Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Wotum zaufania i absolutorium dla wójt Anny Kusy-Kłos

  • 14.06.2019, 20:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wotum zaufania i absolutorium dla wójt Anny Kusy-Kłos
Na sesji Rady Gminy Widuchowa zwołanej 14 czerwca 2019 r. radni nie byli jednomyślni podczas głosowania. Jednak dało się zauważyć, że opozycja w radzie stanowi obecnie zdecydowaną mniejszość.

Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy Widuchowa za rok 2018 radni udzielili wójt Annie Kusy-Kłos wotum zaufania stosunkiem głosów: 12 za, 1 przeciw, 2 wstrzymujących się.

Za udzieleniem wotum zaufania głosowali: Kamila Grzybowska, Dariusz Filipiak, Janusz Kulka, Małgorzata Łęczewska, Grzegorz Gunia, Agnieszka Szefler, Małgorzata Paradisz, Zbigniew Pałka, Bogusława Siebert, Anna Zawadzka, Łukasz Mańkowski, Jan Rębacz.

Przeciw była Agnieszka Smętek.

Wstrzymały się Jadwiga Hasiuk i Maria Markowicz.

 

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Widuchowa za rok 2018, sprawozdaniem finansowym, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie o sprawozdaniu z wykonania budżetu gminy Widuchowa za 2018 r., informacją o stanie mienia gminy, stanowiskiem komisji rewizyjnej, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie dotyczącą wniosku komisji rewizyjnej Rady Gminy Widuchowa w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok, Rada Gminy Widuchowa udzieliła absolutorium wójt Annie Kusy-Kłos z tytułu wykonania budżetu za rok 2018.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 12 radnych (Kamila Grzybowska, Dariusz Filipiak, Janusz Kulka, Małgorzata Łęczewska, Grzegorz Gunia, Agnieszka Szefler, Małgorzata Paradisz, Zbigniew Pałka, Bogusława Siebert, Anna Zawadzka, Łukasz Mańkowski, Jan Rębacz).

Dwie osoby - Agnieszka Smętek i Maria Markowicz były przeciw.

