W Calineczce zdrowo, aktywnie, kreatywnie, integracyjnie i międzynarodowo

  • 12.06.2019, 22:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Calineczce zdrowo, aktywnie, kreatywnie, integracyjnie i międzynarodowo fot. TWS
„Zdrowo – aktywnie – kreatywnie” - to hasło wypisane dużymi, kolorowymi literami na tablicy przed budynkiem Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie przyświecało środowemu integracyjnemu spotkaniu. Każdy dzień przedszkolaka bywa pełen wrażeń, zabawy i nauki. Jednak ten, w którym przyjmuje się gości, jest szczególny.

Nic więc dziwnego, że maluchy z ciekawością spoglądały dzisiaj (12 czerwca 2019 r.) ku calineczkowej bramie. Gości przywitano bardzo serdecznie, tym bardziej, że jest to kolejne przyjacielskie spotkanie. Goście to dobrzy znajomi, koledzy i koleżanki z przedszkola „Kleine Oder Welse” z niemieckiego miasteczka Pinnow. I chociaż dogadać się za bardzo nie można, to wspólne wypicie soczku oraz owocowa niespodzianka przełamały pierwsze lody.

Atrakcji przewidziano co niemiara. Były warsztaty muzyczne, zabawy integracyjne, plastyczno – techniczne oraz konkursy. A na placu zabaw zorganizowano wielkie przyjacielskie koło z kolorowymi chusteczkami i pomponami. W piaskownicy przygotowano zabawy badawcze w piasku.

Atmosfera stawała się coraz radośniejsza. Dyrektor Bogusława Maślana, wychowawcy i cały personel zadbali o to aby wszyscy bawili się świetnie. To właśnie oni – nauczyciele - starają się przekazać małemu człowiekowi wiedzę o świecie, w którym nie powinno być nienawiści, w którym są tolerancja i szacunek dla innej narodowości, kultury i obyczajów, tłumaczą co znaczą słowa: kreatywność, zdrowie, aktywność dobrosąsiedzkie stosunki.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego projektu „ZDROWO – AKTYWNIE – KREATYWNIE”.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandemburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (89)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

calineczka
calineczka 13.06.2019, 19:11
Nikotyński musi odejść!
Mama
Mama 13.06.2019, 13:14
Nie no super, tylko szkoda, że jedna grupa brała udział w tym spotkaniu
m.
m. 13.06.2019, 09:45
Dziecko bardzo przeżywało ten dzień. Fajnie.
BRAWO!!!
BRAWO!!! 13.06.2019, 08:48
Coś pięknego, dzieci uśmiechnięte brawo!!!
mama
mama 13.06.2019, 09:09
Dziwne,burmiszcza nie było
.
cud
cud 13.06.2019, 09:28
On się lansuje tylko przed wyborami. Teraz spróbuj go w ogóle zastać w UMiG.
mama
mama 13.06.2019, 00:31
Wspaniałe przedszkole, wspaniała kadra!

Pozostałe