Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - ślubowanie i nadanie proporca

  • 21.05.2019, 17:58
  • Źródło: OSP Moryń
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - ślubowanie i nadanie proporca Fot. OSP Moryń
Uroczystość ślubowania oraz nadania proporca dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Moryniu miała miejsce 18 maja 2019 r. Najpierw w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Moryniu rozpoczęła się msza święta, którą celebrował ksiądz kanonik Tadeusz Marszelewski wraz z księdzem Jerzym Chorzępą. Po zakończeniu mszy św. i poświęceniu proporca pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowały na plac Wolności w Moryniu, gdzie odbyła się druga część zaplanowanych uroczystości.

Dowódca uroczystości – komendant gminny OSP Robert Dziedzic złożył meldunek prezesowi gminnemu ZOSP RP w Moryniu druhowi Antoniemu Frysce, który następnie zezwolił na kontynuację programu uroczystości. O głos został poproszony prezes OSP w Moryniu Hubert Krysiak, który na początku swojego wystąpienia poprosił aby uczcić minutą ciszy strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. Następnie po przywitaniu gości: burmistrza Morynia Józefa Piątka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztofa Koneckiego wraz z pozostałymi radnymi, a także radnego powiatu gryfińskiego Jerzego Domaradzkiego, dowódca uroczystości wydał komendę do ślubowania.

Młodzi strażacy w pełnym umundurowaniu, stojąc naprzeciw pocztu sztandarowego, złożyli ślubowanie, tym samym stając się pełnoprawnymi członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W dalszej części apelu po odczytaniu aktu nadania proporca, prezes OSP w Moryniu w asyście rodziców chrzestnych druhny Kamili Kokoszki oraz druha Jakuba Tarnowskiego a także burmistrza Morynia i prezesa Gminnego ZOSP, na ręce młodych druhów przekazali proporzec, wypowiadając słowa „Strzeżcie honoru tego proporca jak źrenicy oka". Następnie poczet składający się z członków MDP dumnie przemaszerował po placu, prezentując proporzec w całej jego okazałości.

Każdy członek MDP z rąk zarządu OSP otrzymał dokument potwierdzający fakt złożenia ślubowania wraz z pamiątkowym okolicznościowym medalem.
Następnie dokonano wręczenia odznak dla poszczególnych członków MDP:

Złotą Odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" otrzymali:
Kinga Mądzelewska, Małgorzata Matejko, Klaudia Kokoszko, Michał Piasecki, Maria Kukla, Michał Tarasiński

Srebrną Odznakę „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" otrzymali:
Tomasz Wujko, Wiktoria Mikołajek, Martyna Rogalska, Agata Kwiecień, Amelia Grygorcewicz

Brązową Odznakę „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" otrzymali:
Hanna Tarnowska, Patryk Warian, Julia Tarnowska, Anna Stromczyńska, Aleksandra Kukla, Alicja Kukla, Kacper Tuzinek, Patryk Warian, Bartosz Prus, Zofia Płowik, Michał Płowik, Kacper Cieluch, Wiktor Cieluch, Urszula Kwiecień, Hanna Wolodźko, Justyna Mikołajek, Marta Mikołajek.

 

Zarząd OSP w Moryniu oraz opiekunowie MDP składają najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości. Dziękujemy również osobom, które przekazały pieniądze na zakup proporca.
 

W imieniu zarządu OSP w Moryniu oraz pozostałych członków – prezes jednostki Hubert Krysiak

 
 
Źródło: OSP Moryń

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dzieciaki z OSP MDP róbcie swoje!
Dzieciaki z OSP MDP róbcie swoje! 22.05.2019, 21:33
Wolontariat Dzieci w OSP MDP to najlepsza forma wychowania młodych ludzi. MDP uczy pokory, działania w grupie i poprawia sprawność fizyczną.
patos
patos 23.05.2019, 00:03
A jaka to forma? Taka, że zakładacie im mundurki? To głupota przecież. Lalki sobie ubierajcie a nie z dzieci debili robicie!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 22.05.2019, 10:53
kabarecik jak się patrzy ha ha ah tylko wózków bojowych brakło z zapasem pampersów w koszyku ha ha ah no ale cóz w polinie stanowiska sa DZIEDZICZNE HA HA AHA AH JUŻ OD KOŁYSKI
quark
quark 21.05.2019, 23:14
Przebieranie dzieci w mundury strażackie to głupota. Co do ognia mają pojechać? Komuś tu nieźle w tej straży odbija.
ten co liczy
ten co liczy 22.05.2019, 07:08
Nawet nie chcę tu pisać jakie skojarzenia mnie naszły z czasów II wojny ...
Pasjonat straży
Pasjonat straży 21.05.2019, 22:56
Najlepsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.Gratuluję. A do wpisu Przyjaciela - ogarnij się i nie pisz złośliwych komentarzy.
Przyjaciel
Przyjaciel 21.05.2019, 22:25
Aspirant dziedzic chyba buty pomylil. Zabraklo mu konika. Straszna kicha panowie i jeszcze rekawiczki
Magda
Magda 21.05.2019, 20:02
Tylko pogratulować tak silnej drużyny

Pozostałe