Od głosu wstrzymała się Jadwiga Hasiuk.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 08.07.2019, 19:10
Z piciem na orliku w Krzywinie to prawda młodzież w weekendy do późnych godzin nocnych baluje krzyki przekleństwa strach przechodzić koło Orlika matki zwracają uwagę bo przychodzą z dziećmi przykre ale muszą opuszczać plac zabaw bo młodzież ta starsza wiek 20-25ma przywileje dlaczego na innych orlikach jest porządek tu nie Może ktoś w tej sprawie się zajmnie może trzeba to do gazety czy telewizji nie może grupka młodzieży lubiąca rozrywke w postaci alkoholu zawładnąć miejscowością
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.07.2019, 11:53
To prawda osoba która jest zatrudniona do dbania porządku na orliku w Krzywinie tego nie robi a pieniążki bierze
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.07.2019, 08:55
Idąc w sobotę w krzywinie zauważyłem ze sprzątano boisko orlik a konkretnie grupka Pan pewnie szafirki fajnie ale pytam się Pani Wójt za co płaci Pani osobie zatrudnionej na orliku ta Pani nic nie robi a pieniążki bierze młodzież pije regulamin na to nie pozwala krzyki do późnych godzin nocnych i nic się nie robi w tej sprawie Wspomnę że za poprzedniego pracownika na orliku tego nie było chodzi o sprzątanie Pani Wójt no ale i Pani Sołtys nic w sprawie pijaństwa nie robią
Śmiechu warte
Śmiechu warte 02.07.2019, 18:48
Ale mi wielki wyczyn dostać absolutorium i wotum zaufania gdy się ma prawie całą radę za sobą . Sukcesem byłoby gdyby było odwrotnie. A tak....żaden sukces !!!
a jednak!
a jednak! 02.07.2019, 18:55
A w Gryfinie nie potrafili!
OJOJOJOJOJOJOJ....!!!!
OJOJOJOJOJOJOJ....!!!! 24.06.2019, 08:46
Ojojojoj biedny człowieku ....... zostaw swoje siły na pracę dla dobra Gminy Widuchowa, masz złe informacje być może za krótko interesujesz się tą Gminą. Doceń ludzi ktorzy chcą coś robić, a nie tylko knuć i myśleć jak tu zrobić interes na tej Gminie . Myślisz że jesteś wielki ???? Mały Człowieku
domyślcie się dlaczego
domyślcie się dlaczego 24.06.2019, 02:05
Skarbnik oczy spuszczone...
Ojojojoj
Ojojojoj 21.06.2019, 23:33
Jeszcze raz napiszę że uważam że to jest przejadanie publicznych pieniędzy...
Będziecie je przecież jeść i pić...
Dla mnie mieszkańca tej gminy pieniądze na fundusz sołecki są po to aby mieszkańcy mogli coś zrobić...
Jakaś inwestycja, to nie jest przejadanie...
Wtedy jeszcze 30 % kwoty wróci...
Dzień dziecka rozumiem...
Imprezy Macierzanki, wielebnego, i innych Michałkowych przy***sów za pieniądze sołeckie to dla mnie skandal i tyle...
Myślę że radna H. bedzie głośno domagać się kontroli komisji rewizyjnej...
Pozdrawiam
k
k 22.06.2019, 20:39
totalna bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!! kasa jest prywatna komuchu!!!!!!!!!!!! najpierw niech ta cała Cepelia wspomoże twórczość ludową!!!!!!!!!!!!!!
Dieta
Dieta 22.06.2019, 11:34
Wole aby radna H. głośno się domagala zwrotu diet, pobranych bez podstawy prawnej . Co na to Skarbnik?
pracownik
pracownik 23.06.2019, 21:19
Skarbnik nic na to, bo też chce utrzymać się na tym stołku jak najdłużej. Nie wykona to wyleci, być może z dyscyplinarką jak inni.
Papkin
Papkin 21.06.2019, 23:47
A kto bogatej zabroni? No kto? Komornik?
Ani ani
Ani ani 21.06.2019, 18:20
Za to za ani pieniądze idą na jakieś kijki i szafirki co to są lizusami. Nie oskarżaj soltysa Pacholat o źle wydane pieniądze z funduszu bo nie tobie go oceniac a bezpodstawne oskarżanie o przejadanie publicznych pieniędzy jest karalne. Lepiej niech wojtowa je przetanczy ze swoimi ludzimi.
Niedouczony
Niedouczony 21.06.2019, 13:37
Dalej uważam że to wstyd aby pieniądze z funduszu sołeckiego, które są wpisane jako na dzień dziecka szły na prywatną imprezę zespołów ludowych i księży z Bań ...
Niech sie to odpustem nazywa...
Jest to zwykłe przejadanie publicznych pieniędzy...
Ciekawe jak to Macierzankowy sołtys rozliczy...
Za Michałka nie było problemu...kasa lała sie strumieniami dla Macierzanki...
kod
kod 22.06.2019, 20:41
komuchy z widuchowej widać zaczadzone... sprawdzimy tą feministkę Agnieszkę O. kto ją zatrudnił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ubliżając dziadom
Nie ubliżając dziadom 22.06.2019, 11:41
