Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Gryfina

  • 20.06.2019, 13:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Gryfina fot. TWS
Wielu mieszkańców Gryfina, podobnie jak innych miejscowości w Polsce, uczestniczyło w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. To święto ma uświadomić wiernym, że Chrystus jest obecny w Świętym Sakramencie pod postacią chleba i wina.

W tym roku po mszy św. sprawowanej w kościele pw. NNMP procesja eucharystyczna wyruszyła w kierunku Górnego Tarasu, zatrzymując się - jak tradycja od wieków każe - przy każdym z czterech ołtarzy. Jednak droga do drugiego ołtarza odbyła się już w strugach deszczu.

Są cztery ołtarze, bowiem Świętym Sakramentem błogosławi się cztery strony świata. Natomiast sypanie kwiatów przez dziewczynki nawiązuje do przyjmowania Chrystusa podczas wjazdu do Jerozolimy.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i błogosławieństwie, gryfińscy księża podziękowali przede wszystkim twórcom ołtarzy, parafianom z chorągwiami i sztandarami, dzieciom sypiącym kwiaty, siostrom zakonnym, katechetkom oraz wszystkim wiernym uczestniczącym w tym tak uroczystym dla katolików święcie. Podziękowali za to, że wspólnie modlitwą i śpiewem uczcili Jezusa Eucharystycznego i wyznali wiarę w prawdziwą obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WŁAŚCICIEL JACHTU
WŁAŚCICIEL JACHTU 22.06.2019, 09:17
MATKA BOSKA MOJA MIŁOŚĆ HA HA AH https://youtu.be/DqBuIaa2-_s
Bogdan
Bogdan 22.06.2019, 07:50
Wiara dla wierzących. Niewiara dla niewierzących. Prywatna sprawa i jednym i drugim nic do tego. I po co tyle tu podniety.
rada zdziwionego
rada zdziwionego 21.06.2019, 23:46
Dziwi mnie jedno - najwięksi" toleraści" nie potrafią być tolerancyjni. Sprawa jest prosta - jeśli domagamy się tolerancji dla jakiejś grupy wykażmy ją dla innych. Mamy w Polsce zagwarantowaną wolność wyznania - dlaczego hałaśliwe grupy (również hejterów w internecie) uniemożliwiają skorzystanie z niej. Procesja jest raz w roku. Tak jak raz w roku są inne nazwijmy to akcje różnych środowisk. Jak chcemy aby te inne akcje były szanowane to uszanujmy procesje Bożego Ciała - dla mnie to sfera Sacrum. Jeśli już nie potraficie do tego podejść inaczej to po prostu postępujcie w myśl zasady - tyle wolności mojej ile twojej. Tego od was oczekuję.
belka i drzazga...
belka i drzazga... 22.06.2019, 06:28
Zobacz na komentarze poniżej - ile w nich jadu ze strony właśnie tych "religijnych" - sprawdzanie obecności, kto jest, a kto może być, komentarze pełnie nienawiści politycznej i społecznej.

Co na to powiesz?

Wpisów jednoznacznie antyreligijnych - mało (nie liczę idioty, który śmieci przy każdym artykule swoimi wklejankami adresów).

