Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019

-Musiałam uwolnić szczeniaka – mówi interweniująca kobieta. -Szyba została wybita bezprawnie - skarży się policji właścicielka auta

  • 24.06.2019, 21:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
-Musiałam uwolnić szczeniaka – mówi interweniująca kobieta. -Szyba została wybita bezprawnie  - skarży się policji właścicielka auta
Dziś w poniedziałek 24 czerwca 2019 r. na parkingu samochodowym przed sklepem Intermarche, gdzie temperatura wynosiła ok. 27 stopni Celsjusza, kobieta wybiła szybę aby uwolnić szczeniaka. Twierdzi, że przez 20 minut nikogo nie było, a pies cierpiał. Właścicielka samochodu oskarża ją o bezprawne wybicie szyby podczas jej 15-minutowej nieobecności.

-Z relacji jednej ze stron w pojeździe marki Volkswagen pozostawiony został szczeniak. Szyby pojazdu miały być zamknięte, a szczeniak nie poruszał się. Jedna z kobiet, która opisała tę sytuację, wybiła szybę i wyciągnęła psa z samochodu. Pozostała też na miejscu i wezwała policję – informuje asp. sztab. Marcin Karpierz, rzecznik prasowy komendanta policji w Gryfinie.

Inną wersję wydarzeń przedstawiła właścicielka psa i auta z wybitą szybą na parkingu przed Intermache w Chojnie.

-Zgłoszenia na policję na parkingu dyskontu dokonała też właścicielka pojazdu. Według niej pies był zamknięty ok. 15 minut. Twierdziła, że szybę wybito jej bezprawnie. Policjanci sporządzili notatkę ze zdarzenia - mówi oficer prasowy.