"Michałek " jak piszesz wspierał nie tylko Macierzanke, również inne stowarzyszenia, projekty i inicjatywy. A teraz osp jak dziady zbiera datki pod kościołem.
Krzywinianin
Krzywinianin 23.06.2019, 21:33
Zgadzam się z Tobą całkowicie, będąc w Kościele w Krzywinie słyszałem jak ksiądz ogłosił ile to straż zebrała datków pod kościołem.
WSTYD, że niegdyś taka prężna i uczynna straż musi zbierać pieniądze na swój byt. Co na to Gmina?
Okręt tonie a orkiestra ciągle gra.
aura
aura 21.06.2019, 23:36
Nie wiem czy jesteś niedouczony , czy pod wpływem wysokiej temperatury mózg Ci się lasuje. może jedno i drugie a to już niebezpieczne.
Belfer
Belfer 21.06.2019, 21:55
,,Niedouczony"- to Ty jesteś i powiem więcej nie zmieni to się u Ciebie.
Lodóweczka
Lodóweczka 21.06.2019, 13:30
A kim są księża...?
Normalni ludzie...
Ci...
Tylko nie mów nikomu....
Do barana mściciela
Do barana mściciela 20.06.2019, 20:13
Impreza na 150 osób...?
Świetlica wiejska to nie prywatna kuchnia, ciekawe kto płaci za prąd kiedy mięso i inne rzeczy leżą w lodówkach i zamrażalkach ...
Miał być dzień dziecka, a tu będzie Macierzankowa impreza z najczcigodniejszym plebanem na czele...
Wstyd...
Szkoda dzieci...
lodówka
lodówka 21.06.2019, 08:28
oczywiście nikt tego z Pacholąt nie napisał..bo gdyby tak to, sam się skompromitował!!!!!!!!!!!!!!!!! księża z Bań bedą niedouczony gościu!!!!!!!!!!!!!
Baran mściciel
Baran mściciel 20.06.2019, 21:11
To dzień dziecka połączony z odpustem.
Mściciel
Mściciel 19.06.2019, 19:31
I już gospodyni gminna odwdzięczyła się Pacholętom za nieudzielenie absolutorium. Zamknęła świetlicę wiejską bo awarja kanalizacji a w niedzielę impreza na 150 osób.
uwodziciel
uwodziciel 21.06.2019, 23:44
Aby zyskać miano gminnej gospodyni trzeba na to zasłużyć łatwiej zdobyć miano gminnej maskotki.
Lustereczko powiedz przecie , kto jest najpiękniejszy w świecie?
świetlica!!!!!!
świetlica!!!!!! 19.06.2019, 22:51
czasy komuny wróciły!!!!!!!!!!!!!!!!
niedoinformowany
niedoinformowany 19.06.2019, 09:43
Im naród mniej wie tym lepiej nim manipulować. To taktyka gminnej gospodyni.
doinformowany
doinformowany 21.06.2019, 23:46
Gorzej jak gminna gospodyni mało wie i wykręca się ble, ble, ble.
zawiedziona
zawiedziona 18.06.2019, 22:19
Jutro zakończenie , trudnego roku szkolnego, zero informacji na stronie gminnej, za tydzień zamykają przejazd przez pół gminy to nie ważne liczy się praca pół roczna nad oficjalnym plakatem Jarmarku niedługo przyjdzie nam ,,podziwiadź" tandetę na jednej osobie-ale w koło jest wesoło.
droga
droga 16.06.2019, 11:09
Gdzie sołtys i radni z Widuchowa wy tylko diety potraficie milcząco brać a głupiej dziury na Barnima naprawić nie można, dobra wizytówka Jarmarku.
Gabor
Gabor 15.06.2019, 20:05
Ludzie patrzcie się na swoje *** czy wy jesteście tacy czyści!!! Żal wam tylko tylko ściska tylko potraficie krytykować. Radni bez radni powinniście się wstydzić! Jaka ta radna P. H. Jest pokrzywdzona.
Projekt Lady
Projekt Lady 15.06.2019, 18:54
Pora oddać perły.
fan-dzban
fan-dzban 15.06.2019, 17:05
Śliczne ma cycki
mieszkaniec
mieszkaniec 15.06.2019, 17:00
Niech kiedyś pokażą sesję na ktorej wypowiadają się radni bezradni chętnie posluchamy co mają do powiedzenia a nie tylko ręce podnoszą
kabaret
kabaret 15.06.2019, 17:20
przecież to marionetki. nie znaja sie na niczym. przystawki
szambo
szambo 16.06.2019, 10:58
Bezradni radni gdy komunalka bankrutuje kolejny rok ma stratę na działalności/ za 2018r. 150tyś/ zainteresowani są tylko własnymi dietami.
trzcina
trzcina 23.06.2019, 21:45
Ścieki płyną do jezior i rowów to razem z nimi i Gminna Komunalka popłynie. Czas na Dyrektora i Ochronę Środowiska. Później popłynie Gmina.
Budżet
Budżet 15.06.2019, 19:00
Oczywiście, że się nie znają na przepisach.
Zorganizowali komisję bez zgody rady, pobrali dietki i jeszcze maja pretensje do radnej Hasiuk, że pilnuje publicznych pieniędzy.
finanse
finanse 21.06.2019, 23:59
Oni stosują przepisy i wytyczne stanowione przez wójt. Wkrótce nadejdzie czas przyjrzenia się i skorygowania tych przepisów.
Obserwatorka
Obserwatorka 15.06.2019, 16:09
A co z Panem burmistrzem z Chojny? Co u niego? Co z nim?

Pozostałe