Problemem dziury w chodnikach i brak przystanków - skarzy się czytelnik

  • 25.06.2019, 10:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Problemem dziury w chodnikach i brak przystanków - skarzy się czytelnik
Jako mieszkaniec Weltynia postanowiłem napisać w sprawie drogi, która niedawno została zakończona, a mówimy o głównej drodze z Gryfina do Gardna przez Wełtyn. Nie dość, że mieszkańcy Wełtynia narzekają na drogę, małe ronda utrudniające przejazd przez ciągniki, autobusy itp. to teraz powoli niszczą się chodniki. Na chodnikach powstają już dziury, co nie powinno mieć miejsca.

Często jeżdżą dzieci na rowerach i można szybko ulec wypadkowi przez takie dziury. Coraz więcej, jest też pytanie gdzie są przystanki - budki dla osób czekających na autobus z rozkładem jazdy? - pisze do nas czytelnik i przesyła zdjęcia.

Droga i chodniki sa na gwarnacji i w tym trybie mamy nadzieję zostaną szybko naprawione. Sprawa przystanków to kwestia przewoźników, a w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej - to sprawa także gminy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawda jest taka
Prawda jest taka 25.06.2019, 20:19
Wykonawca nie zawinił tylko te tępe robole , chlejusy bez szkoły !
Takich macie w Wełtyniu ? Tylko takich macie !
chlejus bez szkoły
chlejus bez szkoły 26.06.2019, 13:04
A widziałeś jakiegoś mieszkańca, który robił podczas remontu jakieś prace??? Wykonawca zawinił i Inwestor przede wszystkim bo była źle zrobiona dokumentacja i nie potrafił wyegzekwować jakości prac
Prawda jest taka
Prawda jest taka 26.06.2019, 21:52
A widziałeś dziury podczas odbioru ? Jakieś wady ? NIE !
Więc wina leży po stronie robienia na od pier do L.
chlejus bez szkoły
chlejus bez szkoły 27.06.2019, 07:37
Widziałem mnóstwo wad. Kostka i krawężniki wyglądały tak jakby ją dzieci układały. Oznakowanie poziome wykonane tragicznie jakby ktoś nasmarkał na jezdnie. Nie mówiąc juz o krzywo ustawionych latarniach. Nie odpowiadaj sobie sam na zadane pytania szczególnie jeśli nie znasz na nie odpowiedzi bo w d.. byłeś i g... widziałeś. i sam sobie przeczysz pisząc że wykonawca nie zawinił a wina leży po stronie robienia. widocznie ie wiesz jaka jest różnica między wykonawcą a inwestorem. i kto tu jest bez szkoły???
Prawda jest taka
Prawda jest taka 27.06.2019, 13:04
Cytuję "Widziałem mnóstwo wad. Kostka i krawężniki wyglądały tak jakby ją dzieci układały."
Odpowiedziałeś sobie sam, a ja zapomniałem dodać , że ci robotnicy musieli być na poziomie rozwoju właśnie dzieci i nie tylko, takie dziadoskie wykonanie jest nie tylko w Wełtyniu.
W Polsce zostały tylko ochlapusy, pijaki, niedorajdy,
Mieszkanka
Mieszkanka 01.07.2019, 09:57
Wydaje mi się, że to że robotnicy zrobią fuszerkę nie znaczy, że wykonane prace maja wyglądać źle. Mają przeciez nad sobą kierownika budowy, kontrole inwestora. Jest odbiór generalny. Więc jest czas żeby zrobić te roboty tak żeby wyglądały. Nie można się tłumaczyć tym że na budowie pracowali niefachowi robotnicy. Wad było dużo. Dziwne że drogi wojewódzkie odebrały tak źle wykonane prace. Tutaj jest wielka wina dlatego słusznie że ludzie mają im to za złe
ze wsi
ze wsi 27.06.2019, 13:20
Co wy pitolicie ludzie? Droga jest super! Wcześniej nie było nawet pobocza. Nie wspomnę, że wieczorem było jak w du... u murzyna. Teraz piękne latarnie. Jak jesteś po kielichu, to i są dla ciebbie krzywe. Czepiają się niemoty nie widząc drogi na oczy. Na zdjęciu dziura. Ok, dopytaja jełopie kiedy ją załatają.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.06.2019, 18:41
A starsi ludzie w Weltyniu to Twoim zadaniem gorsi ??? Niech będzie straszy i mądrzejszy a mlodszym trochę pokory i kultury by się przydało. Mniej jadu z waszej strony ,wiecej ogłady ,bo aż wstyd
Mądrość a wiedza
Mądrość a wiedza 25.06.2019, 19:57
Starszy człowiek może mieć jakąś tam większą wiedzę i jakieś tam większe doświadczenie ale czy starszy człowiek jest mądrzejszy ?
Nie ! Mówi się nawet , że im więcej toś ma do powiedzenia tym głupszy.
konfabulant
konfabulant 25.06.2019, 17:37
Dziury w chodniku a zdjecia nie przysłał?
