Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Nie zostawili suchej nitki na rapocie o stanie gminy Gryfino

  • 27.06.2019, 15:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie zostawili suchej nitki na rapocie o stanie gminy Gryfino
Już szóstą godzinę trwa debata nad raportem o stanie gminy Gryfino za 2018 rok. A to dopiero czwarty punk porządku obrad. Sesja zwołana na czwartek 27 czerwca 2019 r. może być jedną z nadłuższych w ostanich latach. Wiele emocji wzbudza raport o stanie gmny Gryfino za 2018 r. Konsekwencją toczącej się debaty nad tym raportem będzie decyzja o przyznaniu bądź nie wotum zaufania dla burmistrza Mieczysława Sawaryna.

Krytyczną ocenę raportu wyraziło wielu radnych, m.in. Magdalena Pieczyńska, Rafał Guga, Andrzej Urbański, Robert Jonasik, Małgorzata Wisińska, Jolanta Witowska, Piotr Romanicz, Marek Sanecki.

- Po przeczytaniu tego raportu odniosłam wrażenie, że żyję w gminie mlekiem i miodem płynącej. Chciałabym, żeby tak było. Jednak rzeczywistość jest inna. Przy okazji trzeba pamiętać, że 2018 rok był okresem szczególnym, bo wyborczym, a więc hojnym m.in. dla tzw. przyjaciół królika. Raport zawiera błędy stylistyczne, rachunkowe, jest niespójny, jedne kwestie potraktowane są szczegółowo, inne ogólnikowo jak no. Senior+. Czasami także wprowadza w błąd np. w kwestii Pałacyku pod Lwami, inkubatora kuchennego czy kolejowych przewozów regionalnych, czyli inicjatywach gdzie pomóc chciał marszałek wojwództwa. Uważam zatem, że tych 130 stron raportu stworzonego w taki sposób jest marnotrawstwem środków publicznych - tak rozpoczęła swoją wypowiedź radna Magdalena Pieczyńska.

Marek Sanecki odniósł się do niezrealizowanych obietnic i umów. Mówił o braku zapowiadanego już w latach 2016-2017 odwodnienia ulic Łużyckiej, Wodnika, Czechosłowackiej, co w konsekwencji doprowadziło do wstrzymania prac przez GDKiA na ulicy Łużyckiej. Podniósł także kwestii zarośniętych kortów tenisowych położonych obok Centrum Wodnego Laguna oraz błędów w promocji sportu gminnego.

Burmistrza próbował bronić Zenon Trzepacz.

-Mój elektorat jest bardzo wdzięczny panom burmistrzom za wszystko, co jest zrobione - powiedział radny.

Do tych słów odniósł się przewodniczący Rafał Guga.

- Ja nie mam "swojego" elektoratu, gdyż reprezentuję całe społeczeństwo gminy Gryfino, a raport powinien być realny i odzwierciedlac rzeczywisty stan gminy - stwierdził Rafał Guga.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn stwierdził, że w zasadzie ocenę swojej pracy od mieszkańców już otrzymał - w październikowych wyborach w 2018 r. wygrał w pierwszej turze.

Wiceprzewodniczący Jerzy Romanicz wyliczył jednak, ile wcześniejszych obietnic nie zostało zrealizowanych i z jakimi problemami boryka się gmina. Zapowiedział jednak, że radni PiS wstrzymają się od głosu podczas wyrażania wotum zaufania dla burmistrza.

 

