Gryfińskie przedszkole laureatem certyfikatu honorowego tytułu „Bezpieczny Przedszkolak”

  • 15.06.2019, 13:52
  • Żródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Gryfińskie przedszkole laureatem certyfikatu honorowego tytułu „Bezpieczny Przedszkolak” fot. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbył się VI finał pilotażowego partnerskiego programu profilaktycznego „Bezpieczny Przedszkolak”. W podsumowaniu 11 czerwca 2019 roku uczestniczyły dzieci, opiekunowie oraz przedstawiciele placówek oświatowych. W trakcie uroczystości została przedstawiona również wystawa prac plastycznych wszystkich nagrodzonych laureatów. Z przyjemnością infomujemy, że Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie zostało laureatem certyfikatu honorowego tytułu „Bezpieczny Przedszkolak”.
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2018/2019 wyszła z inicjatywą kontynuacji pilotażowego, partnerskiego programu profilaktycznego "Bezpieczny Przedszkolak" kierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.
 
W programie wzięło udział 19 placówek przedszkolnych z terenu Gryfina, Myśliborza, Choszczna i Łobza.
 
Głównym celem realizacji VI edycji programu było nabywanie przez dzieci umiejętności prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach na terenie przedszkola oraz poza nim. Zaszczepienie wśród najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa, poznanie przez nich przydatnych numerów alarmowych, ćwiczenie umiejętności korzystania z nich oraz nabywanie umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w różnych problemowych sytuacjach życia przyczyni się w przyszłości do stosowania właściwych postaw i uniknięcia zagrożeń.
 
Przedszkola, które przystąpiły do Programu "Bezpieczny Przedszkolak" prowadziły w ciągu roku szkolnego cykl zajęć wg stworzonego przez siebie pomysłu i konspektu. Zajęcia wspierane były prelekcjami o bezpieczeństwie, przeprowadzonymi przez funkcjonariuszy policji, podczas których były rozdawane materiały profilaktyczne w postaci zawieszek odblaskowych. Zastosowane ćwiczenia stworzyły dzieciom możliwość nabywania prawidłowych nawyków i umiejętności radzenia sobie w obliczu zagrożenia. Natomiast zaaranżowane scenki umożliwiły maluchom poznanie przydatnych numerów alarmowych.
 
W ramach programu najmłodsi uczestnicy przygotowali prace plastyczne odzwierciedlające zdobytą wiedzę w obszarze bezpieczeństwa. Dowolność, a tym samym różnorodność form wykonania przedmiotowych prac pozwoliły na wyłonienie 10 laureatów konkursu.
 
 
 
Laureatami certyfikatu honorowego tytułu „Bezpiecznego Przedszkolaka” są:
 
Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
 
Przedszkole Publiczne nr 4 w Choszcznie
 
Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku
 
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dobrej
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beata
Beata 15.06.2019, 18:49
Super. Kochane pszczółki 😘
Bożena
Bożena 15.06.2019, 14:17
Gratulacje dla sympatycznych Misiów Uszatków :)

Pozostałe