Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Brama i mury porastają drzewami

  • 15.06.2019, 17:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Brama i mury porastają drzewami
Strasznie "cierpią" średniowieczne zabytki w Gryfinie pod rządami Mieczysława Sawaryna. Na murach pojawiają się drzewa, krzewy i inne rośliny. Wizytówką miasta jest Brama Bańska. Na jej chełmie rośnie... drzewo.

Może trzeba zrobić jakąś akcję przy Bramie Bańskiej? Przy okazji może drzewo zniknie? Podobnie jak w zeszłym roku...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOSZERNA PYTA
KOSZERNA PYTA 17.06.2019, 19:13
WCZE4ŚNIEJ PORASTAŁY ***AMI A TERAZ DRZEWAMI HA AH AH
......
...... 17.06.2019, 09:44
czego się czepiacie !zieleń to ekologia .Byście wszystko co zielone wycieli i wszędzie mury i betony.
zieleń
zieleń 17.06.2019, 10:01
Brawo,brawo tylko zaadresuj do umigu
smutne
smutne 17.06.2019, 19:04
oni niszczą zieleń wszędzie - poza średniowiecznymi murami.
Pozasychane niepodlewane rośliny, chwasty zagłuszające kwiaty, wycinane drzewa - ale na murach życie roślinne kwitnie...
......
...... 19.06.2019, 05:06
niezbadane są wyroki Boże!widać stwórca tak chce
Brudziński pomoże!!!
Brudziński pomoże!!! 19.06.2019, 06:09
ciemny lud to kupi... Kto powiedział, że zawsze wygrywają mądrzy?
zdumiony
zdumiony 16.06.2019, 11:30
Do Pikusia Dzisiaj, 08:19
Coś w tym jest,ludzie opowiadają bardzo różne historie na tem majątku tego pana, co nie zmienia faktu,że jest biednym, samotnym , smutnym i nielubianym człowiekim

