Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Wojewoda obiecuje nowe Otwarte Strefy Aktywności

  • 23.05.2019, 08:59
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Wojewoda obiecuje nowe Otwarte Strefy Aktywności UW
Ponad 1,5 mln zł. otrzymają 23 zachodniopomorskie samorządy na budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych. Rządowe dofinansowanie pozwoli utworzyć 42 obiekty – 24 w wariancie podstawowym i 18 w wariancie rozszerzonym. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki II edycji „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”.

Dofinansowanie otrzymają:

  1. Powiat Białogardzki - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  2. Biały Bór - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  3. Biesiekierz - wariant podstawowy - 3 obiekty, wariant rozszerzony - 2 obiekty
    – 174,9 tys. zł
  4. Borne Sulinowo - wariant podstawowy - 1 obiekt, wariant rozszerzony - 1 obiekt
    – 68,6 tys. zł
  5. Brojce - wariant podstawowy - 1 obiekt – 16,5 tys. zł
  6. Chojna - wariant podstawowy - 2 obiekty, wariant rozszerzony - 1 obiekt – 99,6 tys. zł
  7. Czaplinek - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  8. Darłowo - wariant rozszerzony - 1 obiekt - 50 tys. zł
  9. Dębno - wariant podstawowy - 1 obiekt – 24,9 tys. zł
  10. Drawno - wariant rozszerzony - 1 obiekt – 50 tys. zł
  11. Płoty - wariant rozszerzony - 1 obiekt – 49,9 tys. zł
  12. Polanów - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  13. Rewal - wariant rozszerzony - 1 obiekt – 40,6 tys. zł
  14. Sławoborze - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  15. Szczecin - wariant rozszerzony - 5 obiektów - 250 tys. zł
  16. Szczecinecki - wariant podstawowy - 5 obiektów - 125 tys. zł
  17. Szczecinek - wariant podstawowy - 2 obiekty - 50 tys. zł
  18. Szczecinek - wariant podstawowy - 1 obiekt – 23,7 tys. zł
  19. Świdwin - wariant podstawowy - 1 obiekt - 25 tys. zł
  20. Świeszyno - wariant podstawowy - 1 obiekt, wariant rozszerzony - 3 obiekty - 175 tys. zł
  21. Tychowo - wariant rozszerzony - 1 obiekt - 50 tys. zł
  22. Widuchowa - wariant podstawowy - 1 obiekt, wariant rozszerzony - 1 obiekt - 75 tys. zł
  23. Złocieniec - wariant rozszerzony - 1 obiekt - 50 tys. zł.

 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni.

Uruchomienie Programu poprzedzono badaniami, z których wynika, że wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. OSA jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Dofinansowanie w ramach programu obejmuje inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

 

Wariant podstawowy (szacunkowa wycena obiektu to 50 tys. zł):

• Siłownia plenerowa

• Strefa relaksu

 

Wariant rozszerzony (szacunkowa wycena obiektu to 100 tys. zł):

• Siłownia plenerowa

• Strefa relaksu

• Sprawnościowy plac zabaw

• Ogrodzenie terenu

 

W 2018 r. na liście projektów dofinansowanych przez ministerstwo w ramach programu OSA znalazło się 50 obiektów z 26 samorządów z województwa zachodniopomorskiego. Łączna kwota dotacji wyniosła prawie 1,7 mln zł.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 27.05.2019, 00:09
większość z tych urządzeń siłowni pod chmurką jest bezużyteczna i stawianie ich to zwykłe marnotrawstwo.
Gryfiniak
Gryfiniak 25.05.2019, 18:37
Obiecuje i nic. Wszystko mamy od marszałka.
Polka
Polka 24.05.2019, 12:54
Obiecuje bo PIS da pieniądze i go rozliczy!!! Za PO i opozycji na nic nie dawał tylko likwidowal!!! Przed wyborami kłamca PO znowu obiecuje. Tylko nie powiedział że pieniądze otrzyma od rządu PIS
......
...... 26.05.2019, 04:08
rząd PIS to nie daje w pełni nawet na szkoły .na parówę wyborczą tak.
hm
hm 24.05.2019, 08:39
Niech wojewoda nie obiecuje, niech wojewoda robi. A jak wojewoda zrobi to wrócimy do tematu.
łahahaha
łahahaha 23.05.2019, 23:48
W Gryfinie macie plac zabaw i rozrywki na caaaałej ul łużyckiej !
Łahahahahah łaahahahahah !!!
Fuj
Fuj 23.05.2019, 23:52
A od kogo tak śmierdzi na tej łużyckiej czasami ?
plebs
plebs 23.05.2019, 15:35
Wojewoda obiecuje nowe Otwarte Strefy Aktywności.A wojewoda to skąd? Z PiS? To niech sie sam buja
Polak
Polak 24.05.2019, 12:55
Dostanie pieniądze od rządu PIS, a wojewoda jest od PO
Paw
Paw 23.05.2019, 12:36
No a gdzie Trzcińsko-Zdrój?
Też pytanie!
Też pytanie! 23.05.2019, 19:46
Jak to gdzie? Nagania duszyczki do Góralic!
smutno mi
smutno mi 23.05.2019, 12:12
A gryfiński burmistrz wciąż w delegacjach i ma w poważaniu dotacje choćby ma miejskie WC. Zresztą pewnie by oddał gdyby ktoś za nich załatwił
boniek
boniek 23.05.2019, 11:08
Chojna się rozwija a Gryfino zwija!
to się chwali
to się chwali 23.05.2019, 10:51
I proszę jaka obewrotna pani wójt Widuchowej!
znowu dla Gryfina ZERO
znowu dla Gryfina ZERO 23.05.2019, 10:28
Nikitiński musi odejść!!!
proszę proszę
proszę proszę 23.05.2019, 10:18
To się wojewoda nam uaktywnił!
sławojka
sławojka 23.05.2019, 10:06
A z gminy Gryfino to w ogóle ktoś wystąpił o to? Czy nie ma znajomości Sawaryn w PIS?

Pozostałe