Zobacz kampanię Lecha

  • 04.06.2019, 09:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zobacz kampanię Lecha
Od 4 do 26 czerwca 2019 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy można oglądać pierwodruk słynnego plakatu „W samo południe 4 czerwca 1989” autorstwa Tomasza Sarneckiego.

Plakat był najbardziej rozpoznawalnym materiałem promującym kampanię „drużyny Lecha”, którą opozycja prowadziła przed wyborami wiosną 1989 roku – Gary Cooper jako dobry szeryf walczący o sprawiedliwość, zdawał się gwarantować opozycji zwycięstwo, które faktycznie odniosła. W 1999 r. Victoria & Albert Museum w Londynie uznało dzieło Sarneckiego za jeden ze stu najważniejszych plakatów XX wieku.

 

Plakat „W samo południe 4 czerwca 1989” można oglądać w Przestrzeni dialogu MNS–CDP (poziom –1) w otoczeniu dwudziestu plakatów wykonanych z okazji 30. rocznicy wyborów czerwcowych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Kamieniu Pomorskim.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.06.2019, 21:36
solidarność dalej walczy ha haah https://youtu.be/esHShkkEzKQ
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.06.2019, 18:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.06.2019, 18:29
https://youtu.be/essBp_ikSGA witam mietka zaraz bedzie orgietka ha ha ah
LUSTRACJA
LUSTRACJA 05.06.2019, 16:55
Szkoda, że lustracji nie było takiej jak się należy!!! Tak więc kłamstwo dalej jest obecne na co dzień a nasze społeczeństwo tylko na tym straciło moralnie bo teraz taki jeden z drugim "szantażują" tych co współpracowali i oczywiście wykorzystują to do swoich niecnych celów... Teraz to mało prawdopodobne aby ktoś tych ludzi wystawił na światło dzienne(30.lat)...Obecnie od robotników, biznesmenów, polityków po księży "wszyscy" współpracowali w PRL. Nadzieja w przyszłych pokoleniach, że MY w końcu nauczmy się szanować nawzajem i przełoży się na cały Świat!!! WIĘCEJ EMPATII POLACY!!!
Ja
Ja 05.06.2019, 16:46
Gdzie jest k....a moje sto milionow bolek?Naiwni parobki zy...do komuny obudzcie sie
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.06.2019, 16:38
https://youtu.be/yIKCeLuKsWA https://youtu.be/rnUgJTDcVok
gary kaczy cuper
gary kaczy cuper 05.06.2019, 16:27
ha ha ah ich icha https://youtu.be/Ftk7BpQgmTg
Fakt
Fakt 05.06.2019, 15:54
Większość po Lechu ma kaca
Heil Donald
Heil Donald 04.06.2019, 19:39
Plakat był najbardziej rozpoznawalnym materiałem promującym kampanię „drużyny Lecha” ---- Lecha ??? BOLKA !!!!
Moskiewskie wtyki
Moskiewskie wtyki 04.06.2019, 20:37
Kołderka była najbardziej rozpoznawalnym znakiem promującym kampanię Jarosława.