Za to jaki obraz wyłania się "katolików" - z ich wpisów...
......
...... 22.06.2019, 05:22
w pełni popieram .Jestem ateistą .Uważam ,ze procesja Bozego Ciała raz do roku nikomu nie powinna przeszkadzać .Jest to tradycja wrosła w część społeczeństwa .Jestem przeciwnikiem tych co to zakłócają Tylko wymagam aby uszanować przekonania innych .Np marsze równości .Prawicowi narodowcy jak postępują wobec tych marszy? Czy gdziekolwiek procesje wiernych są tak agresywnie zwalczane ,jak marsze przez narodowców.Te wręcz nienawistne kazania części biskupów. (pierwszych wśród niby równych)To taki mój kamyczek do ogródka katolików.
veni, vidi
veni, vidi 21.06.2019, 22:50
Byłem, szedłem i modliłem się. Za Was też hejterzy...
bigot
bigot 21.06.2019, 23:07
ale za których?
wdzięczna
wdzięczna 21.06.2019, 22:45
W tym roku uroczystość podobała mi się szczególnie. Pogoda dopisała. I ta organizacja. Podziękowania dla tych co się napracowali!
che che
che che 21.06.2019, 23:00
che che - widać że ani nie byłaś ani nawet nie czytałaś artykułu - szczególnie o tej "dopisującej pogodzie", che che
jojo
jojo 21.06.2019, 15:37
To piekne swieto w ktorym uczestniczy cala Polska zazdroscimy Polaka tak uroczystych obchodow,tylko Bog Honor Ojczyzna I polska tradycja liczy sie w zyciu!!!,tak trzymac drodzy Polacy!!!!,ateisci z moskwy berlina i brukseli nasla na was hordy pederastow ktore musicie zwalczyc naszym swietym kosciolem katolickim
trzymaj się przykazań
trzymaj się przykazań 21.06.2019, 15:43
Zacząłeś ładnie i po co potem bluźnisz?
kto? Ktoś obcy dla pisowców...
kto? Ktoś obcy dla pisowców... 21.06.2019, 16:18
"On z celnikami jadł,
On nie znał, kto to wróg
A idąc uczył KOCHAĆ I PRZEBACZAĆ"...
dobra rada
dobra rada 21.06.2019, 15:36
Komentarza tego pana Hajdasia Aj Waja są żenujące. Niech aministrator pomyśli nad zbanowaniem tego trolla.
pyt
pyt 21.06.2019, 16:28
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
Grzybiarz
Grzybiarz 21.06.2019, 10:53
Ta pani (...)
Komentarz usunięty.
administrator
Do grzybiarza
Do grzybiarza 21.06.2019, 15:12
No i to jest ta WIARA ! Albo klęczysz albo nie,po co udawać i przed kim ?? HIPOKRYCI
szkot
szkot 21.06.2019, 12:50
Może posikałą się na widok facetów w sukienkach?
Pakistan
Pakistan 21.06.2019, 15:26
szkot Hajdasiu, żydów się dzisiaj czepiasz, księży się czepiasz. W głowie to ty masz w ogóle po kolei?
Mączna
Mączna 21.06.2019, 22:46
To jakiś narwany facet musi być.
HALOP
HALOP 21.06.2019, 10:52
Już w "Potopie" Henryk Sienkiewicz ustami Księdza Kordeckiego ostrzegał: Ksiądz Kordecki stanął na wzniesionym załomie skały i rzekł - Bramy piekielne nie przemogą mocy niebieskich. Uspokójcie się i otuchy w serca nabierzcie. Nie wstąpi noga pedała w te święte mury, nie będzie pedalski ani lesbijski zabobon guseł swych odprawował w tym przybytku czci i wiary. Nie wiem zaiste, azali przyjdzie tu zuchwały nieprzyjaciel, ale to wiem, iż gdyby przyszedł, ze wstydem i hańbą odstąpić musi, bo moc jego większa moc pokruszy, złość jego złamie się, potęga startą będzie i odmieni się szczęście jego. Otuchy w serca nabierzcie! Nie ostatni raz wy tę Patronkę naszą widzicie, w większej owszem chwale oglądać Ją będziecie i nowe cuda ujrzycie. Nabierzcie otuchy, otrzyjcie łzy i wzmocnijcie się w wierze, gdyż powiadam wam - a nie ja to mówię, jeno duch boży mówi przeze mnie - że nie wejdzie pederasta do tych murów - łaska stąd spłynie i ciemności tak nie zgaszą światła, jako ta noc, która się dziś zbliża, bożemu słońcu wstać nie przeszkodzi. No i na co ci dewianci liczą urządzając swoje hucpy pod Jasną Górą? No chyba na wieczne potępienie.
Henryk Sienkiewicz
Henryk Sienkiewicz 21.06.2019, 23:22
Kończ Waść. Wstydu oszczędź
do Kuklinowskiego
do Kuklinowskiego 21.06.2019, 12:38
Najgorsze, gdy dewianci ubierają się w sienkiewiczowskie sukienki obłudnie udając, że dewiacja to temat tylko ze słyszenia im znany...
88
88 21.06.2019, 10:41
Dziwni ci Polacy.
https://kurierhistoryczny.pl/a…
Juhas
Juhas 21.06.2019, 10:18
Pis mistrzem Polski. Hahahahaha ha lgtb śmieć polski
Biały Koń
Biały Koń 21.06.2019, 05:38
A trolisko od Schetyny aktywne przez całą noc. Odpisuje nieudacznik na każdy post. Jakim to trzeba być zje...em.
żałosne
żałosne 21.06.2019, 12:41
"Jakim zje.. em trzeba być" żeby zostać '"troliskiem od Kaczyńskiego" i wyzywać po piątej rano tych, co... piszą o tej samej porze...

