Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Kogo burmistrz „kupi” do sesji absolutoryjnej?

  • 24.06.2019, 18:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kogo burmistrz „kupi” do sesji absolutoryjnej?
W czwartek przekonamy się, kogo burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn zdołał od wyborów prezydium rady "kupić" swymi politycznymi działaniami i posunięciami. Jeszcze zaraz po wyborach samorządowych burmistrz miał mniejszość w radzie. Wiedział o tym, bo podwyżki przeprowadził po wyborach jeszcze w składzie „starej rady”. Władzą z wygranymi się nie podzielił, ale widać jak „podbiera” poszczególnych radnych.

Nazwiska poznamy już w czwartek. Chyba, że Mieczysław Sawaryn nadal ma mniejszość i nie dostanie ani wotum zaufania, ani absolutorium.

X sesja Rady Miejskiej w Gryfinie odbędzie się w dniu 27 czerwca 2019 r. o godz. 10.00.

Program sesji:

I. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z IX sesji.

 

II. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

III. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

IV. Rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Gryfino za 2018 rok

1/ przedstawienie Raportu o stanie Gminy Gryfino za 2018 rok – DRUK NR 1/X,

2/ debata nad raportem:

- wystąpienia radnych,

- wystąpienia mieszkańców,

3/podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino wotum zaufania

V. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2018 rok oraz sprawozdania finansowego Gminy Gryfino za rok 2018 i udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino

1/ sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2018 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego

4/ przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2018 rok wraz z wnioskiem w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino absolutorium za 2018 rok,

5/ przedstawienie opinii RIO dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok,

6/ przedstawienie opinii RIO w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej,

7/ dyskusja,

8/ podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2018 rok” oraz „Sprawozdania finansowego Gminy Gryfino za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku”

9/podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok

 

VI. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Gryfino z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za rok 2018

.

 

VII. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci i określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Gryfino od dnia 01 września 2019 r.

 

VIII. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

 

IX. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2019 rok

 

X. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gryfino na lata 2019-2025

 

XI. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wniosku o wypłatę dodatku energetycznego dla mieszkańców Gminy Gryfino