Jak będzie, przekonamy się po godz. 16.45, gdyż ogłoszono kilkunastominutową przerwę w obradach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 28.06.2019, 09:57
Jaka jest tak naprawdę przyczyna , że remont ul. Łużyckiej trwa już tyle lat ?
- Dlaczego budynek mieszkalny którego ściany wychodzą na ul. Niepodległości, 1-go Maja i Parkową przez ponad 30 lat nie do czekał się elewacji i straszy swoją ohydą w centrum miasta ?
- Głośno jest o obcięciu pieniędzy na SKM, ile Gryfino na tym straci i kiedy w końcu zacznie się remont peronów ?
- Nikt nawet nie wspomina o budowie parkingu w systemie systemie 'Park and ride' przy dworcu PKP.
Jeżeli Gryfino jest w strukturach szczecińskiej metropoli, to transport publiczny powinien odbywać się taborem o takich samych standardach jak w Policach, a nie pojazdami zakupionymi przez PKs w Niemczech gdzie zostały wycofane z eksploatacji.
- Kiedy w końcu ktoś wymusi na właścicielach Intermody, zabytkowego Zalipia / wygląda jakby się miała zaraz zawalić albo spalić/, Centrum handlowego przy Gryfenie do jakiś modernizacji, inwestycji na miarę XXI wieku ? Te miejsca to wstyd dla miasta oraz radnych, o burmistrzach nie wspominam, bo ich to rybka. Mieszkają na wsi, nie korzystają z komunikacji zbiorowej i trzymają się swojej dewizy, że ...
https://www.youtube.com/watch?…
brawo
brawo 27.06.2019, 22:40
O pani Magdo!! Wspaniale!
......
...... 28.06.2019, 04:53
czy można odwołać radnych .co na ten temat regulamin wyborczy.Może tak referendum na ten temat??ale by się działo.takie ogólniki i nic więcej ,pani Magdo .konkrety ,konkrety!
no to zbieraj "konkrecie" - czemu nie zbierasz? Zbieraj!!!
no to zbieraj "konkrecie" - czemu nie zbierasz? Zbieraj!!! 28.06.2019, 06:50
Ależ wielbicielu Sawaryna - jakie konkrety? Przecież na wszystko wicki i ich szef odpowiedzą "srutu tutu".
Zestaw którykolwiek argument, który padł wczoraj z "odpowiedzią" tercetu.

Zobaczysz konkret...
......
...... 28.06.2019, 09:36
ja o możliwości odwołania radnych a ty ordynarnie srutututu.Nie możesz podać choć jednego sensownego konkretu ,tylko srutututu.takież są i twoje fakty.pewnikiem zaraz powiesz,korty ,łuzycka ,pustostan po sklepie sportowym.
a ten srutu tutu...
a ten srutu tutu... 28.06.2019, 11:03
srutu tutu - wielokropku bardzo widać nienawidzisz byłego dzierżawcę lokalu ze Szczecińskiej? Aż tak w tym Energetyku ci zalazł za skórę?
......
...... 28.06.2019, 20:07
a co ja mam wspólnego z energetykiem .chłopino nie wiesz z kim tańczysz i to jest twój błąd.poza tym polecam do poczytania klesykę krajową i swiatową ,moze trochę nabierzesz igłady , a nie tylko srytytyty
no i siup:):)
no i siup:):) 28.06.2019, 20:17
Nie tańczę z facetami - nie moja bajka, wielokropku, che che
Tu o konkretnych zarzutach - ty o "czytaniu klasyki" - nie wystarczy czytać - warto pomyśleć....

..... Dzisiaj, 20:07 chłopino nie wiesz z kim tańczysz
witacz
witacz 27.06.2019, 21:20
Pan Urbański wytknął burmistrzowi i jego wickom, że nie potrafią czytać ustawy i nie wiedzą co to znaczy "szczegółowo". Przypomniał im, że taki raport powinien być podsumowaniem jak realizują strategię a nie zwykłą informacją.
klęska Napoleona
klęska Napoleona 27.06.2019, 19:43
To było Waterloo! Napoleona odizolować na wyspę Św. Heleny!
Ciocia dobra rada
Ciocia dobra rada 28.06.2019, 16:22
I niech tam pisze pamiętniki dla potomnych
dygresja o hałasie w mieście
dygresja o hałasie w mieście 27.06.2019, 21:58
Niketyński musi odejść!
kuku ruku
kuku ruku 27.06.2019, 18:17
Ta decyzja pokazuje, jak zdegenerowana jest Europa. Niestety, nic dobrego z tego nie wyniknie. Putin otrzymał pozwolenie na agresję i aneksję innych krajów. Na pewno to wykorzysta. A Ukraina została po raz drugi perfidnie oszukana. Pierwszy raz był wtedy, kiedy zrzekła się broni atomowej w zamian za gwarancję nienaruszalności granic. Wspaniale, że we wschodniej części Polski są wojska NATO, a przede wszystkim wojska amerykańskie. Europa bowiem nie ruszyłaby palcem, gdyby putinowi przyszło do głowy zająć pół Polski.
ojej...
ojej... 27.06.2019, 19:41
Paweł, wyluzuj - trzeba bylo zostać przy historii - jeszcze kampanię napoleońską sobie opisz...
proboszcz
proboszcz 27.06.2019, 18:11
Czasem az oczy bola patrzec jak sie przemecza
dla naszego klubu prezes Ochodzki Ryszard,
naszego klubu Tecza.
Ciagle pracuje, wszystkiego przypilnuje,
i jeszcze inni, niektorzy,
wtykaja mu szpilki-to nie ludzie-to wilki.
To mowilem ja -Trzepacz Zenon-radny II klasy.
Trzepacz-ty ***o saska-za to tobie to Radziszewo nie bardzo jest wiedzeczne. Na emeryture precz, wnuki bawic
dno!
dno! 27.06.2019, 17:28
Jaki burmistrz atki raport!
adios
adios 27.06.2019, 17:24
lecimy chłopaki, lecimy! Za arogancję i butę. lecimy.
che che
che che 27.06.2019, 16:58
Jak burmistrze nie wiedzą, czy z kanalizacją jest w gminie dobrze czy źle - nic dziwnego, skoro nie wiedzą ile zarabiają ani ilu było prezesów w tym PUKu za ich kadencji.

