Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Bitwa cedyńska z wykorzystaniem konnicy i nowego grodu - pierwsza taka inscenizacja pod Górą Czcibora

  • 23.06.2019, 10:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Bitwa cedyńska z wykorzystaniem konnicy i nowego grodu - pierwsza taka inscenizacja pod Górą Czcibora
Wyjątkowa ma być dzisiejsza rekonstrukcja bitwy cedyńskiej 972 r. Oprócz pieszych Mieszka I będzie też konnica Czcibora. A i wojowie Hodona z Marchii Wschodniej nie przybędą pieszo. A wszystko to na tle pokaźnego grodu, który został przekazany uroczyście do użytku w sobotę 22 czerwca 2019 r. przez wicemarszałka Jarosława Rzepę i Parki Krajobrazowe.

Dziś w niedzielę 23 czerwca 2019 r. od rana trwają w Cedyni warsztaty. Impreza przeniesie się pod Górę Czcibora w południe i będzie trwała do godz. 17.

Inscenizacja bitwy pod Cedynią (od godz. 12 do 13.30)

-średniowieczne pokazy walk (od godz. 12.30 do 14.30)

 obozowisko wojów,

 turnieje, potyczki, gry i zabawy,

 pokaz walk konnych i umiejętności jeździeckich,

 sokolnik,

-pokazy rzemiosła średniowiecznego (od godz. 14 do 17)

polsko- niemieckie kramy z rzemiosłem średniowiecznym,

-zespół muzyki dawnej „Jar”

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ibrahim ib jakub beznaplet z tortosy ha ha a
ibrahim ib jakub beznaplet z tortosy ha ha a 24.06.2019, 15:20
ponoć ta bitwa wybuchła z prozaicznego powodu ha aha ha wszystko przez tę osławiona sw relikwie WIBRATOR ottona 1 to miało być berło mieszka pierwszego PIASTUNA sw cesarstwa rzymskiego ha ha ah
ten co trzci BÓR
ten co trzci BÓR 24.06.2019, 13:12
a gdzie był sw otton z brambergu i czemu nie dostał krzyżem PO krzyżu ha haah
komas
komas 23.06.2019, 22:52
A to dlatego w Widuchowej tak mało ludzi było wczoraj. Wszystko wyssało do Cedyni!
Jak będzie poprawnie, żeby nie obrazić Schetyny?
Jak będzie poprawnie, żeby nie obrazić Schetyny? 23.06.2019, 19:40
Czy to byli jeszcze Niemcy czy już naziści?
cebulak cedyniak
cebulak cedyniak 23.06.2019, 15:12
- Witam wszystkich mieszkańców Gdyni - rozpoczął swoje wystąpienie poseł Michał Jach w Cedyni. Poseł a nie wie gdzie przyjechał! Kuzwa kto jego wybrał?
naoczny świadek
naoczny świadek 23.06.2019, 15:22
Potwierdzam, tak właśnie zaczął.
cebulak cedyniak
cebulak cedyniak 23.06.2019, 15:12
- Witam wszystkich mieszkańców Gdyni - rozpoczął swoje wystąpienie poseł Michał Jach w Cedyni. Poseł a nie wie gdzie przyjechał! Kuzwa kto jego wybrał?
Miś
Miś 23.06.2019, 12:49
Konie łby pospuszczać. Czy konie mnie słyszą?!
Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach cedyńskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę Hodona na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z Mieszkowego dworu. Niech on nie miauczy…
na plus
na plus 23.06.2019, 12:27
Historia na żywo.
pierwszy raz taki przypadek
pierwszy raz taki przypadek 23.06.2019, 11:52
Czy to prawda, że w tym roku wygra Hodon?
Cysorz
Cysorz 23.06.2019, 12:23
Potwierdzam
ułan
ułan 24.06.2019, 00:53
W yum roku wojenkę o gryfiński most wygra konnica Nikotyńskiego!
cha cha
cha cha 24.06.2019, 01:59
Chyba za konnica!

Pozostałe