Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień pierwszy (zapowiedź)

  • 07.07.2019, 11:51
  • Daniel Źródlewski
Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień pierwszy (zapowiedź)
Już w poniedziałkowy poranek (8 lipca 2019) w Świnoujściu startuje trzecia edycja Wakacyjnego Miasta Kobiet, czyli niepowtarzalnego festiwalu dedykowanego niemal wyłącznie Paniom. Mężczyźni mają wstęp jedynie na część wydarzeń kulturalnych. Przed nami festiwalowe cztery dni i ponad pięćdziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztaty, animacje, spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i spektakle.

Program Wakacyjnego Miasta Kobiet podzielony jest na trzy sfery: Lifestyle, Aktywność oraz Kultura i sztuka. Pierwszego dnia (a potem codziennie do czwartku) o 10.00 startują flagowe projekty festiwalu – „KEUNE Letnie Przemiany”, podczas którego kilkaset Pań ulegnie metamorfozie oraz jego konsekwencje, czyli „Jak z okładki”, w którym profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów. Metamorfozy i ich utrwalanie trwać będą do godziny 13.00 i ponownie od 15.00 do 17.00. O godzinie 11.00 w namiocie warsztatowym rozpoczną się praktyczne spotkania z ekspertami z rozmaitych dziedzin. Dermatolog Taras Semenyna z kliniki Spondylus przybliży temat „Dermatoskopii i zmian skórnych”, później (13.00) w ramach cyklu „Metamorfozy z BSC” opowiemy Paniom jak dbać o siebie w warunkach domowych, a popołudniu (17.00) Adriana Szklarz, autorka książki „Przepis na wspaniałe życie”, opowie o „Kobiecym sposobie realizacji marzeń i celów”.

Sfera Aktywności to codzienne warsztaty i poranna dawka energii – na początek, o godzinie 10.00, „Zumba na śniadanie” z Sylwią Krawczyńską z „Studio Fitness Joy”. Popołudniu (15.00) Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni polski w tańcu i wielki autorytet, zaprasza na warsztaty taneczne „Roztańczona promenada”.

 

Trzecia ze sfer Wakacyjnego Miasta Kobiet – Kultura i sztuka to atrakcyjne propozycje z każdej niemal dziedziny sztuki. Obok spotkań z gwiazdami, i propozycji artystycznych, to także kreatywne warsztaty w cyklu „Twórcza Promenada”. Pierwszy z nich – nauka tworzenia z wikliny papierowej „Zaplecione z czułością” startuje w samo południe (12.00). O tym, że nikt nie potrafi rozmawiać z gwiazdami ( i nie tylko) tak jak Marzena Rogalska, nikomu nie trzeba mówić, ale tym razem to uznana dziennikarka będzie przepytywana. W ramach cyklu „Kto się na to pisze?” (16.00) opowie między innymi o swojej nowej książce „Druga miłość”. A później role się zamienią i Marzena Rogalska przeobrazi się w gospodynię serii spotkań „Gwiazdy na kanapach”. Jej pierwszymi gośćmi będą Katarzyna Skrzynecka i Katarzyna Grochola. Start o 18.00 w głównym namiocie festiwalowym.
 

Przez cały czas trwania Wakacyjnego Miasta Kobiet w namiocie warsztatowym będzie można oglądać wystawę fotografii„Kobiety Kobietom”, wśród autorek zdjęć Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej, oraz Marzena Pasikowska (Tak, tak! To mama słynnej aktorki
Mii Wasikowskiej). Wernisaż, z udziałem artystek, o godzinie 18.30.

 

Muzyczny wieczór w ramach Summer Music Fest” należeć będzie do fantastycznego duetu Wojciecha Rapy i Małgorzaty Jamroc - Acustic Guitar Project. A dzień zwieńczy Teatralna Promenada” i spektakl stołecznego Teatru Kamienica „Za rok o tej samej porze” w wykonaniu Olgi Bończyk, Piotra Gąsowskiego. To brawurowa komedia miłosna, przedstawiająca historię kobiety i mężczyzny, którzy jeden weekend w roku spędzają wspólnie od ponad 20 lat, a pozostałą część roku poświęcają swoim rodzinom. Ale w tym czasie, zmieniają się i oni i świat…

 

 

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia Wakacyjnego Miasta Kobiet jest bezpłatny.
Bezpłatne wejściówki na spektakle teatralne (w danym dniu!) do odebrania codziennie w recepcji Wakacyjnego Miasta Kobiet.