To nawet nie jest śmieszne, to żalosne...
Gdzie sibirak z PZPR ?
Gdzie sibirak z PZPR ? 21.06.2019, 01:16
Dobrze, ze zanikają te ceremoniały i czary ciemogrodu i ludzi coraz mniej. Tylko czemu na tej imprezie z dumą obnosi się szef SLD ? Jakiś sprawny umysłowo inaczej ?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.06.2019, 08:23
SLD PODPISAŁO KONKORDAT nie wiedziałes a taki np oleksy był klerykiem tam pełno jest saturn gei i masońskich ciot a tylko wala teatrzyk dla goi ha ha ah
lista obecności???
lista obecności??? 21.06.2019, 05:15
A ty do kościoła wpuszczasz tylko tych z "prawilnymi" legitymacjami partyjnymi?
Co mają poglądy polityczne do spraw wiary?
Podobno to prywatna sfera człowieka - czy dla PiS już nie???
Lubię jasne sytuacje
Lubię jasne sytuacje 21.06.2019, 01:34
I dlatego zagłosuję na Wiosnę Biedronia.
UoTer
UoTer 21.06.2019, 15:15
raczej brązowe z tym się kojarz ta partia z ()o() wzięta
JUHU
JUHU 21.06.2019, 13:45
WIOSNY JUZ NIE MA SIE SYPIE JELOPIE
koszer falus
koszer falus 21.06.2019, 10:47
a on zrobi ci z tyłka jesień średniowiecza
Joho
Joho 20.06.2019, 23:41
Pawelku pogoń czerwona zaraze z Polski
jaki kurna Pawełek?
jaki kurna Pawełek? 20.06.2019, 23:50
Jakiś debil "Pawełek" robi za guru PiSu?
G
G 20.06.2019, 23:32
Słuchajcie lewaki, kościól trwa Bogu dzięki setki lat i będzie trwał a wasze pojękiwania i bzdety tego nie zmienia, nie tacy cwaniacy przez setki lat próbowali na wiele sposobów zniszczyć kościół.Wielu z was dzieci podawało do chrztu, wiele dzieci waszych było u komunii, po co to robiliście??Żeby pokazać sąsiadom?Jesteście obłudni i zakłamani jak typowi komuniści i złodzieje.A swoja droga PiSowskie pieniądzena 500+, wyprawke szkolną itp wam nie śmierdzą??Pewnie nie.Typowe lewackie wyrachowanie.Zero zasad tylko kasa, układy i kolesiostwo.Nie jesteście nawet zerem.Zero to jest coś.A wy...biedne małe robaki.Oczywiście jesteście bardzo odważni kiedy trzeba opluć kościół katolicki...napiszcie tu na tym forum coś negatywnego o Mahomecie, gwiezdzie Dawida.Co brak odwagi??Macie pełne gacie przed konsekwencjami z tego tytułu.Wielcy cwaniacy i bohaterowie przed klawiaturą.Dlaczego podczas procesji żadne z was nie wyszło przed tych ludzi i nie skrytykowało??Bo macie pełne gacie i strach w oczach.Szkoda na was czasu.
A od kiedy księdza zestawiasz z Mahometem i Gwiazdą Dawida?
A od kiedy księdza zestawiasz z Mahometem i Gwiazdą Dawida? 20.06.2019, 23:54
Widzisz, to kwestia kultury. Chciałbyś, żeby ludzie wychodzili i kłócili się w czasie procesji z księdzem niosącym monstrancję? "pełne gacie" masz ty sklerotyku z pampersami...
obłuda pisowskiego bałwochwalcy
obłuda pisowskiego bałwochwalcy 20.06.2019, 23:59
Bo dla takiego obłudnika prezes robi za bóstwo, partia za kościół a ksiądz? Za święty obrazek...
różnica
różnica 20.06.2019, 22:40
Jedni chodzą w procesji, a nienormalni w paradach LGBT
Szkoda tych dziewczynek jeszcze niepokalanych przez zboków ?
Szkoda tych dziewczynek jeszcze niepokalanych przez zboków ? 21.06.2019, 11:00
Problem w tym, że pedofili, zboków i homoseksualistów jest więcej na procesji wśród księży niż na LGTB. Kościół to Antychryst.
i gdzie ta różnica?
i gdzie ta różnica? 20.06.2019, 23:03
tylko nie mów nikomu...
Gość
Gość 20.06.2019, 22:38
BÓG HONOR OJCZYZNA To przesłanie od wieków narodu Polskiego i mądry człowiek nie szydzi z wiary i wiernych, choć nie popiera, ale ma szacunek do świętości i drugiego człowieka. osoby które umieszczają obrzydliwe wpisy na temat osób wierzących to są zagubieni w swoim życiu nie wiedzą co z sobą to wylewają swoją niemoc i głupotę wobec drugich ludzi. normalny człowiek szanuje wartości NARODU. Głupota i brak rozumu świadczy o tych zagorzałych przeciwnikach wiary, ale przy zejściu z tego świata każdy prosi KSIĘDZA I GODNY POCHÓWEK. KOŚCIÓŁ I WIARA SOBIE PORADZI ALE CZY TY PUSTY CZŁOWIEKU WYPISUJĄCY TAKIE STWIERDZENIA DASZ SOBIE RADĘ W ŻYCIU TO JUŻ JEST ZASTANOWIENIE.??
olaboga
olaboga 20.06.2019, 23:06
A czy ty swoim wpisem nie obrażasz, tych, którzy nie podzielają twoje wiary?
Czy ateista nie może być patriotą? Albo innej wiary niż katolicka?
i tyle
i tyle 20.06.2019, 22:55
Nie jestem zagubiony. Nie chcę pochówku z księdzem za gruby szmal. Nie przeszkadza mi jak chodzicie po ulicach w procesjach, byle nie za często. przeszkadzaja mi pedofile, bogactwo i wielkie brzuchy pseudo kapłanów. Ta szopka ze strojami, dzwonkami itd... wasz wybór, ale trochę smieszna. religia precz ze swieckch szkół.
ela
ela 20.06.2019, 21:37
Jajuż dałam na tv trwam ojcu rydzykowi 100 zloty. Chce w ten sposub pomuc
Brrr
Brrr 20.06.2019, 21:51
Sobie pomóż i zainwestuj w słownik ort.,bo czytać trudno
Banany
Banany 20.06.2019, 19:25
Kleczeli nawet z koalicji obywatelskiej tej rozbitej w pył fachowcy, pedałki też się zdażyły,, a Merkel to juz drgawek dostala przez wyniki platformy.
Jan Paweł II chorował na Parkinsona -to powód do szyderst bydlaku pisowski?
Jan Paweł II chorował na Parkinsona -to powód do szyderst bydlaku pisowski? 20.06.2019, 20:35
A gdzie widzisz prezesa Kaczyńskiego bananku?
Już "siła przewodnia narodu" sprawdza obecność w kościele? Stare wróciło?
Czy PiS zawłaszczył sobie religię?

