Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Zamiast wylecieć do Afryki, miała trafić do… aresztu

  • 14.06.2019, 19:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamiast wylecieć do Afryki, miała trafić do… aresztu Morski Oddział Straży Granicznej (arch., Fot. Ł. Gano)
Miały to być wakacje życia. Pani Ilona wykupiła wycieczkę do Afryki. Była już przed samolotem, gdy nagle spotkała ją niesamowita historia.

Historia 29-letniej mieszkanki naszego powiatu jest dość nietypowa.

Pani Ilona wynajmuje mieszkanie w Gryfinie. W grudniu 2018 r. podczas imprezy było głośno, więc sąsiedzi zadzwonili po policję. Funkcjonariusze przyjechali i ukarali gospodynię imprezy mandatem 100-złotowym za zakłócanie ciszy nocnej.

-Kompletnie o tym zapomniałam. I mandatu nie zapłaciłam – przyznaje w rozmowie z igryfino pani Ilona.

Zamiast mandatu - areszt

Na początku kwietnia 2019 r. przyszło pismo z Sądu Rejonowego w Gryfinie. Było to zarządzenie wobec ukaranej „wykonania dwóch dni zastępczej kary aresztu w miejsce nałożonej kary grzywny w kwocie 100 zł”.

-Jak to przeczytałam, szybko pobiegłam zapłacić to 100 zł – mówi pani Ilona.

Potwierdzenie wpłaty jest z datą 9 kwietnia 2019 r.

-Sprawdziłam też, że 12 kwietnia Sąd Rejonowy w Gryfinie wysłał do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie informację, że kara w postaci mandatu została uiszczona. Byłam zatem spokojna, że mam czyste konto – opowiada pani Ilona.

Wycieczka do Tunezji

Pani Ilona o sprawie zdążyła już prawie zapomnieć.

Wykupiła sobie wczasy w Tunezji. Zapłaciła kilka tysięcy złotych i wylot samolotu miała rano 6 czerwca 2019 r. Kupiła potrzebne na wczasy rzeczy, przygotowała dokumenty i pojechała do Poznania, bo stamtąd miała samolot.

Nawet do głowy jej nie przyszło, że coś może ją jeszcze czekać w związku z zapłaconym przecież mandatem.

Aresztowana na lotnisku

Pani Ilona miała już bilet aby wejść do samolotu, musiała tylko przejść kontrolę graniczną.

-Na lotnisku zostałam zatrzymana, ponieważ pani strażnik graniczny miała mnie w wykazie. Nie mogła mnie wypuścić z kraju, gdyż… mam odbyć karę dwóch dni aresztu! Byłam zszokowana! – wyznaje nam pani Ilona.

– Policja zabierała już jednego pana. Więźniarka czekała również na mnie. Pani strażnik była jednak tak wyrozumiała, że zadzwoniła do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Tam po około dwóch godzinach poinformowano ją, że sprawa mandatu została już załatwiona i w związku z tym o żadnym areszcie nie może być mowy! Prawdopodobnie ktoś nie odnotował tego w odpowiednim czasie i miejscu. Jednak samolot mi uciekł, a wycieczka przepadła – opowiada pani Ilona.

*Imię bohaterki zostało w artykule zmienione.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

