Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Uzyskali dofinansowanie z programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

  • 12.06.2019, 17:54
  • dost.
Uzyskali dofinansowanie z programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych
Dziś w Bibliotece dużo radości– wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu dla naszej filii w Pniewie, okazał się triumfatorem. Jury programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Wzmocnij swoje otoczenie” przyznało ponad 14.000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu elektronicznego, który pomoże naszej koleżance Anecie Wiśniewskiej prowadzić zajęcia biblioterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Dziennym Domu Senior + w Gryfinie.

Organizatorem konkursu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. PSE są obecne w wielu gminach w Polsce. Jako członkowie i bliscy sąsiedzi wielu społeczności czują potrzebę niesienia wkładu w rozwój i poprawę jakości życia. Stąd wymierne środki finansowe przeznaczane na integrowanie i aktywizację członków lokalnych społeczności wokół spraw, które są dla nich istotne. Poprzez udział we współtworzeniu i rozwijaniu lokalnej przestrzeni publicznej i infrastruktury społecznej, działają z myślą o długotrwałych korzyściach, budowanych poprzez równie trwałe i silne relacje z lokalnymi społecznościami.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. To właśnie PSE dbają o stabilne, bezpieczne i zbilansowane dostawy energii na terenie całego kraju – po to, by powstawało jej tyle, ile potrzeba w danym momencie. Dzięki nam prąd wytworzony w elektrowniach może zostać dostarczony do lokalnych dystrybutorów energii, a następnie do gniazdek w domach, miejscach pracy, zakładach produkcyjnych, szpitalach, czy szkołach. Jesteśmy właścicielem ponad 14 695 kilometrów linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Gryfinie

O konkursie informowaliśmy m.in. tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31581,ostatnia-szansa-na-grant-w-dobrosasiedzkim-konkursie-wzmocnij-swoje-otoczenie

dost.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 13.06.2019, 22:26
Antetka jests fajna babka!
skandal
skandal 13.06.2019, 15:59
Skoro to jest projekt dla wigora, to jakim prawem pani bibliotekarka się tym zajmuje. Jeśli świadczy pracę na rzecz wigora, to ja się pytam w jakim wymiarze? Czy wyobrażacie sobie, że nagle urzędnik z gminy zjawi się w starostwie i w ramach współparcy zacznie robić po swojemu sprawy bez żadnych umocowań? Przecież to jest sprawa dla komisji rewizyjnej i inspekcji pracy. Co będzie gdy pani bibliotekarka zasłąbnie w wigorze, albo gdy pensjonariusz pod jej opiką dozną urazu? Czy Sawaryn jako prawnik toleruje taki bałagan? Panie redaktorze, to jest gruby temat! Proszę dopytać dokłądnie w urzędzie i przesłać zapytanie do komisji rewizyjnej, żeby zbadała sprawę świadczenia pracy bez umowy przez bibliotekarkę w wigorze.
Ich und Du
Ich und Du 14.06.2019, 15:30
Ależ tobie dupsko z żalu ściska - że do pięt jej nie dorosles to pewnik. Skandalem to ty jestes, zapewne tuman na utrzymaniu podatnikow...
Brak słów
Brak słów 13.06.2019, 17:18
Hahahaha najpierw zorientuj sie kak jesnoarki ze soba współpracują a pozniej kometuj
Paweł
Paweł 13.06.2019, 09:05
W Pniewie są sami sprawni i zdolni
Zdziwiony
Zdziwiony 13.06.2019, 08:42
Przecież to jest projekt dla lokalnej społeczności z Pniewa
a nie dla ludzi z wigora i ŚDS. Ale czy tak jest w praktyce?
......
...... 13.06.2019, 09:00
Nie, nie jest to projekt dla lokalnej społeczności Pniewa, a dla niepełnosprawnych z ŚDS i Wigor+
Kros
Kros 13.06.2019, 12:52
To dlaczego to jest sprawa biblioteki? To Wigor i ŚDS samo powinno się postarać. Dziwne? Chyba, że ta pani dostanie za to wynagrodzenie. A kiedy czas na pracę w bibliotece?
?
? 13.06.2019, 13:11
Do KROS...... zajęcia prowadzone w Wigor+ i Sdś są w ramach pracy, nie ma za to dodatkowego wynagrodzenia.... jeśli potrzebujesz wiarygodności zapytaj dyrekcję, zajęcia polegają na współpracy placówek, tak jak Pan z oddziału dziecięcego chodzi na zajęcia do przedszkoli . jest to w godzinach i ramach pracy bez dodatkowego wynagrodzenia!!!. A dlaczego to jest sprawa Biblioteki? bo biblioteka współpracuje z palcówkami wyżej wymienionymi a zakupiony sprzęt posłuży nie tylko dla tych placówek, ale będzie własnością Biblioteki w Gryfinie do wykorzystania także w innych placówkach.....
Karolina
Karolina 13.06.2019, 11:13
Z tym projektem do szkol i przedszkoli!
............
............ 13.06.2019, 12:34
Projekt jet skierowany do osób niepełnosprawnych a nie do dzieci z przedszkoli i szkół. Dla dzieci z przedszkoli i szkół niech piszą projekty dyrektorzy i pedagodzy tychże placówek
dotacja
dotacja 12.06.2019, 22:32
Nikotyński musi odejść!
kpina i sprawa dla służb
kpina i sprawa dla służb 12.06.2019, 21:18
Co za bzdury?! Kto otrzymał dofinansowanie-biblioteka czy pani bibliotekarka na dorabianie do pensji na bibliotecznym sprzęcie. Czy radni sprasdzili w jakich godzinach otwarta jest biblioteka w Pniewie i ilu obsługuje czytelników?
Anna
Anna 13.06.2019, 12:43
Brawo pani Anetko!
A ty, zazdrośniku, którymu żal ścisnął dupsko!
Poczytaj
Poczytaj 13.06.2019, 08:56
Bibliotekarka nie dorabia na sprzęcie, zajęcia jakie prowadzi , prowadzi w ramach i godzin pracy nie dostając za to dodatkowego wynagrodzenia, poza tym sprzęt będzie własnością Biblioteki w Gryfinie a nie w Pniewie ani nie będzie to sprzęt własnością Bibliotekarza więc nie rozumiem zarzutów ?
Prezes Pniewa
Prezes Pniewa 12.06.2019, 23:13
Ja 2 lata temu słyszałem że biblioteka jest nieczynna i szczerze mówiąc oprócz okregowej komisji wyborczej nie widzialem żeby drzwi byly otwarte. Ale widac jest inaczej
zły słuch?
zły słuch? 13.06.2019, 08:59
To źle słyszałeś/ aś przyjdź zobacz, uczestnicz w zajęciach a potem sie wypowiadaj zazdrosny mały człowieczku
XxX
XxX 12.06.2019, 22:15
O jakim Ty dorabianiu pier**lisz ? Chyba predzej dokładaniu do tego wszystkiego swojego prywatnego czasu bo zajęcia nierzadko trwają do 20 i spalonego paliwa żeby dojechać do wiejskich świetlic. Wyjdź ze swojej piwnicy zawistna mendo przyjdź do biblioteki i powiedz im to wszystkim w twarz.
sprawdzam
sprawdzam 12.06.2019, 23:23
Jak to o jakim dorabianiu? Przecież w artykule jest informacja o wykorzystywaniu sprzętu w wigorze. A przecież pani bibliotekarka główne zatrudnienie ma w bibliotece, a nie w Wigorze.
........
........ 12.06.2019, 20:20
Czy Gryfińska będzie jeszcze wychodzić ? bo tak zginęła bez zapowiedzi
tradżedy:)