Jarosława? Nie, to był towarzysz Balbina
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 18:38
KTO JA JESTEM? MAŁY KMIOTEK,JAKI ZNAK MÓJ? SIERP I MLOTEK. BUHA HA HAAH HAHA
omm
omm 04.06.2019, 20:39
Kolejny chamski wpis tego marnego osobnika - proszę zobaczyc, jak traktuje i nazywa ludzi. Pozostaje na poziomie chlewu, najdziwniejsze, że uporczywie umieszcza tak ohydne, prostackie wpisy, że jeden mu nie wystarczy. Może lano go w rodzinie i patrzy z pogardą na ludzi, podświadomie nie mogąc wybaczyc rodzinnym oprawcom.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.06.2019, 21:47
https://youtu.be/rVeFyFozxUY ha ha ah co to w gminie powiedzą aj aj aj aj
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 21:57
TO TEN MAŁY KMIOTEK OD MADZI TO PISZE CHYBA ŻE ŁYSEMU JARKOWI SIĘ NA MÓZG RZUCIŁO HA HA AH
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I OD TYŁU
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I OD TYŁU 04.06.2019, 19:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mały kmiotek
mały kmiotek 04.06.2019, 18:49
Nikotyński musi odejść!
Ruina
Ruina 04.06.2019, 18:34
To taki dzisiejszy Trump.
Stoczniowiec
Stoczniowiec 04.06.2019, 14:05
Jaka wolność ?!!! To była zdrada solidarnosciowców przez bolka, michnika i całej tej bandy okrągłego stołu. Samo wybranie komunisty dyktatora Jaruzelskiego na prezydenta RP było dzwonkiem alarmowym że sprzedano polskich robotników komuchom
A Kaczyńscy gdzie wtedy byli?
A Kaczyńscy gdzie wtedy byli? 04.06.2019, 17:12
jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach...
A z tą "sprzedażą komuchom robotników" to ci się coś popier... Przecież do 1989 to właśnie "komuchy" rządziły a robotnicy SAMI ODDALI SIĘ "solidaruchom" - którzy na ich karkach sobie zafundowali emeryturki - jak na przykład pewien "inteligent" co ma 6500 emerytury a nigdy gazu łzawiącego nawet nie poczuł...
Historyk
Historyk 04.06.2019, 18:35
Kaczyński jeden spał a drugi współpracował z komuną na uczelni.
GG
GG 04.06.2019, 14:58
Krótko i na temat, to lubię a nie owijanie w bawełnę, albo bajerowanie młodzieży-że to nie tak, ty nie rozumisz itd.
3xTAK
3xTAK 04.06.2019, 13:25
Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!
Niemiecki Pedał!
Niemiecki Pedał! 04.06.2019, 13:11
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU (...) Po niemiecku pisz jak twój dziadek!!! A stąd s****!!! Policja nie może tego zakompleksionego g*** namierzyć!? Za tę mowę nienawiści!!! A ty admin każdy jego wpis blokuj to **** z kompleksami może zrozumie, że tu jest Polska a nie przedwojenne Niemcy!!! Pozdrów dziadka Adolfa i zabieraj się z nim do siebie!!!!!!!!!!!!!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 14:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 14:14
mój dziadek był polakiem nawet ten drugi dziadek od strony ojca chciał zeby służył w gryfińskim UB tylko ten od stony matki odmówił a ten drugi TO BYŁ SZEF UB DLATEGO ZNAM WSZTSTKIE CZERWONE RY JE I ICH PSEUDONIMY ARTYSTYCZNE Z PRL-U I NIE TYLKO HA HA AH
Polak
Polak 04.06.2019, 20:16
Co drugi nauczyciel był kapusiem. W Gryfinie jest ich dostatek w polityce. Ich potomki też weszli do polityki
MATURA TO BZDURA
MATURA TO BZDURA 05.06.2019, 06:33
i tak im zostało ale największa agentura była w jak zawsze w mieszkańówce HANDLU elektrownia i PGR-Y
rykoszet:)
rykoszet:) 04.06.2019, 21:05
Ojej - a mama prezesa to kim była z zawodu?
Amnestia
Amnestia 04.06.2019, 20:40
Odwal się już człowieku od Pana Nycza
CZARNE CHMURY HA HA AH
CZARNE CHMURY HA HA AH 04.06.2019, 21:36
PO TAKIM PANIE TO MÓJ DZIADEK NA KONIA WSIADAŁ AH AHA HA
JAKA WOLNOSĆ HAS HA AH
JAKA WOLNOSĆ HAS HA AH 04.06.2019, 12:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 12:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

tak?
tak? 04.06.2019, 10:55
To ta reklama z żubrami?
tw
tw 04.06.2019, 10:45
Lecha, czy Bolka?
GG
GG 04.06.2019, 12:54
Połowa Polski to kapusie i konfidety,robią co chcą bo kupują
50%
50% 04.06.2019, 12:57
GG czyli ty tak, ale żona już nie?
GG
GG 04.06.2019, 13:26
Jeszcze mamę w to wmieszaj , lapsie zkapowany
GG
GG 04.06.2019, 13:05
Pisz po Polsku,a nie szyfrem ja nie kapitan ryba któremu się tłumaczysz. łaaaa
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.06.2019, 11:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kurley
kurley 04.06.2019, 12:59
Zaćpałeś, że piszesz takie obrazoburcze wypociny?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 04.06.2019, 14:11
ja nic nie pisze czego nie ma w internecie ha ha ah ja to pokazuje i sie z tego smieje co bubel band sie nie podoba i piosenka o bolku ha ha ah
szeryf
szeryf 04.06.2019, 10:37
Nikotyński musi odejść!
Pacynka
Pacynka 04.06.2019, 17:30
Choćby w samo południe!
czego?
czego? 04.06.2019, 10:41
Przecież odszedł do dzielnicy willowej!

Pozostałe