A może wiedzą? Bo niektórzy byli wybierani a nie zgłaszali się do pracy, inni nie byli a wciąz przychodzili...
żenada
żenada 27.06.2019, 16:57
Gdzie jest burmistrz? Sesja się nie skończyła! Brak szacunku dla radnych i mieszkańców!
czyżby....?
czyżby....? 27.06.2019, 17:06
nie wytrzymał? Ojej, aż tak?
pion
pion 27.06.2019, 17:29
Z nerwów musiał chlpnąć.
olek
olek 27.06.2019, 16:53
Rada Europy i cała ta obsikana Unia to komunistyczny twór oparty na podwalinach neomarksizmu,leninizmu i lewackiego faszyzmu. A założycielami były bogate niemieckie firmy wraz z członkami wywiadu SD Heinricha Himmlera pracujące dla faszystowskich Niemiec i Führera Adolfa Hitlera.To oni finansowali IIWŚ....produkowali broń,materiały wybuchowe,paliwo czy cyklon B,wykorzystując do niewolniczej pracy mieszkańców podbitych krajów. I to oni spełnili po przegranej wojnie stare niemieckie marzenia o panowaniu nad Europą. Krupp-Thyssen,Deutsche Bank,Hugo Boss,Mercedes, VW-Porsche,IG Farben-Bayer,Bosch...i inne.Można je wyliczać w nieskończoność.Praktycznie cel został osiągnięty pomimo klęski hitlerowskich Niemiec. I jeszcze nie tak dawno Adolfina Ferkel kazała folksdojczowi Thuskowi aportować i szczekać na rozkaz a on to robił i robi ochoczo dalej.Gott sei Dank! dass nastała Dobra Zmiana!
he he he
he he he 27.06.2019, 16:59
Cokolwiek by nie powiedzieć ale cała ta gadka o SOLIDARNOŚCI w UE to zwykłe zakłamanie liczą dla nich się tylko interesy i kasa -pytanie ile minie czasu jak sowieci znowu kogoś najadą? Pewnie na Niemcy Francję czy Włochy nie bo mają z nimi interesy ale inne kraje zwłaszcza te byłe mają o czym myśleć a gadanie przy tym o jakimś naruszaniu prawa zwłaszcza przez Polskę -to po prostu brak słów Niech sami najpierw przestrzegają ustalonych norm praw ........
a ten jak zwykle
a ten jak zwykle 27.06.2019, 16:56
Paweł - przestań bredzić - wystarczy na sesji!
czerwona kartka
czerwona kartka 27.06.2019, 16:53
Brawo radni! Należąło się to leniom!
brak absolutorium
brak absolutorium 27.06.2019, 16:58
Seweryn myślał, że całą następną kadencję będzie zbijał bąki, a durni radni będą mu przyklaskiwać. Do roboty panie burmiszczu
Halk
Halk 27.06.2019, 16:50
Burmistrzów po przerwie nie ma! CO robią te lenie? Nie interesuje ich głosowanie?
che che
che che 27.06.2019, 16:59
Zażywają... relaksu...
hm
hm 27.06.2019, 17:02
Obstawiam, że płaczą z powodu głosowania niewdzięcznych radnych
Ale kręcą !!!
Ale kręcą !!! 27.06.2019, 16:50
Ekipa Seweryna na początku sesji podjęła próbę wycofania raportu na komisję rady a w szczególności na komisję rewizyjną Jakiś nowy radca wyraża w związku z pytaniem opinię całkowicie sprzeczną z zapisem ustawy. Mam nadzieję, że ten fortel został już wykryty prze radę i przewodniczącego i obalą manipulacje sawaryniarzy..