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sprzedaż
sprzedaż 26.06.2019, 18:45
Żeby móc kupić, ktoś musi się sprzedać.
I to jest dużo ciekawsze pytanie - kto się sprzeda?
Pikuś
Pikuś 26.06.2019, 19:42
Wisińska.
Pakuś
Pakuś 26.06.2019, 22:14
Rafał, uspokój się! żeby móc się sprzedać ktoś musi chcieć kupić
Pikuś
Pikuś 27.06.2019, 05:47
Po pierwsze nie Rafał. Po drugie burmistrz i wicki stają na głowie żeby mieć w radzie większość. Żadnego z wice Sawaryn nie odda bo nie może. Więc starają się jak mogą. Sobczak dostał już awans w robocie. I szukają następnych naiwnych. Do domu radnej burmistrz już ścieżkę wydeptał, takim częstym gościem jest u niej. Dać komuś stołek to nie problem, vicek niedoszłej synowej już robotę załatwił w opiece. Chcą posunąć Gugę ze stołka i wrócić ma stare. Sesja 40 minut i do domu!
Pawciuś
Pawciuś 26.06.2019, 23:14
Sawaryn nie chce Wisińskiej?
Do Pikusia
Do Pikusia 26.06.2019, 20:35
A skąd masz takie informacje i na ile są prawdziwe ? Jakoś Ci nie wierzę ! Wiesz, że to jest pomówienie ?
Pikuś
Pikuś 26.06.2019, 21:45
Jutro się okaże.
oby
oby 26.06.2019, 22:09
Obyś się mylił i oby nikt nie stał się sprzedajną/sprzedajnym...
Pikuś
Pikuś 26.06.2019, 22:24
Zobaczymy. Będzie wstrzymanie się od głosu. Hahaha. Kolejno dalej będzie tak, posuną Gugę z przewodniczącego i wraca stare!!!
Napo Leon
Napo Leon 26.06.2019, 14:56
Nikotyński musi odejść!
takich dwóch...
takich dwóch... 26.06.2019, 18:40
...z Milerem...
Pikuś
Pikuś 26.06.2019, 10:35
Kto głosował na Wisińską? Zapytajcie się jej wyborcy jaka jest cena którą burmistrz posmarował za to żeby Was oszukała. Napluć w mordę to za mało takim oszustom. Startowała z KO żeby teraz przejść do GiS. Prostytucja to mało powiedziane....
gryfińska Kałuża?
gryfińska Kałuża? 26.06.2019, 13:34
Sprzedajność to nie jest dobra cecha charakteru...
Byle do koryta.
Byle do koryta. 26.06.2019, 11:41
Prawdziwy polityk żadnej partii się nie boi. Po prostu Pani Wisińska bierze przykład z ludzi "sukcesu" Rafała Muchy i Artura Nycza.
transakcja...
transakcja... 26.06.2019, 14:45
Podobnie jak Gowin, Ziobro, Morawieccy itd. Ale poza Morawieckim juniorem zawsze była jakaś kłótnia, głosowanie, ambicje, unoszenie się honorem, przegrane wybory czy walka frakcyjna, dymisje – słowem jakiś proces mniej lub bardziej uzasadniony.
Natomiast tutaj – zero. Po prostu transakcja...
......
...... 26.06.2019, 08:44
wiecie co .mam już dosyźć tych wojenek miedzy gminą a sfrustrowanymi swoimi niepowodzeniami obywateli gryfina .Mam to serdecznie w du...
do wielbiciela z grubą du...
do wielbiciela z grubą du... 26.06.2019, 13:30
Masz grubą duuu, że ci się tam mieści. gmina To burmistrz jest dla ciebie do uwielbiania? Czy przejrzystego i uczciwego i moralnego postępowania?
gumowiec
gumowiec 25.06.2019, 22:53
myślę że trzeba przegumować wszystkich radnych porządną gumą
gruszki na wierzbie
gruszki na wierzbie 25.06.2019, 22:28
jeśli ktoś głupi to da się kupić.....potem pokażą mu miejsce w szeregu jak pokazali już wielu...żal na to patrzeć
Orwelll
Orwelll 25.06.2019, 20:01
Kto śmie się przeciwstawić Sawarynowi tego jego polityczni siepacze dorwą. Obejrzyjcie sesje co dzieje się z tymi co zadają niewygodne pytania.
odwaga
odwaga 25.06.2019, 19:58
czytam i czytam......i mam propozycję - każdy tu odważny i wie wszystko to może na sesji w czwartek wystąpi i powie co na wątrobie leży, bo przecież przed udzieleniem wotum zaufania jest miejsce na wystąpienia mieszkańców...no to odważnie i do dzieła
szkoda bardzo...
szkoda bardzo... 25.06.2019, 22:37