A co drgawek - Jan Paweł II to dopiero temat do wyśmiewania, szyderco...
Cześć
Cześć 20.06.2019, 23:14
Nie porownuj Pawełka do Angeli, Angela dno
Pawełek???? Dwa dna!!!
Pawełek???? Dwa dna!!! 20.06.2019, 23:18
Jakiego "Pawełka" pisowski idioto?
jakiego kurna "Pawełka"?
jakiego kurna "Pawełka"? 20.06.2019, 23:55
Jaki debil z PiSu został "Pawełkiem"?
takie geny bóg tak chciał
takie geny bóg tak chciał 20.06.2019, 22:05
ten parkinson to jakiś model samochodu ha ha ah
......
...... 20.06.2019, 20:07
w starym i nowym testamencie nie ma nawet wzmianki na temat tego swieta,biblia na ten temat milczy,to samo w ewangeliach .Jak czytałem to to święto zostało wprowadzone przez człowieka w trzynastym wieku .Nie przez namiestnika (syna bożego). to co to za świeto
fides
fides 20.06.2019, 20:37
o twoich urodzinach i rocznicy ślubu tez nie wyczytałeś - a jakoś chyba żona je obchodzi?
A jak czytałeś - to doczytałeś, że każde święto było kiedyś obchodzone pierwszy raz?
......
...... 21.06.2019, 05:32
wszystko co dotyczy chrześcijaństwa zostało nam dane przez nauki Jezusa oraz ewangelistów .reszta świąt "PO"to wymysł człowieka..ta cała otoczka liturgiczna ,święci,świete obrazy to wszystko człowiek sam sobie stworzył .nikt mi nie powie ,ze święci ,martwa natura(obrazy ) są równe bogu i jego synowi ,że należy je czcić po równi .w czasach pogańskich również modlono sie do bogów bozków świętych drzew.Katolicyzm wypaczył całkowicie chrześcijaństwo
a kto "zrównuje z Bogiem"? Ty?
a kto "zrównuje z Bogiem"? Ty? 21.06.2019, 12:49
Prymitywne literalne czytanie Księgi doprowadza do demagogii - kto ci "zrównuje z Bogiem" obrazy?