oglądacz sesji
oglądacz sesji 27.06.2019, 16:49
Punkt: kawa!
gra na czas
gra na czas 27.06.2019, 16:48
Panie Rafale - niech pan nie odpuszcza. Jakby Nikitiński mówił tylko na temat, sesja skończyłaby się ze trzy godziny temu...
Żadnych przerw obiadowych - to SŁUŻBA SPOŁECZEŃSTWU, jak mówił pewien pan "zapominalski"...
zjednoczona prawica
zjednoczona prawica 27.06.2019, 16:45
Jaki portal tacy krytycy ,żenada tylko umiecie ujadać jak zgłodniałe psy ,A merytorycznie może czego wam brakuje w tej gniomie ? nie którym radnym koronera innym fakt stołków . Może przypomnimy co chciał mucha z poparcie w Powiecie staroste dla Brata starszego . mógł bym wiele więcej takich rzeczy wymienić i zacznę lecz nie tu bo takie posty szybko tu są blokowane przez administratora .
che che
che che 27.06.2019, 17:00
a co ty na temat "gniomo" napisałeś? Coś o raporcie?
W stylu wypowiedzi wicka...
Taaaka gmina
Taaaka gmina 27.06.2019, 16:32
Para chce przełożenia sesji na 18.00. Będą urabiali radnych bo grozi im, że nie dostaną absolutorium. Będą dogadywali. Można zyskać pracę, stanowisko dla rodzin i dzieci a nawet atrakcyjne wyjazdy do Gori czy Raciechowic albo biesiady patriotyczne do Warszawy. To wszystko już było za Seweryna. Może coś jeszcze ?
nie wierzę
nie wierzę 27.06.2019, 16:42
No to super burmistrz Nikityński powiedział że, nauczyciele byli przez wiele lat zatrudniani na umowy na czas określony, super KP luty 2016 to reguluje 3 i 33 brawo Panowie.
nie kłam
nie kłam 27.06.2019, 16:23
Nie kłam pan panie Sawaryn. Wiedzieliście, że przejście przez przejazd kolejowy nie zostanie zmieniony, a mimo wszystko nie zaprojektowaliście nowego ciągu komunikacyjnego. Po interwencji mieszkańców dopiero wzięliście się za robotę i ruszyliści tyłki
srutu tutu i srututelki
srutu tutu i srututelki 27.06.2019, 16:51
Jak w zeszłej kadencji radni (z GIS!) chcieli pisać do kolei - burmistrz srutu tutu powiedział, że pisma przewodniego nie podpisze, bo mu się nie chce.

A przecież wiadomo, że czym innym jest pytanie prywatnej osoby do Warszawy, czym innym oficjalne pismo "gospodarza" miasta!

To i dlatego bezsensowne przejście jest dwa razy przez ulicę przy przejeździe...
To prawdziwe mniej niż IQ 80
To prawdziwe mniej niż IQ 80 27.06.2019, 16:23
Nikotyński dla zmiany tematu i odwrócenia uwagi rozpoczął odczytywanie raportu w części dotyczącej opieki społecznej , który w tej części jest przepisanym statutem OPS. Może przeczyta cały … ?
weekend
weekend 27.06.2019, 20:15
Ale po co żeby doła załapać na weekend.
statut
statut 27.06.2019, 18:06
A kto w tej gminie przestrzega statutów? gdzie wy wszyscy jesteście?
Mówią o nim IQ 80.
Mówią o nim IQ 80. 27.06.2019, 16:34
Chłopina po prostu nie zrozumiał nic a nic z tego co mówił Urbański. Osioł jakiś ?

Pozostałe