Kapustę poszatkowali i w beczce do kiszenia przygotowali. Biesiada kapuściana 2019

  • 06.07.2019, 21:24
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kapustę poszatkowali i w beczce do kiszenia przygotowali. Biesiada kapuściana 2019
Imprezę łączącą tradycję z nowoczesnością zwaną Biesiadą kapuścianą zorganizowano dzisiaj 6 lipca 2019 r. w Czepinie (gm. Gryfino). To już piąta edycja tej wspaniałej imprezy, w przygotowanie której angażują się sołtys i rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, rada kościelna i mieszkańcy Czepina, a wspierają sponsorzy.

Świetna zabawa skorpiona troszkę deszczykiem zgromadziła na placu przy świetlicy wiejskiej w Czepinie wielu gości.

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji: konkurs kulinarny, tradycyjny pokaz kiszenia kapusty, rzut wałkiem w chłopa, konkursy sprawnościowe przygotowane przez LZS Piast, występy artystyczne w wykonaniu Wiktorii Słoneckiej z Czepina, kapel ludowych Macierzanka z Pacholąt i Lipka z Kobylanki. Zaprezentowano nawet układ taneczny w wykonaniu Wiktorii, Natalii i sołtysa.

Było malowanie buziek dla dzieci. Można było wyszaleć się na dmuchanym placu zabaw.

Przygotowano również wystawę fotografii z poprzednich festynów.

Uczestnicy festynu mogli skosztować potraw z grilla i domowych ciast. Bigos czepiński serwowano gratis.

Rzut w chłopa wygrali p. Joanna z Gryfina i p. Paweł również z Gryfina.

W konkursie kulinarnym jedna z nagród powędrowała do Elżbiety Kosickiej.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z didżejem.

 

Organizatorami biesiady kapuścianej byli: sołtys i rada sołecka, KGW, rada Kościelna oraz mieszkańcy.

W przygotowanie festynu zaangażowana była również instruktorka świetlicy w Czepinie Kazimiera Siwek. Nad całością czuwał sołtys Grzegorz Adamczyk.

 

Organizatorzy „Biesiady kapuścianej” składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swą pracą i pomocą wsparli organizację festynu i przyczynili się do jego uatrakcyjnienia.

Za wsparcie finansowe organizatorzy dziękują:

Wandzie i Andrzejowi Dąbrowskim z Czepina

Mirosławowi Kiełczewskiemu - Prewent Gryfino

Marianowi Sipiorze – Simar Czepino

Grzegorzowi Kaczmarkowi - EKO-PLAST Czepino

Zdzisławowi Kmieciakowi – AUTO-KOMFORT Czepino

Romanowi Domagalskiemu – InterMebel Czepino

Piotrowi Pufalowi – Autodiagnostyka Czepino

Tomaszowi Frątczakowi - Piekarnia Czepino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (104)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sebastian
Sebastian 11.07.2019, 14:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sebastian
Sebastian 11.07.2019, 12:17
Hahahah morda ja bynajmniej podałem swoje imie ... cyrk już był więc spóźniłeś sie nie zabłyśniesz wioskowy rumunie 😉 prawda kuje cię w oczy bo jakaś dziewczyna dała sobie rade z na***m jaciem buhahahah ... to jest Polska nie Ruminia wiec ciśnijcie tam rumuny zero kultury... u was to każdy na każdego ***i a później wódke pijecie to jest dopiero ***... jeden chodzi na*** do kościoła i zbiera na tace, drugi wielki milioner co zakład pożebowy ma a długów wiecej ma niż włosów na tej łysej bani trzeci to jakiś ćpun co udaje pana wielkiego ... buhaha *** rumuni !!
Sebastian
Sebastian 11.07.2019, 11:30
Śmieszą mnie te komentarze , jesteście tacy mądrzy mordzie .. i na dodatek podpisując sie nickiem cwaniaki w necie pizdy w świecie ... buhhaah A ten czały jancio co ***ł impreze to dobrze robił... bądźcie tacy cwani i powiedzcie to w twarz ***oni wioskowi brudasy .... jedna dziewczyna miała odwage ogarnac tego ciołka ... bo wy nawet rady sobie nie daliście śmieszne ***
morda
morda 11.07.2019, 11:36
Jeśli zarzucarz innym brak podpisu to dlaczego ty tego nie robisz frajerze. Nie ośmieszaj się!
As
As 10.07.2019, 16:52
Dużo osob zaangażowanych
wiadomo
wiadomo 10.07.2019, 16:53
I stąd sukces organizatorów.
Bywalec
Bywalec 10.07.2019, 15:17
Dobra zabawa jak co roku,tylko gratulowac
żabniczanka
żabniczanka 09.07.2019, 15:06
Krzywousty znowu w Czepinie na darmowej wyżerce? No, tam można bez wotum zaufania a nawet bez absolutorium chaaaa chaaaa
Ja
Ja 10.07.2019, 15:15
Głupoty wypisujesz
Mniam
Mniam 08.07.2019, 23:16
Zakisic ogóra!!!!!!!!!
Mąż zobaczy twój
Mąż zobaczy twój 08.07.2019, 23:13
Kula lubi zajętych 😂 a szczególnie wysyłać gołe zdjęcia
Spacerowicz
Spacerowicz 08.07.2019, 17:28
Rafale!!! Mówiłem, nie bierz jej bo ci żyłka pęknie albo krąg ci z kręgosłupa wyskoczy. Teraz chodzisz zgarbiony, To masa dla Mnietka. Tyle , że on leniwy leciwy.
Zastąpiłem go
Zastąpiłem go 08.07.2019, 17:30
Wiadomo, że Mnietek nie dotrzymuje i byłaby poruta na całą gminę.
Dyl
Dyl 08.07.2019, 14:04
rada sołecka z malej litery, a rada Kościelna z dużej ?
Ile i która z tych " rad " dostała dotację z gminy na organizację imprezy ?
To był festyn tylko dla katolików ?
Wiosna
Wiosna 08.07.2019, 09:47
Ooo ...... ta wszedzie sie pcha mysli ze ktos ja zauwazy haha sluchaj dziewczyno nawet tu na ciebie nie poleca . Idz kisic kapuste do siebie a nie tu
Nieznajomy
Nieznajomy 08.07.2019, 23:18
Woli kisic zajętym!
Ja
Ja 07.07.2019, 21:32
Był burmistrz M.Sawaryn, przew.RMGryfino Rafał Guga,radnyRM Piotr Zwoliński
jasna sprawa
jasna sprawa 07.07.2019, 21:38
Zwoliński to przyboczny burmistrza więc jak Sawaryn to i on.
Oleś
Oleś 08.07.2019, 13:00
Ogon Zwoliński?? Coś niebywałego!!
Jolka
Jolka 07.07.2019, 19:38
Dzis wraca moj ogon z zagranicy! Ale bede miala swieto pieroga!

