Powstanie nowe biuro obsługi interesantów

  • 19.06.2019, 21:30
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Powstanie nowe biuro obsługi interesantów Fot. ZUW
Za niespełna rok będziemy przyjmowani w nowym Biurze Obsługi Interesantów, które powstanie na wewnętrznym dziedzińcu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Anna Kołek, dyrektor generalna ZUW popisała mowę z Michałem Nickelem, prezesem konsorcjum firm: PTB NICKEL Technologia Sp. z o.o. i PTB NICKEL Sp. z o.o. na budowę nowego BOI. Wykonawca został wyłoniony w przetargu nieograniczonym.

Nowe Biuro Obsługi Interesantów będzie miało powierzchnię 344 m2. Powstanie na dziedzińcu wewnętrznym ZUW, który zostanie zadaszony. Obsługa klientów będzie się odbywała na 20 stanowiskach, a przy wejściu powstanie informacja ogólna. Dodatkowo zostanie wydzielony kącik zabaw dla dzieci. Wejście i poruszanie się po BOI będzie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy wejściu do nowej toalety zamontowany będzie podnośnik dla osób poruszających się na wózku.

Do nowego biura na wewnętrznym dziedzińcu zostaną przeniesione stanowiska obsługujące sprawy związane z pozwoleniami na pobyt i pracę dla cudzoziemców, a w holu głównym ZUW powstaną dodatkowe stanowiska do obsługi spraw związanych z paszportami. Taka organizacja pracy pozwoli na zwiększenie ilości przyjmowanych wniosków i poprawi obsługę klienta.

Roboty zaplanowano na 320 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Koszt zadaszenia dziedzińca oraz przygotowania i wyposażenia biura obsługi wyniesie ponad 8,3 mln zł, z czego 7,7 mln zł pochodzi z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji - FAMI.

Projekt zakłada wykonanie szklanego zadaszenia, zachowanie elementów historycznego wykończenia elewacji oraz wnętrz i dostosowanie elementów nowych do istniejących kompozycji oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, łącznie z dostępem do windy z poziomu dziedzińca. Wszystkie prace będą odbywać zgodnie z wytycznymi miejskiego konserwatora zabytków.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Petent
Petent 21.06.2019, 07:36
Ładnie to wyglada ale bez klimy nie ma szans aby tam pracować 8 godzin.
Interesant
Interesant 20.06.2019, 16:00
Jak na razie to w Gryfinie trzeba pokonać strome schody w urzędzie żeby załatwić sprawę w usc albo czekać na dole na korytarzu aż jakaś pani zejdzie i obsłuży. W te upały to lepiej się tam nie wybierać bo zgon murowany. Smutne ale prawdziwe.
Mieszaniec
Mieszaniec 20.06.2019, 08:02
Może w Gryfinie takie powstanie. Ekipa wykonała zejście do parku to nowe boi zrealizuje. I wtedy można zatrudnić armię na 344m2.

Pozostałe