......
...... 16.06.2019, 16:20
W Polsce brak prawa na niesumiennych urzędników.W tym przypadku urzędnik który zaniedbał sprawę powinien ponieść koszt błędnej decyzji .
Stefan
Stefan 15.06.2019, 15:26
Temat prosty pani "Ilona" gdyby przyjela mandat i go oplacila do 7 dni nie byloby calego cyrku z Sądem i Policją i Strażą Graniczną a teraz zamiast czarnej pałki byly srebrne bransoletki 😂 Przestroga dla innych płacić mandaty na czas !
niedbalstwo urzędnika!
niedbalstwo urzędnika! 15.06.2019, 15:31
skoro zapłaciła a ktoś zapomniał uzupełnić dokumenty - jaka gwarancja że zapłacenie w terminie zostanie odnotowane w systemie?
.....
..... 15.06.2019, 14:45
Powinna pani isc do prawnika. W gryfinie w opiece spolecznej przyjmuje prawmik za darmo. Jest we wtorki od godziny 16 do 18.
ALE PiS-o WIEŚ
ALE PiS-o WIEŚ 15.06.2019, 13:06
Czy tu muszą tylko same Ruskie Wieśniaki z PiS te forum oblegać?! Za bugiem tam wasze miejsce won!!! Już niedługo...nie mogę się doczekać na ten RUSKI POWIAT!!!
Do katolika haha
Do katolika haha 15.06.2019, 10:03
Dobry katoliku moze w twojej rodzinie latają sie łajdaczyc. Niektorzy jada pp prostu zwiedzic swiat i poznaccos nowego niz tu. Ale widocznie jestes ograniczony wiec po vo vi tlumaczyc.. ☺a co do imprezy ich sprawa co tam bylo wazne ze opłacone i nie z dziewczyny winy zatrzymana. Ludzie ogarnijcie sie. Juz wierxe ze nigdy nie mieliscie po prostu domowki 😀😀😀
prawdziwy katolik
prawdziwy katolik 15.06.2019, 11:57
Mam do Ciebie naiwny rogaczu jedno podstawowe pytanie - czy ty naprawdę nie potrafisz współczuć tej kobiecie????
Xx
Xx 15.06.2019, 09:59
Czytam i nie wierzę ile w was jadu masakra
prawdziwy katolik
prawdziwy katolik 15.06.2019, 11:57
Nie czytaj tylko pomyśl!!!
Adwokat
Adwokat 15.06.2019, 09:36
Dziewczyno, weź porządna kancelarię adwokacką i walcz o swoje. Sprawę masz w 100 % wygraną. Pytanie tylko jaką kwotę uzyskasz za poniesione wszelkie straty.
gryfiniak
gryfiniak 15.06.2019, 12:12
To jest skandal! Pracownicy administracyjni nie dopilnowali swoich obowiązków. POsiadają wysokie wynagrodzenia, niejeden z nas takie chciałby mieć a zawalają tak poważną sprawę ludzką. Jestem pewny. że wystarczyło kilka kliknięc w komputer a sprawa byłaby zakończona. Ja na miejscu Pani nie przeszedłbym nad tym do porządku dziennego. Przecież takie sytuacje mogą dotknąć każdego z nas. Proszę walczyć o zadośuczynienie i ukaranie winnych.
Pojedzie za rok jak nie zabiorą jej paszportu.
Pojedzie za rok jak nie zabiorą jej paszportu. 15.06.2019, 09:22
Głupia i naiwna.
...
... 15.06.2019, 09:45
że uwierzyła w rzetelność urzędników? Coś w tym jest...
prawdziwy katolik
prawdziwy katolik 15.06.2019, 11:58
Teraz powninna otrzymać publiczne przeprosiny.
prawdziwy katolik
prawdziwy katolik 15.06.2019, 09:15
Polki masowo latają się łajdaczyć z arabami do Turcji, Egiptu, Tunezji czy Maroka. Dobra zmiana powinna zabronić im tego sexlatania bez opieki dorosłego mężczyzny.
lotnik paralotnik
lotnik paralotnik 15.06.2019, 12:28
Andrzeju z Czechosłowackiej czy to znasz z autopsji? :):):):)
Przebiegła okazała się zamuloną
Przebiegła okazała się zamuloną 15.06.2019, 09:10
Pewnie wszystko odnotowano tylko pani przebiegła nie zwróciła się do sądu o zmianę prawomocnego postanowienia sądu i kicha. Policja w tym wypadku może odkonwojować do aresztu.
...
... 15.06.2019, 09:47
idiotyzmy gadasz - a jakby odsiedziała te dwa dni to też by ją aresztowali, bo jakiś głupek na urzędniczym stołku nie odnotował, że kara zrealizowana?
patataj
patataj 15.06.2019, 09:13
Przebiegła, ty chyba jesteś z policji, że się tak głupio tłumaczysz.
Jolka
Jolka 15.06.2019, 08:56
Policja i służby graniczne mają teraz black-houki,to niech Ilonę podżucą do Tunezji i po sprawie.
...
... 15.06.2019, 09:48
one latają na stadion w Choszcznie....
szkoda
szkoda 15.06.2019, 08:48
Sytuacja nie do pozazdroszczenia. I po urlopie!
Turysta
Turysta 15.06.2019, 09:12
I bardzo dobrze
...
... 15.06.2019, 09:50
nic cię tak nie ucieszyło, jak czyjaś krzywda?
jaka krzywda?
jaka krzywda? 15.06.2019, 12:00
Bardzo dobrze że pani Ilona zdecydowała się opowiedzieć wszystko na igryfino.
mgr Dariusz PL
mgr Dariusz PL 15.06.2019, 08:26
UPALNA prośba do Pań - mamy wielkie upały, więc prośba żebyście codziennie brali jeden-dwa prysznice, używali mydła (to nie boli!), dezodorantów na umyte ciało (to nie gryzie!) i wygolili się pod pachami, i narządach rodnych, bo nie da się jeździć komunikacją miejską czy robić zakupy w sklepie. Niemiłosiernie wali od was dorszem jak ze sklepu rybnego. Dziękuję.