Swój
Swój 25.06.2019, 16:56
Przed remontem drogi w wełtyniu to sołtys Leszek J . Zabrał przystanki i obiecał ze po skończeniu budowy drogi wrócą ! Dalej ich niema taki słowny! A dzieciaki i tp.cierpią TAKIE GOSPODARZ ŻENADA
Wełtyń
Wełtyń 25.06.2019, 21:24
Kup dziecku parasol na deszcz na zime idpowiednie ubranie i bedzie ok. Za moich czasów nikt się nie martwił czy dzieci mają daszek czy nie a teraz to te dzieci jak gwiazdy tylko w głowie pusto . A po z tym i tak wozicie dzieci autami bo autobusem to opciach wuec o co kaman. Co do Pana sołtysa z moich inf wynika że wykonawca po demontarzu przechował u sołtysa i postawić zapomniał.
Wełtynianin
Wełtynianin 26.06.2019, 13:07
Więc teraz sołtys sobie je bez słowa przechowuje przez rok czasu??? Dawno powinien pójść do gminy (bo ona odpowiada za przystanki) i wnioskować o ich ustawienie. Nabrał z tej budowy materiału i z niego też nic dla mieszkańców nie zrobił. Kapele tylko wozi żeby głosy mieć
Wełtyń.
Wełtyń. 28.06.2019, 14:47
Och gdyby tak pomyśleć to ci ci tak krztczą najwięcej nagradli a teraz huhu inni winni .
P.s ludzie to już paranoja co tydzień coś o Wełtyniu nic tym ludziom nic nie pasuje nawet gdyby zrobili drogi złote chodniki z diamentow itp to pewnie zła jakoś bt była może zacznijcie naprawiać swoje życie a nie czepiać się wszystkiego.
Kiedyś to się na go w nie ślizgali a teraz to hulajnogi elektryczne
Kiedyś to się na go w nie ślizgali a teraz to hulajnogi elektryczne 26.06.2019, 01:43
Za twoich czasów jak dzieci jechały do szkoły bonanzom to śmiały się z ciebie że ty na wozie drabiniastym jedziesz zaprzężonym w muła.
i nie przypomniał???
i nie przypomniał??? 25.06.2019, 22:48
A za "twoich czasów" "opciachu" to już mieliście kanalizę w chałupie, czy sr... za stodołę chodziłeś?
paps
paps 25.06.2019, 17:37
Niepotrzebnie chlapnął, ale to nie od niego zależy.
drogowiec
drogowiec 25.06.2019, 15:01
Wełtynianie zauważają, że ruch cały czas wzrasta i zapewne za 3 lata wzrośnie do 5 tys. aut na dobę. Tyle samochodów przejeżdża codziennie ul. 9 Maja. Ten ruch wzrośnie za 3 lata, gdy zrealizowana będzie obwodnica Gryfina i część aut pojedzie na Szczecin przez Wełtyń, przecież nie będą się pakować na Czepino. Wyjściem jest budowa obwodnicy Wełtynia. Zauważmy, że obiecano 88 milionów na obwodnicę Czepino - Radziszewo. Tych pieniędzy nie dostaną, bo skąd. Połączcie siły i wspólnie zbudujcie obwodnicę Wełtynia za 30 milionów co jest realne.
Biznesmen Inżynier strateg filantrop
Biznesmen Inżynier strateg filantrop 25.06.2019, 20:05
Nie wzrośnie ruch a zmaleje , druga sprawa to po co inwestować w obwodnicę Gryfina skoro to nie przyniesie dochodu a tylko polepszy warunki za kredyt.
Gryfino to skraj zadupia za to Banie ma dobre położenie, no ale w Bani to nikt nie potrafi gęby otworzyć.
łowca jeleni
łowca jeleni 25.06.2019, 19:27
Czego się nawąchałeś? Mateuszek od razu ci zrobi obwodnicę ha ha tą za torami w Gryfinie
:)
:) 25.06.2019, 22:51
Na razie Miler zrobił "obwodnicę" przejścia przez tory...
I starczy tej "innowacji"...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.06.2019, 14:41
Żeby wygrać kolejną kadencje trzeba sobie zasłużyć, i mieć wsparcie u woelu mieszkańcow ,chyba to o czymś świadczy.!!!
Powie co mysli
Powie co mysli 26.06.2019, 10:37
Albo przywozic sobie ludzi na wybory i w komisji posadzić córkę ;)
córeczka w komisji
córeczka w komisji 26.06.2019, 12:55
Dlatego te "wybory" powinny być unieważnione
Osp. Weltyn
Osp. Weltyn 26.06.2019, 19:53
A ty powinieneś iść do szkoły nauczyć się czytać ze zrozumieniem i przeczytać status sołectwa Weltyn a nie pieprzyc jakieś głupoty na temat wybór
córeczka w komisji
córeczka w komisji 27.06.2019, 08:12
HEHE. A ty powinieneś nauczyć się jaka jest różnica między statusem a statutem. To że w STATUCIE nie jest wprost napisane że "członkiem komisji skrutacyjnej nie może być córka sołtysa" nie oznacza, że powinna, ponieważ łączy ją pokrewieństwo z wybieranym. Pewnych funkcji nie powinno się po prostu łączyć żeby zapewnić transparentność wyborów.