wystarczy jak radnych, którzy zadają niewygodne pytania zaczynają szarpać - ich, ich życie prywatne, zawodowe...
Burmistrz nie umie czytać czy nie umie obsłużyć komputera?
Nie wie, co tu piszą?
Szkoda.
kolejka na kilkanaście godzin
kolejka na kilkanaście godzin 25.06.2019, 20:33
Wszyscy mieszkańcy mają przyjść na sesję aby powiedzieć żë Nikityński musi odejść?
...
... 25.06.2019, 22:38
...z Milerem...
Prawda
Prawda 26.06.2019, 07:55
To Miler powinien natychmiast być wyrzucony na zabity py--------sk!!!!!!!!
Prawdziwe
Prawdziwe 27.06.2019, 07:16
Miler nie nadaje się na urzędnika w U M i G w Gryfinie mało co kuma ten goguś !!!! natychmiast powinien być wyrzucony na zabity -- py----- sk
kumaty goguś
kumaty goguś 27.06.2019, 08:59
Skoro takie coś jak Maciuś mogło się nadawać na urzëdnika to znaczy że każdy się nadaje ;-)
do niekumatego gogusia
do niekumatego gogusia 27.06.2019, 11:20
"takie coś" jak jest teraz przebiło wszelkie wyobrażenia jak może ktoś się NIE NADAWAĆ na takie stanowiska...
"Schody Milera" - i wszystko jasne...
dobre
dobre 25.06.2019, 22:47
Miler będzie mówił, że to Nikitiński ma odejść, a Nikitiński że Miler hahaha
znam ten typ
znam ten typ 25.06.2019, 20:00
A co chcesz prześladować osobę i jego rodzinę?
cooper
cooper 25.06.2019, 19:36
To nie będzie absolutorium dla leniwego Sawaryna tylko dla niekompetentnych wicków jego.
jude cyrkus
jude cyrkus 25.06.2019, 19:45
Nikotyński musi odejsć!
nocnik
nocnik 25.06.2019, 19:23
W kupie siła
nos
nos 25.06.2019, 19:34
I nie ruszaj, bo smierdzi!
iwa
iwa 25.06.2019, 18:33
Bez względu na to kto byłby burmistrzem, to i tak kretynom nie dogodzi,
.......
....... 27.06.2019, 00:22
iwie byle kto dogodzi
żyleta
żyleta 25.06.2019, 19:34
Wystarczy tylko Iwa na burmistrzów nie wybierać kretynów.
wiatr
wiatr 25.06.2019, 18:51
Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Wyznaczyli "standardy" prąc do władzy i czepiając się o wszystko śp. Piłata.
Wtedy wszystko było "kompetencją burmistrza" jak mówił Sawaryn.
A teraz co jest kompetencją Sawaryna?
ha ha
ha ha 25.06.2019, 19:32
Teraz to nie jest kompetencja burmiszcza bo gościu jest zupełnie niekompetentny. Ot cała prawda o Sewerynie
obśmiana norka drzenińska
obśmiana norka drzenińska 25.06.2019, 17:40
Najbardziej w komentarzach mnie rozśmieszyło, że Sawaryn niby jakaś "politykę gospodarczą" prowadzi. Buhahaha
"to jest miś na miarę naszych możliwości"
"to jest miś na miarę naszych możliwości" 25.06.2019, 18:15
"schody Milera" i sala gimnastyczna przy szkole powiatowej rozpoczęta w okresie wypowiedzenia umowy - trzy razy droższa niż gdzie indziej...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 25.06.2019, 16:06
w tym bur delu najzabawniejsze jest to że ci co nakradli teraz ucza patriotyzmu zeby im ktoś bronił tego co nakradli ah ah ah jakie to typowe ha ha ah w polinie rzadziu seg hail rodszyld gmbh bez jego nadzoru i chwedoruka nie było zadnej poiwtarzam zadnej wiekszej prywatyzacji w tym bur delu ha ah ah a dla kogo robi rodszyld dl;a the black nobility sachsen koburgg gotta von wettyn wel windsor to ich królowa a monarchie europy olemburgów chyba powinien znac nawet 7 latek bo dla jich pracuje pod przykrywką korporacji wszelakich z pionkami na piedestale ha ha ah
absolutnie
absolutnie 25.06.2019, 15:26
Nikotyński musi odejść!
uważam, że
uważam, że 25.06.2019, 13:41
Absolutnie nie powinien dostać absolutorium.
Senior
Senior 25.06.2019, 13:28
Jak ja lubię czytać te komentarze, gorąco jak cholera a ja mam dobrą rozrywkę heheheh. Całe szczęście, że to nie wy decydujecie o absolutorium. Dla przypomnienia napiszę wam co to jest absolutorium.

