wywalczyła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. W startach indywidualnych wywalczyła trzy pierwsze miejsca na dystansie 50m i 100m stylem klasycznym i 50m motylkiem i drugie miejsce na dystansie 200m klasykiem. Adrianna Gniłka dwukrotnie uplasowała się na 3 miejscu na dystansie 100m i 200m stylem klasycznym, na 4 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 5 na 100m stylem dowolnym. Ostatecznie sklasyfikowana została na 8 miejscu. Mateusz Rozmiarek zajął dwukrotnie 2 miejsce na dystansie 50m i 200m stylem klasycznym, 3 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 5 na 50m stylem motylkowym. Suma punktów uplasowała go na 12 miejscu. Jagoda Kujawa została 15 zawodniczką w swojej kategorii wiekowej. W indywidualnych startach była 3 na 100m motylkiem, 5 na 200m stylem dowolnym, 6 na 50m stylem dowolnym i 7 na 100m stylem dowolnym.

Wśród czternastolatków Hanna Zielińska była drugą zawodniczką imprezy, która była trzykrotnie pierwsza na dystansie 50m, 100m i 200m stylem grzbietowym i 3 na dystansie 50m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, 16 lat, Kacper Jastrowicz dopłynął jako 4 na dystansie 50m stylem motylkowym i trzykrotnie na 5 miejscu na dystansie 50m, 100m i 200m stylem dowolnym. Tym samym został sklasyfikowany na 9 miejscu w tej kategorii wiekowej. Krzysztof Rosiak był dwukrotnie 3 na dystansie 400m i 1500m stylem dowolnym, zaś na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym był 6. Ostatecznie zajął 10 miejsce w swojej kategorii wiekowej.