Gym
Gym 25.06.2019, 17:40
Co ty za glupoty gadasz sami starsi ludzie glosuja wiadomo ze te wybory ktore teraz wygrane to jskis zart .pptrzeba mlodego czlowieka
Wełtyń
Wełtyń 25.06.2019, 21:59
.młodzi dali popis swoim chamstwem i na wyborach i ma zebraniach wiejskich .
Aura świeci nad tym
Aura świeci nad tym 25.06.2019, 20:06
Pleban załatwi wszystko za kase
Tatata
Tatata 25.06.2019, 17:09
Proszę Cię, wygrał 3 głosami. A ten system głosowania to jakaś parodia. Ludzie nie meli po prostu czasu czekaj godzinę czy półtorej żeby zagłosować. Tylko dlatego wygrał
A
A 25.06.2019, 13:54
Ok to sie zgadza ze fajnie ze inwenstycja ale jak robia to niech dokonca i dobrze jak bybyly wszedzie takie drogi to w esz co to bybylo. Dlatego tak narzekaja w polsce na stan drog.to tak jakbys hm niedkonca sie wycieral po toalecie no bez przesady.skoro biora za to kase
Izzy
Izzy 25.06.2019, 13:40
Tak infantylna Dudar zadbala o wykonanie roboty.
paps
paps 25.06.2019, 13:46
Dzięki tej Dudar to inwestycja w ogóle jest. A ze sa usterki, to je trzeba naprawiać a nie narzekac na inwestora, dzieki kórej przyszła cywilizacja drogowa.
Jus
Jus 25.06.2019, 13:55
Paps ok cywilizacja ake niech robia dokladnie za cis kase bioea
Kura
Kura 25.06.2019, 12:59
Do kierowcy
Tak jest ale ronda kto to projektowal ???autobusy wjezdzaja na rondo niszczac chodnik kraweznik ciagniji to samo
kuna
kuna 25.06.2019, 13:10
To tak jak w Gryfinie na Grunwaldzkiej. Taki naleśnik,tylko przeszkadza
kierowca
kierowca 25.06.2019, 12:56
Różnica jest duża, w tym co było a co jest. Cóż poprawki trzeba szybko nanieść.
A
A 25.06.2019, 12:53
A co soltys moze zero zmian dla weltynia tylko co ta droga ..pieniadze caly czas na kapele nic wiecej.a gdzie remont placu zabaw dla dzieci.gardno mniejsze a piekny plac maja.sa drogi gdzie potrzebny jest remont a tu nic.ulica kolo cmentatza ulica Polna gdzie byl smieszny remont
Sołtys musi odejść
Sołtys musi odejść 26.06.2019, 13:01
Remont koło cmentarza??? Wolne żarty. Żygnięte masą. Tak sołtys załatwił. Nic się nie dzieje bo nie stara się o pieniądze zewnętrzne, np. granty od marszałka. Żadnych projektów nie przedstawia do dofinansowania jak np. Drzenin
Weź się
Weź się 26.06.2019, 20:02
A gdzie jest wasz radny tyle wam na obiecywał a jak dotej pory nawet geby nie otworzył i palcem nie kiwnol
sołtys musi odejść
sołtys musi odejść 27.06.2019, 08:14
A czy oceniając krytycznie sołtysa automatycznie chwalę radnego??? Tak to nie działa. Oboje są siebie warci
Wrłtyń
Wrłtyń 25.06.2019, 22:02
A osp to co kasy nie dostaje .. P.s a po co wam plac zabaw i tak trzymacie dzieci w domach o tobicie tam place zabaw czas pogodzić się z przegrana i zacząć myśleć
Yhm
Yhm 25.06.2019, 18:06
Plac zabaw to jakiś żart chyba, od 10 lat został wymieniony z 5 razy a korzysta z niego kilka osób. Jak ja korzystałam nie było żadnych problemów, że plac rdzewieje, a na boisku zawsze było pełno dzieci. Już lepiej by było dzieciom boisko wyremontować, bo piłką każde się pobawi, a tu wymyślają matki, które chcą po prostu dziecko placem zabaw zająć żeby na telefonie posiedzieć ...
Wełtynianka
Wełtynianka 25.06.2019, 12:27
Do sołtysa pisz ha ha ha
Weltynianin
Weltynianin 25.06.2019, 12:57
Soltys prosze cie ....
Boby
Boby 25.06.2019, 12:57
Sołys to nie drogowiec.
Bym
Bym 25.06.2019, 13:01
Dokladnie on tylko wygrywa kolej e kadencje
rondo
rondo 25.06.2019, 12:26
Nikotyński musi odejść!
klasyk
klasyk 25.06.2019, 12:57
Podejrzewam, że gdyby Sawaryn był jeszcze przewodniczącym to wszystko zwaliłby na burmistrza.
łowca kretynów
łowca kretynów 25.06.2019, 19:29
Od 5 lat jest burmiszczem i dalej wszystko zwala na poporzednika jełop

Pozostałe