Absolutorium (łac. absolutorium – zwolnienie, unieważnienie) – określenie aktu prawnego, który dokonywany jest poprzez organ uprawniony na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego w określonym przedziale czasowym.
I nad tym pochylą się radni gminy Gryfino. A budżet gminy ma się dobrze także żadne wasze plucia, ujadania, obrażanie ludzi nic tu nie wskóra.
Burmistrza Sawaryna wybrali mieszkańcy na następną kadencję i to w pierwszej turze wyborów. Czyli pokazali, że popierają jego działania a ta garstka pisząca tu od kilku lat w kółko to samo, nie miała na to żadnego wpływu.
Jednocześnie sprawozdanie przedkładane jest Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która na podstawie danych zawartych w sprawozdaniu wydaje opinię na ten temat. Jeżeli opinia jest pozytywna a mam nadzieję że jest to samo głosowanie powinno być tylko formalnością. Także każdy radny czy to zlewa czy to z prawa powinien zagłosować za, chyba że nim kierują osobiste pobudki a to już byłoby nie ładnie... Wierzę w mądrość umysłu naszych radnych i że dla nich najważniejsze jest dobro naszej gminy i jej mieszkańców. Chłodnego dnia życzę.
więc sie nie ciesz jak ty dymasz goi ha ah ah bo jutro sam będziesz dymany…
więc sie nie ciesz jak ty dymasz goi ha ah ah bo jutro sam będziesz dymany ah ahah 25.06.2019, 15:48
senior ty sie ku rwa nie ciesz bo jak młodzi hoj położą na pracę to jeb nie i twoja wydumana emerytura a to co ukradłeś zaje bia ci twoi synowie z wnukami i zostaniesz z reka w nocniku twoje izby i urzedy skarbowe prysną jak bańka mydlana ha ah ha i zostaniesz z hojem w reku nie mogąc sie podnieść z nocnika ha ha ah
Pp
Pp 25.06.2019, 14:04
Daj na luz niby "seniorze", sam pisałeś ,pod innym nickiem,że tłumaczą się winni
do tercetowego urzędasa
do tercetowego urzędasa 25.06.2019, 13:40
Robotom się zajmij a nie wklejaniem info ao absolutorium.
Pikusiowa
Pikusiowa 25.06.2019, 12:38
Wszyscy radni będą głosować "za". Że niby burmistrz ma się dalej pogrążać. Hłehłe. Taka taktyka do końca kadencji.
do .......
do ....... 25.06.2019, 12:32
Ot, SAMOOBSŁUGA widzę u ciebie działa, czy mózg ci zlasowało??? Łysy ma gorzej ha ha ha
......
...... 25.06.2019, 12:11
a pocałujcie się wszyscy w dupę .upał lasuje mózg a oni tercet taki i owaki .powodzenia
:):):)
:):):) 25.06.2019, 15:33
To żeś wielokropku przygadał Sawarynowi - i z tym całowaniem w... i z lasowaniem mózgu...
Lewaki
Lewaki 25.06.2019, 12:29
Brawo tercet taki i owaki
Do tego z godz. 10:17
Do tego z godz. 10:17 25.06.2019, 12:10
Do Magdy zer0 Dzisiaj, 10:17
Pokazała jak głosowała za Mnietkowym budżetem i go nie czytała nawet i jak zatwierdzała skargę na to jak Nikotyński wybrał sołtysa . O budżecie na ten rok dalej nie ma pojęcia.

Od Pieczyńskiej facet to się odwal głosowała bo to mądra dziewczyna a to czy go czytała czy nie no to ty widzę najlepiej wiesz :))) Musisz dużo w życiu zrobić żeby jej dorównać choć w połowie. I takie teksty to możesz popychać swoim nawiedzonym a nie zdrowo myślącym ludziom.
Do p P z 12.10
Do p P z 12.10 25.06.2019, 19:16
Hehehe
Dobre to.. mądra dziewczyna... taka 40 letnia interesowna i na pokaz ale "dziewczyna".....

Pozostałe