A liturgia?

Poczytaj właśnie w Starym Testamencie, jak wyglądała LITURGIA - żeby uroczyście obchodzić święta i oddać cześć Bogu..

Uważasz, że co wymyślili Żydzi tysiące lat temu tego zmieniac nie wolno? Unowocześniać, rozwijać itp?

Czy "liturgia" za Abrahama była taka sama, jak za Dawida? Albo za czasów Jezusa?
......
...... 20.06.2019, 20:23
zanim posypią sie gromy na moją głowę uzupełniam"
-po raz pierwszy obchodzono święto Bozego Ciała w LIEGE w1246 roku
w Polsce zostało ustanowione przez biskupa Nankiera na synodzie krakowskim w 1323
w kościele unickim najpózniej bo w 1720 na synodzie zamojskim
tyle w tym temacie
fides
fides 20.06.2019, 20:39
Każde święto opisane w Piśmie Świętym - było kiedys obchodzone pierwszy raz... Twoich urodzin przed twoim urodzeniem też nikt nie obchodził...
 Myśl, to nie boli...
Myśl, to nie boli... 20.06.2019, 21:38
Czytaj ze zrozumieniem, bo akurat TO święto ogłoszono w XIII wieku a mamy XXI !
no i?
no i? 20.06.2019, 21:45
No właśnie ciebie boli... A 11 listopada w XX wieku. A 3 maja w wieku XVIII (powiedzmy w uproszczeniu) - to już nie można świętować w wieku XXI?

Dzień Matki, Górnika, Ojca, Dziecka, Kobiet - każde z tych świąt kiedyś obchodzono po raz pierwszy.

Co ci przeszkadza, ze to akurat ma prawie 800 lat?
......
...... 21.06.2019, 05:37
akurat te święta są wymyślone dla człowieka i przez człowieka .Nie mają nic wspólnego z wiarą i religią .Bó g,Honor Ojczyzna .ja bym to inaczej usystematyzował.Dla Ojczyzny poświęcił bym i honor i boga
do ...
do ... 21.06.2019, 12:52
Twój wybór - dlaczego nakazujesz innym swoje wierzenia?
Święta z definicji są po to, żeby człowiek większą cześć oddawał Bogu.

Bogu od tego majestatu nie przybędzie. Ale człowiek może (chociaż po pisowskich komentarzach wątpię czy każdy) przybliżyć się do Boga przez modlitwę i dobre życie...
do no i ?
do no i ? 20.06.2019, 21:57
nie wiem co i kogo boli,ale ty walisz farmazony, czytaj biblię osiłku
czytaj - i próbuj zrozumieć...
czytaj - i próbuj zrozumieć... 20.06.2019, 22:12
Chyba raczej Biblię albo Pismo Święte. Farmazony to ty walisz - o co ci chodzi z tym twoim "w XIII wieku a mamy wiek XXI"?

To jak ktoś ma więcej niż naście lat urodzin obchodzić nie może?
Do22.12
Do22.12 21.06.2019, 08:02
Jesteś dureń i tyle w temacie
do 08:02
do 08:02 21.06.2019, 12:54
Zadekretował inkwizytor średniowieczny. Bo argumentów zabrakło...
Tzreba sprawdzić
Tzreba sprawdzić 20.06.2019, 20:15
A KON STY TU CJI?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 20.06.2019, 18:42
https://youtu.be/EPEnY55fR00 ha haah
baby sopranem ciotki basem