Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Upał! – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  • 10.06.2019, 18:13
  • Piotr Pieleszek Centrum Prasowe Wojewody
Upał! – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
IMGW prognozuje wysoką temperaturę na terenie Pomorza Zachodniego – temperatury jutro i w środę (11 i 12 czerwca) mogą sięgnąć 33 stopni Celsjusza w dzień i do 20 stopni w nocy.

IMGW prognozuje w naszym województwie wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenie ważne jest od dzisiaj do 11 czerwca godz. 7.

Pamiętajmy, że podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore. Nie można również zapominać o zwierzętach domowych i zapewnieniu im dostępu do cienia i wody do picia.

 

 

Piotr Pieleszek Centrum Prasowe Wojewody

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 10.06.2019, 23:17
Dyrektor Szkoły, który nie skraca lub odwołuje lekcji w czasie upałów, tym bardziej po apelu jednostki prowadzącej czyli Gminy, podlega skierowaniu do Prokuratury w sprawie zagrożenia zdrowia i życia dzieci. Nie jest tajemnicą, że w ubiegłym tygodniu w czasie upałów dzieci mdlały i wymiotowały a Pani Dyrektor SP1 prosiła o pismo w sprawie skrócenia lekcji.
egzem
egzem 10.06.2019, 23:54
Kogo prosiła o pismo?
mama
mama 10.06.2019, 22:24
Upał, burmistrz wydaje ostrzeżenia a szkoły lekcji nie skracają, w tamtym tygodniu skrócony jeden dzień i na tym koniec ?
kolos
kolos 10.06.2019, 23:54
W jakiej to szkole?
Mama
Mama 11.06.2019, 07:20
W każdej ! Dzisiaj każda szkoła pracuje normalnie , ponad 30 st w klasach będzie !
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 10.06.2019, 20:48
Ajwaj *** wpadnij ***
brrrr
brrrr 10.06.2019, 19:58
Dziś rano było całkiem chłodno.
karyna
karyna 10.06.2019, 19:57
Jestem sama w domu,naga,stary w Norwegii zajewania,boje sie upałów co robić,co robić?
Sebix
Sebix 10.06.2019, 21:54
Brajanka i Dżesiki w paserati w tedeiku dziadka Janusza na słońcu pod biedro nie zostawiaj.
Napalony
Napalony 10.06.2019, 20:42
Daj namiary wpadne cię pokołysać
chętny