czwartek, 28 marca 2024 21:20

Sukcesy UKP Marlin na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

Druga runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat odbyła się 4-5 czerwca 2019 r. w Szczecinie . Wśród 7 największych klubów naszego województwa znalazło się UKP „Marlin” z 7-osobową ekipą.

Autor: fot. UKP Marlin

Z kompletem medali z zawodów przyjechała Weronika Małolepsza, która zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym, oraz dwa brązowe na dystansie 100m i 400m stylem dowolnym.

Aleksandra Szewczuk stanęła na najwyższym stopniu podium za dystans 100m stylem grzbietowym, na drugim stopniu podium za dystans 200m stylem grzbietowym i dwukrotnie znalazła się tuż za podium, na 4 miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym.

Miłosz Wróbel wywalczył brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym, 8 miejsce na 100m stylem zmiennym, 16 na 400m stylem dowolnym i 19 na 100m stylem dowolnym.

Jacek Wodzyński zajął 5 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, 6 miejsce na 100m stylem grzbietowym, 10 na 100m stylem dowolnym i 11 na 400m stylem dowolnym.

Jan Staszak uplasował się na 9 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym, 10 na 100m stylem zmiennym, 12 na 100m stylem dowolnym i 13 na 400m stylem dowolnym.

Wiktoria Iwan dopłynęła 9 na dystansie 200m stylem klasycznym, 11 na 100m stylem klasycznym, 14 na 400m stylem dowolnym i 23 na 100m stylem dowolnym.

Oliwia Linkowska uplasowała się na 17m na dystansie 200m stylem zmiennym, 18 na 400m stylem dowolnym, 20 na 100m stylem klasycznym i 31 na 100m stylem dowolnym.

Dużą niespodziankę sprawiła nasza sztafeta w składzie: Aleksandra Szewczuk, Weronika Małolepsza, Jacek Wodzyński i Jan Staszak, która w pierwszym dniu zawodów na dystansie 4 x50m stylem zmiennym zajęła 4 miejsce, zaś w drugim dniu zawodów na dystansie 4x50m stylem dowolnym zwyciężyła.