czwartek, 28 marca 2024 23:52

Pływacy znad Odry walczyli o wstęgę Wisły

W miniony weekend 7 przedstawicieli UKP „Marlin” Gryfino wystartowało w X Międzynarodowych Zawodach Pływackich MASTERS "O BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ WISŁY" Puchar Polski Masters, które zostały rozegrane w Toruniu. Na zaproszenie organizatorów przyjechało 240 zawodników i zawodniczek z 70 klubów pływackich z całej Polski i spoza jej granic, m.in. z Rosji, Ukrainy, czy Węgier, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów do walki o medale stanęło 3 naszych zawodników, a drugiego dnia dołączyły do nich 4 kolejne osoby. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 14 medali, w tym 4 te najcenniejsze, 4 srebrne i 6 brązowych. Dzięki temu uplasowali się na 24 pozycji w rankingu medalowym. Wynik jest tym bardziej imponujący, że część naszych pań przygodę z pływaniem rozpoczęła zaledwie kilka miesięcy temu.

W najmłodszej kategorii wiekowej 20-24 lata wystartowała Agata Będkowska, która była najszybsza na dystansie 100m stylem dowolnym, 2 miejsce zajęła na dystansie 100m stylem zmiennym i dwukrotnie 3 na dystansie 50m i 100m grzbietem. Monika Samól wywalczyła złoto na dystansie 100m stylem zmiennym i srebro na dystansie 50m stylem dowolnym.

W kategorii 25-29 lat Joanna Markiewicz zajęła 1 miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym i 2 na 50m stylem dowolnym.

Agnieszka Hajdamowicz wystartowała w kategorii 40-44 lata i wywalczyła 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 5 na 50m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 45-49 lat Katarzyna Firlit zajęła 3 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 na 100m stylem zmiennym. Paweł Rosiak zwyciężył na dystansie 200m stylem zmiennym, 4 miejsce zajął na dystansie 100m stylem zmiennym, 6 na 50m stylem dowolnym i 10 na 100m stylem dowolnym.

Najstarszy w naszej grupie Dariusz Bauer rywalizował w kategorii 55-59 lat i wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem, dwukrotnie był 3 na dystansie 50m stylem dowolnym i klasycznym i 5 na 100m stylem dowolnym.