Wielki triumf w jubileuszowym w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

  • 07.07.2019, 12:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wielki triumf w jubileuszowym w Sportowym Turnieju Miast i Gmin
Ponad 80 lokalnych samorządów, prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych oraz 270 tys. uczestników - to bilans XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 na Pomorzu Zachodnim, który pozwolił na kolejny zdecydowany triumf regionu w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia. Tegoroczny sukces to 15 zwycięstwo w historii i 14 wygrana z rzędu. Od lat organizację przedsięwzięcia wspiera Urząd Marszałkowski, a marszałek Olgierd Geblewicz obejmuje imprezę swoim honorowym patronatem.

Przedsięwzięcie tradycyjnie przeprowadzono od Dnia Matki do Dnia Dziecka (26 maja - 1 czerwca). Wzorem lat ubiegłych polegało na aktywnym uczestnictwie w różnych miejscach regionu imprezach rekreacyjno-sportowych, np. biegach, grach zespołowych, tańcu, rajdach rowerowych czy innej formie aktywnej turystyki. Na Pomorzu Zachodnim w 2458 imprezach zorganizowanych w 87 miastach oraz gminach uczestniczyło w sumie 270 tys. osób. To głównie: uczniowie, przedszkolaki, seniorzy, studenci, wczasowicze, harcerze, policjanci oraz osoby na co dzień pracujące.

 

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się zaś Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie. Na organizację tegorocznej edycji przedsięwzięcia Urząd Marszałkowski przeznaczył 20 tys. zł.

 

Oto klasyfikacja ogólnopolska:

a/ Grupa I - Gminy do 5 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Dziwnów, III miejsce - Brzeżno, IV miejsce - Moryń, V miejsce - Gmina Rąbino, VI miejsce - Stepnica, VII miejsce - Ustronie Morskie, IX miejsce - Rewal

b/ Grupa II - Gminy powyżej 5 do 7,5 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Kalisz Pomorski, V miejsce – Mirosławiec

c/ Grupa III - Gminy powyżej 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców: VI miejsce - Pełczyce, VII miejsce - Karlino

d/ Grupa IV - Gminy powyżej 15 do 40 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Pyrzyce, V miejsce - Drawsko Pomorskie, IX miejsce – Dobra koło Szczecina

e/ Grupa V – Gminy powyżej 40 tysięcy do 100 tysięcy: II miejsce - Police, IV miejsce – Kołobrzeg (Miasto)

f/ Grupa VI – Gminy powyżej 100 tysięcy: IX miejsce - Koszalin

Znana jest już data wojewódzkiego podsumowania przedsięwzięcia. Uroczysta gala, podczas której najaktywniejszym zachodniopomorskim samorządom uczestniczącym w Turnieju wręczone zostaną nagrody, odbędzie się w Międzyzdrojach, w Międzynarodowym Domu Kultury, 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2019 roku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

omen
omen 10.07.2019, 10:28
W piątek ok. godz. 15.30 patrol policyjnej drogówki, w okolicy hali w Zarzeczu, w powiecie przeworskim, zatrzymał do kontroli osobowego mercedesa. Okazało się, że jego kierowca ma ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy - informuje portal nowiny24.pl.

Okazało się że zatrzymanym kierowcą był przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego i sekretarz Urzędu Gminy w Zarzeczu Tadeusz K. PoS straci tam władzę.
aparad
aparad 08.07.2019, 00:03
To właśnie jest pieprzenie w bambus. Narzekania, opisy, donosy, morały i dyrdymały. A nieudacznicy dalej partaczą i defraudują społeczne i unijne pieniądze. Nie ma śledztwa, ujawniania, kar. Odwieczny polski burdelik, czyli nierząd.
Zamiast do  marszałka to poszedł do du PY i nie usłyszał
Zamiast do marszałka to poszedł do du PY i nie usłyszał 07.07.2019, 17:35
Gryfino nie wiedziało i się nie zgłosiło.
halo
halo 07.07.2019, 17:38
Zadżumieni czy co?
wstyd
wstyd 07.07.2019, 14:04
Hermesiaki i wójt Gryfina się chwalą a tu nawet Pyrzyce czy Police nas wyprzedzają.
żenada
żenada 07.07.2019, 13:42
A gdzie Gryfino? W czasach poprzedników zawsze było w czołówce
jaki pan taki...
jaki pan taki... 07.07.2019, 17:39
Widać, jak za Sawaryna sport upada czego dowodem niech będzie Energetyk!
Przybij Piątkę
Przybij Piątkę 07.07.2019, 13:18
Brawo Moryń! Brawo Piątek, Piąteczek, Piątunio!

Pozostałe