Radny jechał po spożyciu alkoholu. Sąd warunkowo umorzył postępowanie. Prokurator składa apelację

  • 27.06.2019, 20:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Radny jechał po spożyciu alkoholu. Sąd warunkowo umorzył postępowanie. Prokurator składa apelację
W Sądzie Rejonowym niedawno zapadła decyzja w sprawie gryfińskiego radnego, którego w styczniu 2019 r. zatrzymał patrol policji na badanie alkomatem. Sąd Rejonowy w Gryfinie warunkowo umorzył postępowanie karne, na okres próby wynoszący 2 lata. Orzekł też zakaz prowadzenia przez radnego Zbigniewa K. wszelkich pojazdów mechanicznych przez 2 lata. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura nie zgadza się z taką decyzją sądu i składa apelację.

Radny Rady Miejskiej w Gryfinie Zbigniew K. 23 stycznia 2019 r. został zatrzymany przez patrol policji, jak jechał samochodem ulicą Flisaczą. Badanie alkomatem wykazało, że radny prowadził auto po spożyciu alkoholu (badanie wykazało ok. 0,8 promila).

-Akt oskarżenia dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości został skierowany do Sądu Rejonowego w Gryfinie w kwietniu br. - informuje w rozmowie z dziennikarzem igryfino rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. 

Decyzja o warunkowym umorzeniu postępowania karnego na okres 2 lat próby i zakaz prowadzenia przez 2 lata pojazdów mechanicznych zapadła przed Sądem Rejonowym w Gryfinie 22 maja 2019 r.

Konsekwencją tego nieprawomocnego wyroku jest zatem uznanie, że radny nie byłby osobą karaną. Nie traciłby więc mandatu.

- Z tym nieprawomocnym orzeczeniem nie zgadza się prokuratura. Apelację w powyższej sprawie złożono 17 czerwca 2019 r. do Sądu Okręgowego w Szczecinie, wnioskując o uchylenie wyroku oraz przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia - mówi nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gfhbgfh
gfhbgfh 09.09.2019, 18:57
ten ludzik chleje od okolo 18 lat i nic sie nie zmieni z nim
nauczyciel to wzór
nauczyciel to wzór 23.07.2019, 16:19
Warto dodać że inni uzależnieni np. Nikotyński również muszą odejść!
jojo
jojo 21.07.2019, 12:49
tluki tylko narzekacie ,zeby kazdy nauczyciel byl taki jak on to by bylo wszytsko w 100 procentach bezpiecznie.wspanialy facet sasiad i kolega raz sie noga powinnela a wy jak te peowskie barany
Gosia
Gosia 11.07.2019, 20:48
Zdaje się, ze ten Radny jest też nauczycielem...uczy młodzież zasad bezpieczeństwa...naprawdę wspaniały przykład...
sarkazm
sarkazm 11.07.2019, 22:36
no pewnie - przecież jechał bezpiecznie ...
To trzeba opić.
To trzeba opić. 04.07.2019, 00:35
A burmistrz napisał do sędziego usprawiedliwienie i opinię ? Czy może wystarczyło tylko usprawiedliwienie od Franka ?
Okwieka
Okwieka 30.06.2019, 21:18
Co za hamstwo po alkocholu kara sie nalezy jakie umożenie czy Sąd traci rozum nie ma wyjatku kara musi byc a jak nie to sedziego zmienic
Mario
Mario 01.07.2019, 11:45
To jest ta dobra zmiana i wolne sądy
jojo
jojo 21.07.2019, 12:51
no jeszcze troche to te sady sie wymieni https://www.youtube.com/watch?…
.......
....... 01.07.2019, 00:50
po alko"ch"olu można jeździć
prawa i sprawiedliwości
prawa i sprawiedliwości 30.06.2019, 18:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

