Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

W noc świętojańską wiły wianki i wrzucały je do wody

  • 29.06.2019, 23:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W noc świętojańską wiły wianki i wrzucały je do wody fot. TWS
Na OSiR-owskiej polanie nieopodal rzeki zapłonęło trochę spóźnione świętojańskie ognisko. Minęła najkrótsza noc, przekwitły kwiaty paproci, ale to nie przeszkodziło spotkać się mieszkańcom Gryfina w piątkowy wieczór 28 czerwca 2019 r. na zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną, Gryfiński Dom Kultury, gminę Gryfino oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji piknikowej świętojańskiej imprezie.

Wśród różnych przewidzianych atrakcji Teatr Rozmaitości Gwitajcie przypomniał dzieciom o tym, że krasnoludki są na świecie. Bańki mydlane ku radości dzieci fruwały po polanie. Kapela ludowa Macierzanka śpiewająco przypominała o dawnej nocy świętojańskiej.

Ognisko płonęło, kiełbaski się piekły, a na głowach pań przybywało wianków. A gdy ognisko przygasło, korowód udał się nad rzekę, żeby wieńce z głowy zdjęte w nurty rzeki rzucić. Wieczór ciemniał. Kapela śpiewanie i granie kończyła, a wianki do morza popłynęły.

Było to kolejne Kupały spotkanie i mimo że już po dniu świętego Jana, było bardzo udane. Przyszło sporo mieszkańców. Były rodziny z dziećmi i nawet młodzież się pojawiła. Dzieci miały świetną zabawę, a i dorośli również chętnie do czasu bajek wrócili. Organizatorzy połączyli dawne obyczaje z dzisiejszym czasem.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (70)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 02.07.2019, 10:57
Kiedy wreszcie ktoś się weźmie za wyczyszczenie tych trzcin na plaży bo niedługo to już nic nie będzie tam widać. (od plaży pd. do wałów pn.) To samo się tyczy drugiej strony rzeki koło mostu. Zarosło tam już wszystko w cholerę.
kinga
kinga 30.06.2019, 17:18
" cnotliwa babciu ' powinne cie martwic plastikowe butelki i całe worki śmieci wrzucane do wody, a nie wianki od lat wrzucane w " kupałę" jakaś ty porządna babino, wez się lepiej za sprzątanie
cnotliwa babcia
cnotliwa babcia 30.06.2019, 11:15
Niszczenie zieleni i zaśmiecanie rzeki powinno być surowo karane!
To złośliwy człowiek
To złośliwy człowiek 30.06.2019, 09:17
Jak to w Gryfinie. Fajna impreza tylko tydzień za późno i zrobiona w miejscu gdzie pierwszy budżet obywatelski przewidywał miejsce spotkań mieszkańców na takie właśnie imprezy jak i dla codziennych spacerowiczów. Niestety to też przykład jak Sawaryn podchodzi do rady i mieszkańców. NIC NIE ZROBIŁ. Bo to był projekt wrogich mieszkańców ? Arogancja tego człowieka i jego wicków poraża. I do tego nic im nie wychodzi. Za skuteczność działania Sawaryn i jego ekipa ode mnie dostają ZERO !
......
...... 02.07.2019, 04:10
to tylko twoje zdanie .powinieneś to zaznaczyć.Jeśli jest to zdanie większej grupy ludzi .to ujawnijcie sie załóżcie stowarzyszenie "precz z burmistrzem " i działajcie .Anonimowo to mogę wnioskować o wysłanie autora na marsa
taka gmina
taka gmina 30.06.2019, 10:09
Trudno się z tym nie zgodzić, choc nie wiem czy to złośliwy człowiek, czy raczej leniwy i w związku z tym nierozgarnięty.
Fox
Fox 30.06.2019, 08:22
Świetne zdjęcia!! Ale zakupcie nowszy model tostera.
obśmiałem się jak norka
obśmiałem się jak norka 30.06.2019, 10:12
Bardzo złośliwy komentarz. Bardzo dobry!
esteta
esteta 30.06.2019, 08:03
a widać** podstarzałe ****
ops
ops 30.06.2019, 07:59
a gdzie wójtowa z widuchowej ze "swoim zespołem"?????
łowca idiotów
łowca idiotów 30.06.2019, 06:25
W noc świętojańską wiły wianki i wrzucały je do wody.Ja juz wiecej nie piję bo na fotkach widzę dzień a przecież ktoś napisał że w nocy wiły wianki no i jak wiły to cnotliwe kobity a widac ***
maczek