WzMOCnij swoje otoczenie. Znamy zwycięzców konkursu PSE

  • 19.06.2019, 19:21
  • Janusz M. Kamiński
WzMOCnij swoje otoczenie. Znamy zwycięzców konkursu PSE Fot. Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W województwie zachodniopomorskim zrealizowane zostaną trzy projekty w trzech gminach, a ich łączna wartość to ponad 54 tys. zł. Nagrodzone pomysły zostaną zrealizowane do końca 2019 roku. PSE przeprowadziły konkurs dobrosąsiedzki w związku z prowadzonymi na terenie województwa działaniami inwestycyjnymi polegającymi na budowie linii 400kV relacji Baczyna-Krajnik.

Trwający od lutego konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Idea konkursu jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

 

Na terenie województwa zachodniopomorskiego nagrodzono w sumie trzy projekty w trzech gminach, przy czym wszystkie z nich zostały zgłoszone przez miejscowe jednostki budżetowe (ośrodki kultury i biblioteki). Zgłoszone projekty były związane z aktywizacją życia kulturalnego i społecznego oraz rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej.

Oto zwycięzcy z województwa zachodniopomorskiego:

1. Biblioteka Publiczna w Gryfinie
„Biblioterapia dla innych”
Oferta zajęć biblioterapii dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, zakup sprzętu elektronicznego. Wsparcie wykluczonych osób. Nowy sprzęt pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć m.in. poprzez możliwość organizacji wirtualnych spotkań i wystaw.
 
2. Biblioteka Publiczna w Baniach
„Modernizacja przestrzeni bibliotecznej – biblioteka oknem na świat”
Modernizacja przestrzeni bibliotecznej, popularyzacja czytelnictwa wśród różnych grup społecznych. Projekt pozwoli na zwiększenie powierzchni użytkowej biblioteki i organizację cyklicznych wydarzeń kulturalnych.
 
3. Myśliborski Ośrodek Kultury (Myślibórz)
„Myślibórz doenergetyzowany mocą PSE”
Doposażenie pracowni muzycznej w pianino cyfrowe
i utworzenie studia nagrań, z którego będą korzystały zespoły muzyczne, chór, kabaret, ale również odbiorcy – mieszkańcy podczas organizowanych wydarzeń.

 

- Nagrodzone w konkursie projekty są odpowiedzią na bardzo dobrze zidentyfikowane i różnorodne potrzeby zgłoszone bezpośrednio przez lokalne społeczności. Cieszy nas fakt, że zwycięskie pomysły będą wdrażane we współpracy samorządów, mieszkańców, lokalnych organizacji czy grup działania. Dzięki takiemu podejściu projekty mają szansę być rozwijane także w kolejnych latach. Bez wątpienia inicjatywy takie jak „Biblioteka oknem na świat”, w ramach której zmodernizowana zostanie biblioteka w gminie Banie, czy „Myślibórz doenergetyzowany mocą PSE”, dzięki której w lokalnej pracowni muzycznej pojawi się pianino cyfrowe i utworzenie zostanie studio nagrań, to działania, które staną się wizytówką gmin – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE.

 

Janusz M. Kamiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe