OSP wymieni wysłużonego jelcza

  • 02.07.2019, 20:09
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
OSP wymieni wysłużonego jelcza Fot. UMWZ, UG Banie
Strażacy-ochotnicy z jednostki w Baniach uczestniczą w stu akcjach w roku. Do pracy wykorzystują dwa wozy, w tym 29-letniego jelcza, który lata świetności ma za sobą. Dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego OSP kupi nowy, ciężki wóź ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 wraz z dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną.
W poniedziałek, 1 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa podpisał umowę dofinansowania projektu. Kwota dotacji na zakup wozu wraz z nowoczesnym wyposażeniem to prawie 890 tys. zł. To aż 85% wartości całego przedsięwzięcia.
 
Nowy wóz w jednostce powinien pojawić się do końca tego roku. Będzie przystosowany zarówno do prowadzenia akcji ratownictwa chemicznego, jak i ekologicznego. Natomiast dron pozwoli strażakom skuteczniej prowadzić poszukiwania zaginionych osób.
 
Przyznane dofinansowanie to efekt rozstrzygniętego konkursu skierowanego do drużyn strażackich. OSP z regionu otrzymają od 76,5 tys. zł do blisko 1,5 mln zł unijnego wsparcia na doposażenie swoich jednostek.
 
– OSP to istotny element całego systemu bezpieczeństwa, dlatego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego pomaga jednostkom m.in. przez dofinansowanie zakupu nowych wozów strażackich i niezbędnego w codziennej pracy sprzętu – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i dodaje, że zainteresowanie ogłoszonym konkursem było duże.
– Zaplanowany budżet pozwolił nam na przyznanie dotacji dla czternastu przedsięwzięć, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia założeń konkursu. Ponad 11,3 mln zł dofinansowania zostanie przeznaczone na zakup trzynastu nowych wozów strażackich, trzech łodzi ratunkowych, pięciu dronów czy quada – wylicza wicemarszałek Rzepa.
 
Projekt „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 oraz innowacyjnego wyposażenia dla OSP Banie w celu zapobiegania zagrożeniom wynikającym ze zmian klimatu” jest realizowany w ramach III Osi priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.4 Adaptacja do zmian klimatu Typ 2.Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wstyd 2
wstyd 2 03.07.2019, 19:45
Widać dobrą współpracę strażaków OSP z władzami gminy w zeszłym tygodniu łódź, a teraz wóz bojowy. Ale redaktor tego nie dostrzega nawet tekst skopiował ze strony Urzędu Marszałkowskiego. KOLEJNY WIELKI WSTYD I BRAK OBIEKTYWIZMU!!!
prokurator
prokurator 03.07.2019, 20:44
Arek, przestań się kompromitować tylko bierz się chłopie do roboty a nie znowu najeżdżasz na media.
Wstyd
Wstyd 03.07.2019, 19:35
kejnyjny nieładny artykul. To gmina zlozyla wniosek gmina wylozyla piemiaxze i gmina go realizuje ...oczywiscie wszystlo dla osp. Ale redaktor jakby mogł to by zrobil zdjecie nie Wojtowi lecz poprzedniczce przez ktorą teraz gmina ma problemy finansowe. Oj nieladnie.
prokutrator
prokutrator 03.07.2019, 20:43
Czyli twierdzisz, że nastąpiło oszustwo? Kto inny skłdał a kto inny dostał. A może jeszcze kto inny się podpisał?
Czytelnik
Czytelnik 03.07.2019, 13:44
Gratulację.
Szkoda że w mojej gminie burmistrz oszukuje strażaków, i nie widzi potrzeby pozyskiwania sprzętu i zewnętrznych środków.
Daniel
Daniel 02.07.2019, 21:54
Gratulacje dla Jednostki oraz Gminy. Inne Gminy powinny brać przykład.

Pozostałe