tow. Mleina
tow. Mleina 15.06.2019, 08:46
Przesiadujesz po prostu w nieodpowiednim towarzystwie.
Knagulec
Knagulec 15.06.2019, 08:17
Co za kure....o przegumować tylko te łajze
Ciekawe czy coś to ją nauczyło
Ciekawe czy coś to ją nauczyło 15.06.2019, 01:19
Sąd nie powinien pisać do policji , że ktoś coś zapłacił tylko powinien uchylić postanowienie o zamianie kary grzywny 100zł na dwa dni aresztu i tyle. Taka sprawa musi być rozpatrzona na posiedzeniu niejawnym i uprawomocnić się. Pani działała na ostatnią chwilę po orzeczeniu aresztu bo kpiła z prawa i ma to na co zasłużyła.
Qwerty
Qwerty 15.06.2019, 09:31
Dwa miesiące od uiszczenia grzywny na odwołanie poszukiwań i ty bredzisz, że kobieta działa na ostatnia chwilę ? Z artykułu jasno wynika, że 12 kwietnia sąd powiadomił policje o ustaniu przyczyny zatrzymania i przez 2 miesiące nie znalazł się nikt kto kliknął w klawiaturę? Powinna sie zwrócić o zwrot poniesionych kosztów plus odszkodowanie
co ty bredzisz?
co ty bredzisz? 15.06.2019, 07:06
ale na co zasłużyła? Na bezmyślność urzędników? Którzy nie wprowadzili do komputera zmiany?
A odszkodowanie za zmarnowaną wycieczkę pokryje urzędnik czy "Skarb Państwa"?

Co ty bredzisz?

Co ma kara i zapłata i postępowanie z indolencją urzędników?
Nawiać chciałado Arabów.
Nawiać chciałado Arabów. 15.06.2019, 00:51
Baba winna sama sobie. A tu rutynowo sprawdzono czy nie jest poszukiwana przez system karny i nie ucieka za granicę . No i masz. System się sprawdził i ujęto ją i od razu wykonano karę. W trybie doraźnym.
co ty bredzisz?
co ty bredzisz? 15.06.2019, 07:07
Kto zasądził karę w postaci straty kilku tysięcy złotych?
O nerwach nie wspominając?
To jakaś bomba
To jakaś bomba 15.06.2019, 00:14
Za taką imprezę seksualną 100zł mandatu to mało, ale za 100zł dwa dni pierdla ? Jestem w szoku , ktoś tu nie podaje prawdy.
Co tam się działo na tej imprezie ???
Dorota
Dorota 14.06.2019, 23:59
Wyrazy współczucia!
Znajomek
Znajomek 14.06.2019, 23:33
Mega zdziwienie nasze,gdy sie okazalo ze 1 z nas nie leci z takiego powodu. Obys dostała mega odszkodowanie bo za brak takich wspomnien i tak sie nie da przeliczyc na pieniadze... plus stres itd. Porażka a do tych wg ktprych dobrze jej tak- zycze abyscie sami sie przygotowywali do wycieczki kilka mc i was cofneli ☺
wielbłąd
wielbłąd 14.06.2019, 22:17
Nikotyński musi odlecieć!!!
dromader
dromader 14.06.2019, 22:22
Miler nie przejdzie odprawy...

Pozostałe