równi równiejsi
równi równiejsi 30.06.2019, 17:40
Jest kasta ludzi którym co tam 2-3 szklaneczki dobrego łyskacza.
D
D 30.06.2019, 14:49
Współczuje panu Zbyszkowi i innym którzy złamali prawo jedni sie powiesili innych wspierała rodzina na moi przykladzie to była żona która mnie wspierała za kilka dni jade na Golisza to była lekcja życia jedni zrozumią drudzy nie.Panie Zbyszku da pan rade żona pomorze.Pozdrawiam
Fakt
Fakt 30.06.2019, 17:37
Jeśli pomo"rz"e analfabeto?
Współczucie przynależne tylko tym,którzy mają traumę po zabiciu najbliższych przez pijanych bandytów za kierownicą
tak trzymać
tak trzymać 30.06.2019, 15:43
o to jest konkretny wpis narozrabiałeś przyjąć kare jak facet a nie jak ciota co sie chowa za koszernymi układami do proboszcza główkę popiołem i po wyroku na ponowny egzamin pan zbyszk zawsze może sie powołać na TE OSŁAWIONA pomroczność jasną jak syn tw bolka
Szok
Szok 30.06.2019, 09:25
Ot, takie gryfińskie sądy Ziobry i takie prawo i sprawiedliwość. Musimy milczeć bo Mnietek i prezio szukają już haka na niewinnych. Jak to mawiał stalinowski prokurator Wyszyński: dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.
.......
....... 30.06.2019, 12:22
co ty tłuku pier......sz?
kokosz
kokosz 29.06.2019, 18:53
Jako osoba publiczna i która powinna świecić przykładem powinien być ukarany 2x bardziej niż zwykły kowalski.
tak sobie pytam
tak sobie pytam 29.06.2019, 11:30
Czy radny wie co to jest honor?
Fakt
Fakt 29.06.2019, 14:26
Żadne z sawaryniarzy nie wie co to honor
RÓWNI I RÓWNIEJSI
RÓWNI I RÓWNIEJSI 29.06.2019, 08:18
WYSTARCZY PUJŚĆ DO SDU I PORÓWNAĆ TE WYROKI INNYCH LUDZI CO JECHALI PO PIJAKU te podane do publicznej wiadomości jest ich cała masa za 0,55 juz byli skazani ha ha ah a gdzie tu art 32 konstytucji RP HA HAAH NIE WSPOMNĘ O TZW WIDEŁKACH w paragrafach goj dostaje maximum a wybraniec ninimum lub warunkowe umorzenie ha haah tak wygląda PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLINIE HA AH AH A NAJZABAWNIEJSZE JEST TO ze te wyroki w takich pipidówach jak gryfino ustalane są przy obiadkach i kolacyjkach czasem ktoś wycieczke dostanie z alma tura ha haah
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.06.2019, 08:03
tu żadna reforma nie pomoże ha ha ah wpierw trzeba by było konstytucje napisać od nowa bo ten masoński gniot co jest teraz sam w sobie jest niekonstytucyjny tak jak ten groteskowy trybunał konstytucyjny stojacy na strazy tego gniota i tak funkcjonuje CAŁY je bany POLIN W DEMOKRACJI TALMUDYCZNEJ HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 29.06.2019, 07:53
ja wiem dlaczego taki wyrok ha ha ah powiedział ze pił tylko koszerną ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 28.06.2019, 22:00
 dwa metry mułu ha HA AH A A OD SPODU ZIOBRO PUKA HA HA AH a nie mówiłem ze gryfiński sąd to  szopka h aha ha
Gość
Gość 28.06.2019, 12:29
W tej Radzie są ludzie, którzy trafili tam przez pomyłkę wyborców. W związku z tym nie należy dziwić się, że moralnie reprezentują poziom poniżej normy, a wszelkie przepisy są nie dla nich - przepisy są dla" maluczkich". Najważniejsze, by kolesie dotrwali do następnych wyborów.
walec
walec 28.06.2019, 11:24
Jeśli rada miejska nie będzie chciał odwołać pijaka to trzeba odwołać radę, łącznie z burmistrzem. Bo to już zaczyna robić państwo w państwie i prawo dla swoich..
Smutek
Smutek 28.06.2019, 11:11
Reforma sądów jestem potrzebna.
Radny  z układu to mu nic sie nie stanie
Radny z układu to mu nic sie nie stanie 28.06.2019, 10:33
Prokurator może jeszcze przeoczyć termin na apelację. Takie gierki prokuratorsko-adwokacko-sądowe. Komendant policji został brutalnie zaatakowany przez młynarczykową agitkę i pewnie poleci bo się do gierki lenia nie zastosował.

Pozostałe