 

Więcej informacji: www.wakacyjnemiastokobiet.pl

 

 

PROGRAM

 

PONIEDZIAŁEK, 8 LIPCA 2019

LIFESTYLE

10:00–13:00 i 15:00–17:00 | KEUNE LETNIE PRZEMIANY
Wizażyści, fryzjerzy i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego.

10:00–13:00 i 15:00–17:00 | JAK Z OKŁADKI
Profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów.

11:00–12:00 | DERMATOSKOPIA I ZMIANY SKÓRNE
Prowadzący – dermatolog Taras Semenyna z kliniki Spondylus.

13:00-14:00 | METAMORFOZY Z BSC
Czyli jak dbać o siebie w warunkach domowych.

17:00–18:00 | KOBIECY SPOSÓB REALIZACJI MARZEŃ I CELÓW

Warsztat na podstawie książki „Przepis na wspaniałe życie”, prowadzi autorka Adriana Szklarz.

 

AKTYWNOŚĆ

10:00–11:00 | ZUMBA NA ŚNIADANIE

Poranna dawka energii, prowadząca Sylwia Krawczyńska „Studio Fitness Joy”.

15:00–16:00 | ROZTAŃCZONA PROMENADA

Warsztaty taneczne z Iwoną Pavlović.

 

KULTURA I SZTUKA
12:00–13:00 | TWÓRCZA PROMENADA

Zaplecione z czułością – warsztaty tworzenia z wikliny papierowej.

16:00–17:00 | KTO SIĘ NA TO PISZE?
Spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską, autorką książki „Druga miłość”

18:00 | GWIAZDY NA KANAPACH
Rozmowa Marzeny Rogalskiej z Katarzyną Skrzynecką i Katarzyną Grocholą.
18:30–19:00 | WERNISAŻ FOTOGRAFII “KOBIETY KOBIETOM”
Artystki: Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej, oraz Marzena Wasikowska.

19:00–20:00 | SUMMER MUSIC FEST
Koncert
ACUSTIC GUITAR PROJECT – Wojciech Rapa i Małgorzata Jarmoc

21:00 | TEATRALNA PROMENADA
„Za rok o tej samej porze” – Teatr Kamienica (Warszawa), wyk. Olga Bończyk, Piotr Gąsowski.

 

 

Organizatorem imprezy jest Świnoujście i MDK Świnoujście

Organizatorem wykonawczym, podobnie jak w poprzednich latach, Grupa BONO.

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 08.07.2019, 00:07
Super! Świetna impreza będzie! Feministki z czarnymi parasolami, majtkami i skarpetkami oraz wszystkim innym przyłączcie się! Będziemy się bawić, kobiece spotkania i pogadanki a facetom żal dupę chyba ściska Haha Super, ze miasto docenia płeć piękna wśród swoich mieszkańców. Rozrywka w takiej miłej formie przecież miłe widziana a nie imprezy tylko z lejącym się piwskiem i nachalnymi dupskami facetów chcacych obmacywać kobiety, nie mówię o wszystkich tak wiec bez urazy. A facetom kto broni zorganizować sobie impreze? A powodzenia! Gwiazdy tez sobie przecież możecie zaprosić. Ahhhh zawistne komentarze zaraz się cisną na feministki. A czy faceci zdają sobie sprawe, ze kobiety heteroseksualne, mające mężów i dzieci tez często są feministkami? Radze zapoznać się z tym pojęciem hehe bo aż wstyd aby dorośli ludzie nie znali tak prostego zagadnienia. Swinoujscie - doceniajcie płeć piękna. Bo piękne kobiety chodzą nad morzem. I miłej zabawy zycze! Dużo uśmiechu i czarnych parasolek kobiiitki! A innym zazdro ściska!
kultura
kultura 07.07.2019, 12:38
A Gryfino umiera....
maks
maks 07.07.2019, 12:33
Żeby chłop nie mógł z gołą babą w windzie…
bedzie sę działo
bedzie sę działo 07.07.2019, 12:32
To znowu 20-kilkulatki pouciekają z domów. Będzie wielka akcja policji poszukiwawcza.
maks
maks 07.07.2019, 12:29
Nie ma mężczyzn? A dlaczego tu nie ma okien? A dlaczego tu nie ma klamek?
Nie wstanę! Tak będę leżał!
Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!
Nieźleście nas urządziły, siostry!

Pozostałe