Wygląda na to, że teraz panie spotkają się w… sądzie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelniczka
Czytelniczka 26.06.2019, 17:44
Wystarczy zobaczyć monitoring a okarze się ile czasu pani była w sklepie i po jakim czasie została wybita szyba.
:)
:) 26.06.2019, 11:56
Pewnie Grażyna wzięła od Janusza Passata i szaleje po wsi.
Ja
Ja 26.06.2019, 00:04
A to ją pozostawić na 15min. W rozgrzanym aucie, ciekawe co by powiedziała .
Życie jest najważniejsze, nieważne czyje
Życie jest najważniejsze, nieważne czyje 25.06.2019, 19:11
I bardzo dobrze! Jak będzie więcej takich pozytwnych reakcji, wtedy jeden z drugim "pójdzie po rozum do głowy", bo jeśli nie zwierzecia to będzie mu szkoda auta. Tylko, że szkoda, iż tacy ludzie posiadają zwierzęta...
Brawa za nieobojetność
Brawa za nieobojetność 25.06.2019, 13:14
Bardzo dobrze zrobiła. Życie psa to też życie. A tę babę zamknąć w aucie na słońcu.. Zobaczymy ile wytrzyma.. Jeszcze powinna zapłacić za znęcanie się nad zwierzętami.
R.p
R.p 25.06.2019, 12:41
Z jednej strony nie odpowiedzialni właściciele z drugiej moda na wybijanie szyb z mysla o niekaralnosci.Prosze jednak pr,yjac do wiadomosci iz wiele nowych aut posiada wentylacje postojowa i przez pol godziny auto utrzymuje stałą temperature... WARA OD MOICH SZYB...
psiarz
psiarz 26.06.2019, 13:14
Na bank babeczka chodzi codziennie po parkingach i szuka zamkniętego szczeniaka bo jest okazja do bezkarnego wybicia szyby. HAHA
Kobieta
Kobieta 26.06.2019, 09:32
Nie zostawiaj zwierząt i nic nie grozi twoim szybom!!!
Kofik
Kofik 25.06.2019, 20:44
To zostaw tak psa w aucie i powiedz gdzie.a odwiedzimy cie .motocyklisci
gryfiniak
gryfiniak 25.06.2019, 21:10
Przyjeżdżajcie zaraz teraz! Ulica Policyjna 1.
Marcin
Marcin 25.06.2019, 19:29
Wytrzeźwiej pajacu
Freak
Freak 25.06.2019, 17:47
Zostaw zwierzaka w aucie podczas takiego upału to nie dojść, że wybije szybe i wyciagne pupila to jeszcze Ci spale auto za cwaniakowanie
spoks
spoks 25.06.2019, 17:57
Freak, a wiesz, że takie groźby są karalne?!
Xyz
Xyz 26.06.2019, 09:39
Ha ha ha, bardzo ciekawe, kto ukarze?! Mnie znieważono, naruszono nietykalność cielesną a pani sędzina... wbrew mojej woli wysyła na mediację ze sprawcą!!! Tak działają polskie sądy...
???
??? 25.06.2019, 18:29
Dlaczego karalne? Przecież wyraźnie grozi pozostawiającym w samochodzie na słońcu zwierzęta! A to nie jest znęcanie się?
Dobra rada
Dobra rada 25.06.2019, 13:16
Tacy jak ty niech się bawią plastikowymi zabaeeczjami. Wara od zwierząt..
.....
..... 25.06.2019, 12:35
Bardzo dobrze zrobiła, jeżeli ludzie nie myślą. Po 5 minutach na słońcu nie ma czym oddychać w aucie. A ona tłumaczy że 15 min jej nie było. Żenada
Bahs
Bahs 25.06.2019, 12:31
To zamknijmy ta babe bezmozga na 15 minut z zamknietymi szybami w tym upale bez wody i czy wtedy tez taka bedzie madra powinni ja jeszcze ukarat za narazenie psa na smierc.
Mieszkanka
Mieszkanka 25.06.2019, 12:16
Może ktoś weźmie pieska oddam za darmo jednego ponieważ gryzą się bardzo między sobą jest rocznym psiakiem nie będzie duzy
Nie zawsze trzeba wybijac
Nie zawsze trzeba wybijac 25.06.2019, 11:53
A nie lepiej bylo wejsc do intermarsze i przez mikrofon wezwac wlasciciela auta zamiast czekac 15 minut i wybijac szybe. Cos ta pani za dlugo czekala z reakcja i na wlasciciela by specjalnie wybic jej szybke.
Ona
Ona 26.06.2019, 09:45
Lepiej by było włącxyć mózgownicę i myśleć: NIE zostawia się dzieci i zwierząt w aucie!!! Koniec, kropka. Brawo za reakcję. Bezmyślną waścicielkę auta ukarać przykładnie!!!
empatia
empatia 25.06.2019, 18:32
A w tym czasie, kiedy by czekali czy pojawi się właściciel, czy nie - pies nadal by smażył się w piekarniku?
A jak właścicielka nie była w tym sklepie, tylko obok?
....
.... 25.06.2019, 12:41
Niech myślą jadąc na zakupy!!! A ktoś ma jeszcze latać i wzywać przez mikrofon. Czy tak samo ma zrobić jak będzie auto się paliło i w środku będzie zwierzę? Czy lepiej wybić szybę i ratowac
Bruno
Bruno 25.06.2019, 12:02
A skąd miała wiedzieć, że jest w sklepie?
OLIVIA
OLIVIA 25.06.2019, 11:40
Ja to bym jeszcze w łeb tej idiotce szczelila za to że zostawiła tego psa!!! Co roku tyle się o tym mówi i nie ważne czy 15 czy 20min nie powinna taka sytuacja mieć miejsca!!!
Ewa
Ewa 25.06.2019, 14:22
Debile nie myślą i żeby nie wiem ile mówił to do nich nie dotrze .
hm
hm 25.06.2019, 11:30
Co za bzdura! Tyle się o tym mówi co roku, jak grochem o ścianę. Zamykasz kogokolwiek w samochodzie, czy to będzie pies, dziecko, teściowa, to licz się z wybitą szybą. W zasadzie to sam ją sobie od razu wybij. A policja powinna surowo ukarać właścicielkę auta, a nie słuchać głupich tłumaczeń. Pani, która wybiła szybę należą się pochwały.
A
A 25.06.2019, 10:44
Każdy kto myśli że to dobry pomysł zostawiać psa/dziecko/inną żywą istotę w zamkniętym samochodzie na słońcu powinien zobaczyć to https://m.facebook.com/watch/?… weterynarz zamknął się w aucie z termometrem. To pokazuje jak szybko temperatura wzrasta.
Dagmara
Dagmara 25.06.2019, 18:59
a ten weterynarz zostawił uchylone szyby... tu były zamknięte.
Posiadaczka psa.
Posiadaczka psa. 25.06.2019, 10:34
Sad powinien odstapuc od sprawy naruszenia, a zaczac wczecie, za narazenie utraty zycia zwierzecia. A wiadomo ze najlepsza kara byloby wsadzic ja do auta , jak juz wszyscy wymienili. Niewiem jak chorym i bezmyslnym oraz nieodpowiedzialnym zostawiac dziecko czy zwierze " na 15min" nawet nie wiem jak takie cos przychodzi komus do glowy🤔🤔🤦🏼‍♀️
aaa
aaa 25.06.2019, 10:14
Proponuje zamknac wlascicielke VW na pol godziny w aucie stojacym na sloncu.
Ola
Ola 25.06.2019, 10:07
Miejmy nadzieję że właścicielka pieska zostanie porządnie ukarana przez sąd i się oduczy zostawiać nawet na 5 minutek.
Ella
Ella 25.06.2019, 09:30
A jak by to było dziecko? To też do Sądu ?!!!
bate chiro
bate chiro 25.06.2019, 09:06
Mam nadzieje że właścicielka pieska zostanie przykładnie przez sąd ukarana.
Viktor
Viktor 25.06.2019, 02:57
Ludzie ale wam już zryli te głowy !
racja
racja 25.06.2019, 05:51
Kiedyś winowajca przełknąłby gorzką nauczkę, bo byłoby mu wstyd a teraz jeszcze rozdziera się, że "tylko 15minut" trzymał psa nagrzanym piekarniku..
Teraz wstydu nie ma i jeszcze z siebie robi ofiarę i policję wzywa...
Żenada
Żenada 26.06.2019, 13:20
Może ona z Chin pochodzi ze lubi pieczonego psa. Śmiech przez łzy...
#
# 25.06.2019, 11:11
Kiedyś nikt by mu szyby nie wybił
Prawnik
Prawnik 25.06.2019, 00:51
Art. 37. Odpowiedzialność karna za naruszenie nakazów lub zakazów ustawy
1. Kto narusza nakazy albo zakazy określone w art. 9 obowiązki utrzymującego zwierzę domowe.


Ustawa o ochronie zwierząt
Stan prawny aktualny na dzień: 25.06.2019
Dz.U.2019.0.122 t.j. - Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Art. 9. och. zw.
Obowiązki utrzymującego zwierzę domowe
1.
Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.
2.
Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m

Więc jednoznacznie ten kto trzyma psa w aucie w nasłoneczniony dzień łamie ewidentnie prawo gdyż nie chroni zwierzęcia przed upałem.....

Pozostałe