Aż się wzruszyłem jak przeczytałem komentarze Pikusia i innych trolli :))
Biedny, samotny, smutny i nie lubiany to jest najlepsze :)). Komu ty to piszesz ? Na kim chcesz tymi głupotami zrobić wrażenie ?. Puknij się w ten łeb bo ktoś o zdrowym umyśle takich głupot by nie pisał. Wygrał wybory w pierwszej turze to już podważa wszystkie twoje insynuacje. Ja na miejscu Sawaryna to bym dawno zrobił porządek z takimi Pikusiami i inna szumowiną. Co wy macie ludzi za idiotów sami piszecie sami sobie odpowiadacie i co myślicie że to zaszkodzi Sawarynowi ? Przecież wy to robicie od od 4 lat dzień w dzień i jakoś to nie miało wpływu na wynik wyborów. Chyba już pora dać sobie na wstrzymanie i zabrać się za jakąś pożyteczniejszą robotę niż pianie komentarzy. Pikuś możesz nawet puszczać bańki lepić z plasteliny ale nie układaj komuś od nowa życia bo to może przynieść opłakane skutki...a szkoda by było takiego młodego chłopaka.
Kustosz drzew
Kustosz drzew 18.06.2019, 00:07
Nikotyński musi odejść!
Do zdumionego
Do zdumionego 17.06.2019, 08:18
NIELUBIANY oszołomku, od bywania na imprezach , a nie w urzędzie!!! A nie lubiany !! Pisownia się kłania, nie tylko ortografia !
......
...... 17.06.2019, 09:47
aleś wsadził kij w mrowisko zgryżliwców.Jaki szeroki wachlarz inwektyw .w tym są mistrzami .na kazdy temat potrafia wylać wiadro pomyj .Miszczowie
.......
....... 17.06.2019, 22:29
jednego mamy wielbić bur miszcza
a chwast nikotyński musi odejść z innymi chwastami
smutne
smutne 17.06.2019, 19:14
ty za to nic do powiedzenia na żaden temat i wszystko co Sawaryn to święte i nieomylne i doskonałe...
do.......
do....... 17.06.2019, 10:09
Ponoć to ce***e ludzi inteligentnych ! Nie wiedziałeś wykropkowany MISZCZU??
smutne
smutne 17.06.2019, 19:15
bur - miszczu...
 KARMA do zdumionego
KARMA do zdumionego 16.06.2019, 14:50
Hehehe a co ty tu robisz? Nie powinieneś przypadkiem " ..zabrać się za jakąś pożyteczniejszą robotę niż PIANIE komentarzy .." ? Prawda zabolała ? To dobrze ma boleć !! KARMA WRÓCIŁA !!
do "wyście"
do "wyście" 16.06.2019, 12:05
"wyście" robili świństwa Piłatowi nawet w trakcie agonii, chwili śmierci, pogrzebu i nadal...
Pikuś
Pikuś 16.06.2019, 11:41
Zdumiony głąbie. Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem to może byś się doczytał że po prostu burmistrz nie ma czasu na zajmowanie sie miastem bo o swoje dbać musi. Zresztą masz zawsze problem ze zrozumieniem pytania i udzielania odpowiedzi.
Zdumiony
Zdumiony 16.06.2019, 12:11
Wystraszyłeś się ? Tylko winny się tłumaczy :)))
Pikuś
Pikuś 16.06.2019, 13:19
A gdzie to wyczytaleś zdumiony głąbie? Haha. Schizofrenia przykład kliniczny.
oni tak mają:)
oni tak mają:) 16.06.2019, 14:06
A czy im kiedykolwiek przeszkadzała treść pytania, interpelacji? I tak gadają co im ślina na język przyniesie...
niech tercet doczyta...
niech tercet doczyta... 16.06.2019, 12:24
niedouczonego papugę znasz. Uczciwy nie ma nic do ukrycia. Oskarżony ma prawo nie przyznawać się nawet do ewidentnej winy...
Turysta
Turysta 16.06.2019, 10:47
Ja bym proponował aby rozebrać mury, baszte oraz pałacyk i proglem się rozwiąże. Albo zatrudnić urzędnika do w/w spraw to bedze ekipa plastyk, ogrodnik, architekt i konserwator zabytków.
hmm
hmm 16.06.2019, 12:08
ogrodnik plastyk, architekt, "zabytkarz" miejski. A może kogoś, kto po zatrudnieniu pokaże efekty swojej pracy?
korkociąg gdzie jest korkociąg
korkociąg gdzie jest korkociąg 16.06.2019, 07:26
TUTAJ POMOŻE JEDYNIE perfekcyjna pani domu ha haah https://youtu.be/cNSX0VJA15I
Tak to jest jak głupi idzie na wybory
Tak to jest jak głupi idzie na wybory 16.06.2019, 00:06
Ja pierd ole te wasze żale nie czekam na polepszenie krajobrazu tylko przeprowadzam się tam gdzie jest ładnie , podatki będę zostawiał tam gdzie są mądrzy mędrcy a nie idioci , którzy dbają tylko o swoją małą zagrodę i duży bęben.
do  luśni
do luśni 16.06.2019, 11:08
przecież ty nie płacisz podatków,bo nie masz z czego!!!!
JEHOWA HA HAHA
JEHOWA HA HAHA 16.06.2019, 07:24
wybrańcy nie płacą w gminie gryfino podatków ha ha ah musisz tylko zmienić wiare i pozbyc sie napletka
nie każdy chłop z widłami to Posejdon
nie każdy chłop z widłami to Posejdon 16.06.2019, 06:16
Nie sprzątasz w chałupie tylko kupujesz nową?
Nie zawsze żeby wycisnąć syfa trzeba robić operację...

