piątek, 29 marca 2024 11:43

Aleksandra Szewczuk i Weronika Małolepsza na podium

Finał Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego roczników 2006 i 2007 odbył się 24 maja 2019 r. Młodzi zawodnicy z 11 klubów, w liczbie blisko 190 osób, spotkali się w Szczecinie. Gryfino reprezentowało 10 przedstawicieli UKP „Marlin”.

Autor: fot. UKP Marlin

Z zawodów dwie nasze zawodniczki przywiozły po 2 brązowe medale. Dokonały tego startujące w młodszej kategorii wiekowej Aleksandra Szewczuk, na dystansie 200m stylem zmiennym i grzbietowym, oraz Weronika Małolepsza na dystansie 50m stylem dowolnym i 100m motylkiem. Miłosz Wróbel wywalczył 5 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym i 16 na 50m stylem dowolnym. Jan Staszak uplasował się na 8 pozycji na dystansie 100m stylem klasycznym i 15 na 50m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan wywalczyła 11 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 21 na 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska była 13 na 200m zmianą i 23 na 100m klasykiem.

W starszej kategorii wiekowej najbliżej podium był Mateusz Rozmiarek, który uplasował się na 6 miejscu na dystansie 100m motylkiem i 7 na 100m klasykiem. Adrianna Gniłka, która zajęła 5 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 22 na dystansie 50m stylem dowolnym. Celestyna Szulc przypłynęła jako 6 na dystansie 100m stylem klasycznym i 13 na 50m stylem dowolnym. Jagoda Kujawa była dwukrotnie 13 na dystansie 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym.

Na zakończenie rywalizacji, po posumowaniu wszystkich startów, zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy w każdym stylu. Bardzo wysokie miejsca wywalczyły nasze młodsze pływaczki. Aleksandra Szewczuk został najlepszą zawodniczką w stylu zmiennym i drugą zawodniczką w stylu grzbietowym. Weronika Małolepsza po podsumowaniu punktów została drugą zawodniczką stylu motylkowego i 5 w stylu dowolnym. Siódme miejsce wywalczył Jan Staszak wśród żabkarzy i 9 w stylu zmiennym. Miłosz Wróbel został 7 zawodnikiem w stylu motylkowym.

W starszej kategorii wiekowej Mateusz Rozmiarek wywalczył 5 miejsce w stylu klasycznym i motylkowym.