:(((
:((( 08.07.2019, 17:32
To gdzie Mnietek pójdzie spać ?
Miś
Miś 07.07.2019, 19:05
Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata. Kapusta niedokiszona. Jedziemy do redakcji.
Postać: goniec
Pietrek
Pietrek 07.07.2019, 17:22
Moja Zośka mówi że dziś mogę zakisić ogóra w jej maselnicy
Wiosna
Wiosna 07.07.2019, 16:02
Bozeee nie bylo kogos innego do kiszenia kapusty masakra ......
gdzie był mucha tez by se zaru cha ł
gdzie był mucha tez by se zaru cha ł 07.07.2019, 12:36
https://youtu.be/blA6y6cvcvY a to mój mały AKCENT ha ha ah
Denis
Denis 07.07.2019, 18:40
Ajwaj jesteś nienormalny! Kasować go proszę!
Knagulec
Knagulec 07.07.2019, 21:04
Jechac z nim podszywa sie łajza pod rózne nicki
denis rozrabiaka hhaah a
denis rozrabiaka hhaah a 07.07.2019, 20:06
denis ty jesteś smutas ha ha ha wsłuchaj się w tę piosenkę a znajdziesz muchę
gumowiec
gumowiec 07.07.2019, 19:15
Nie kasować ale gumować pod grzbietowo i nad grzbietowo
gumuj aptekarza haha ah
gumuj aptekarza haha ah 08.07.2019, 09:54
gumowiec to tuj HIT https://youtu.be/-YV7nbBtR0s
Knagulec
Knagulec 07.07.2019, 21:05
Gumowiec dobrze gadasz
zupa wieczorka dla jego ci ot
zupa wieczorka dla jego ci ot 07.07.2019, 20:21
https://youtu.be/erRTagUL8lM ha ha ah
kalosze weż ha ha ah
kalosze weż ha ha ah 07.07.2019, 20:11
gumowiec ty skocz do aptekarza z przypadku i się gumujcie do woli ha ha ah https://youtu.be/GZgxgyWAUo8 otwo życ szafe wie czorka
mnietek z fabryki koszernych nimfetek
mnietek z fabryki koszernych nimfetek 07.07.2019, 12:26
guga chciał zakisić ogóra przy okazji kiszenia kapusty
dzban
dzban 07.07.2019, 11:43
Teraz już wiem skąd się biorą głąby których ci u nas dostatek
zastanawiające
zastanawiające 07.07.2019, 12:26
Ale skąd dzbany?
kapusta
kapusta 07.07.2019, 11:23
Pytanko do Czepinaczków: Co robicie z głąbami?
Być
Być 07.07.2019, 17:05
Pytanko : głąby są kiszone w razie potrzeby przekazywane (głąbom : ażeby niezadawali głupich pytań

Pozostałe