Nie każde otoczenie wymaga przeprowadzki...
tragedia pełna!!
tragedia pełna!! 15.06.2019, 22:00
Zero inwestycji w Gryfinie,wszystko po***da,tak tragicznie jeszcze nie było nigdy-kto jest odpowiedzialny za inwestycje,ten zdecydowanie do odstawki!!!!!!!!
Pikuś
Pikuś 15.06.2019, 21:22
Jechałem ostatnio przez Żórawki z lokalnym przewodnikiem terenowym, pokazuje mi okolicę....z prawej działka burmistrza, dalej z lewej działka burmistrza, ponownie z prawej działka burmistrza itd wzdłuż Tywy i po drugiej stronie rzeczki to samo. Każda działeczka ładnie ogrodzona, trawka podkoszona, skrzynka energetyczna stoi. Więc ludki nie męczcie burmistrza jakimiś chwastami na murach bo on ma przy czym chodzić!!!!
88
88 17.06.2019, 11:25
Żal ci dupsko ściska , że burmistrz ma, a ty nie ?
Lokalny przewodnik terenowy- karwa, to w Żórawkach jakiś skansen zrobili ? Każdy z gryfińskich tubylców wie, że Żórawki od dawien, dawna zamieszkuje rodzina burmistrza, a jego ojciec chodował tam kaczki.
Do 88
Do 88 17.06.2019, 18:08
Posłuchaj tłusty wyk RZtałciuchu hodował,a nie CHodował to raz,a dwa , o jakiej rodzinie burmistrza piszesz???
Pikusiowa
Pikusiowa 16.06.2019, 10:43
Pikuś tylko przez Żórawki jechałeś ?? A w Cedyni też byliście :)))
do panienki od rynienki:)
do panienki od rynienki:) 16.06.2019, 12:10
Przecież Sawaryn działki ma nie tylko w Żórawkach - chcesz wyliczenia? Myślisz że ludzie wokół nie wiedzą?
lokalny przewodnik
lokalny przewodnik 16.06.2019, 11:05
nie starczyło czasu
hmmm
hmmm 16.06.2019, 12:12
o gruntach Sawaryna w Cedyni pierwsze słyszę - ale sawaryniarz chlapnął...

Dzisiaj, 10:43 Pikuś tylko przez Żórawki jechałeś ?? A w Cedyni też byliście :)))
......
...... 16.06.2019, 10:22
no pewnie burmistrz powinien być chudy zabiedzony i najlepiej jak by spał w ziemiance na dawnym wysypisku..Czepianie się burmistrza sięga himalajów.
hmmm...
hmmm... 16.06.2019, 12:14
a wolisz tłustego bogatego? Czasem wygląda, jakby z ziemianki wylazł - niedogolony i wymięty...
żal mi takich ludzi
żal mi takich ludzi 15.06.2019, 22:06
No i niech se ma, ale do grobu tego nie zabierze, wiecznie żyć nie będzie, a " kupił już wszystko,a wciąż nie ma nic"
Pikuś
Pikuś 15.06.2019, 23:46
Nie kupił tylko wyłudził. Znany biznes z proboszczem, darmowe porady prawne dla rolników. pleban nawet zakrystie udostępnił na porady. Hehe.
Do Pikusia
Do Pikusia 16.06.2019, 08:19
Coś w tym jest,ludzie opowiadają bardzo różne historie na tem majątku tego pana, co nie zmienia faktu,że jest biednym, samotnym , smutnym i nielubianym człowiekim
osa
osa 15.06.2019, 20:43
Pan Sawaryn nie sprawdza się na stanowisku burmistrza i dobrze o tym wie.
Człowiek honoru dla zachowania twarzy już by odszedł, no ale ....
Pikuś
Pikuś 15.06.2019, 23:44
Widziałeś kiedyś papuge z honorem? i do tego ciote?
Pikusiowa
Pikusiowa 16.06.2019, 10:45
Pikuś nie uważasz że już przegiąłeś ? Ty tak na trzeźwo czy coś brałeś ?
:)
:) 16.06.2019, 12:16
Magiczne pudełeczko...
*** jasiu karuzela
*** jasiu karuzela 15.06.2019, 19:34
Piłat przez trzy kadencje nie zagospodarował bramy a te lenie nadal kontynuują taką żenujacą postawę.


Stowarzyszenia nie mają się gdzie podziać a przecież to żadna filozofia podciągnać tam prąd i wodę i dac im aby dbali o ten obiekt
stowarzyszenie
stowarzyszenie 16.06.2019, 14:32
Ale za to H.Piłat stworzył dla stowarzyszeń godne miejsca do prowadzenia działalności. A te nieudaczniki wszystkich pogonili, rozgronili i zlikwidowali salkę muzealną. Wynocha z leniami z wybujałym ego.
żal
żal 15.06.2019, 19:02
Może powiedzą znów że to wina pana Burmistrza Piłata, który nie rządzi od 5 lat a nie żyje od dwóch?
Ale pamiętam, że wtedy co jakiś czas przynajmniej czyszczono mury z chwastów.
A teraz?
Co przez 5 lat zrobiło dwóch magistrów historii w tercecie (trzeci chyba nie historii) w sprawie zabytków ŚWIECKICH?
olewacze
olewacze 16.06.2019, 19:21
Nie ich kompetencja

Pozostałe