Projekt mieszkańcy wybrali, ale władze gminy go nie zrealizowały. Kulejący Gryfiński Budżet Obywatelski

  • 07.07.2019, 13:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Projekt mieszkańcy wybrali, ale władze gminy go nie zrealizowały. Kulejący Gryfiński Budżet Obywatelski Dokumentacja projektowa z 2017 r.
-Biorąc pod uwagę kilka postępowań przetargowych jakie gmina Gryfino ogłaszała w latach 2017 i 2018, które niestety z różnych przyczyn były unieważnione, nie planujemy w roku 2019 realizacji tego zadania - tak wiceburmistrz Tomasz Miler odpowiedział w sprawie zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego z.... 2017 r. pod nazwą "Budowa miejsca spotkań i wypoczynku dla mieszkańców gminy Gryfino".

O realizację zaległego projektu, na który jeszcze w 2016 r. zagłosowało 1681 mieszkańców, pytał przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Rafał Guga, ponieważ rozpoczęto już prace nd budżetem obywatelskim 2020 r. Chodzi o zagospodarowanie tzw. lasku za boiskami sportowymi przy ul. Sportowej w Gryfinie.

-W roku 2018 gmina Gryfino dwukrotnie ogłaszała postępowanie przetargowe w trybie przetargu nieograniczonego (w marcu i czerwcu 2018 r.) na wybór wykonawcy robót związanych z  "Budową miejsca spotkań i wypoczynku dla mieszkańców gminy Gryfino". Jednakże z uwagi na brak w każdym z tych postępowań ofert niepodlegających odrzuceniu, zostały one unieważnione - poinformował zastępca burmistrza Tomasz Miler.

 

O sprawie pisaliśmy wielkrotnie, jescze w 2017 r.:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/25449,miejsce-spotkan-i-wypoczynku-finansowane-z-budzetu

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

i tyle
i tyle 12.07.2019, 08:17
I tyle w kwestii słowności, pracowitości, umiejętności zarządczych i STOSUNKU DO WOLI MIESZKAŃCÓW ze strony tercetu...
sezon ogórkowy
sezon ogórkowy 10.07.2019, 10:42
Nikotyński musi odejść!
i tyle
i tyle 12.07.2019, 08:18
A ty razem z nim - lepszy nie jesteś...
armagedon
armagedon 10.07.2019, 08:41
Miler dwa lata szykował przetarg i liczył, że w czerwcu jakaś firma budowlana rzuci wszystko i zrobi w ciągu dwóch miesięcy do jesieni?
dublet
dublet 10.07.2019, 09:07
Miler i "przygotowanie" przetargu to dwie porażki na raz.
uzdrowisko Gryfindor
uzdrowisko Gryfindor 08.07.2019, 10:53
Nikietyński musi odejść!
88
88 08.07.2019, 10:52
Może by tak Gryfino zaprezentowało się mieszkańcom i objęło patronatem tą ulicę w Berlinie.
https://www.google.pl/maps/@52…
buraki i to sp....
buraki i to sp.... 08.07.2019, 16:15
Tylko patrząc na ulice w Gryfinie - czy berlińczycy by chcieli taki patronat?
Jak europoseł z Niemiec przyjechał, i mówił, że mieszkał na ulicy Gryfińskiej w Berlinie - buce napadli na niego, bo ośmielił się stwierdzić, że miał problem z zaparkowaniem przy urzędzie...

I tyle w kwestii promocji miasta - gościnności...

https://www.igryfino.pl/wiadom…
88
88 08.07.2019, 16:56
Cholera. Coś takiego, aż mi kopara opadła z wrażenia. Jakoś nie mogę sobie tego Mieczysława wyobrazić jako osoby zaczepnej, a tym bardziej niegrzecznej.
a jednak tak jest...
a jednak tak jest... 08.07.2019, 17:17
Ludzie się zmieniają... Szczególnie jak im się stan konta zmienia...
Może znałeś kiedyś po prostu innego człowieka?
Julian
Julian 08.07.2019, 09:29
Zaczynam się poważnie zastanawiać, o co chodzi z całym rejonem stadion/plaża/osir/basen/lasek. Wszystko to widać idzie do zaorania, korty - łąki, GEM - rozwalony, miejsce noclegowe pijaków, Energetyk najlepiej jakby całkowicie się wycofał z rozgrywek, UKS - pewnie z przymusu wynikającego z programów aktywności dzieci, jakoś musi trochę działać, ale i tak daleko mu do normalnych uczniowskich klubów sportowych działających choćby w Szczecinie. Lasek, ktoś mówi, że byłaby tam kolejna melina, a czy ktoś był na Głębokim? albo Taczaka? tam też porobili takie miejsca i o dziwo, ludzie się tam spotykają i jakoś żuleria sama w sobie nie chodzi na grilla. Ludzie spacerują, plaża, wał, przystań, ale ścieżek tam nikt nie zamierza poprawiać, koszy na śmieci też brak.
Chyba władze mają jakiś ukryty plan na to aby te miejsca odstraszały ludzi. Może poprzez własny interes coś tam szykują, coś co niekoniecznie będzie na rękę zwykłym obywatelom, i coś co niekoniecznie nie będzie pełnić funkcji publicznych służących mieszkańcom. To tylko moje spekulacje, ale może warto się zastanowić.
smutna prawda
smutna prawda 08.07.2019, 10:03
przecież teren koło laguny, gdzie mogłaby być prawdziwa hala (nie to coś w centrum miasta za 18mln, gdy inni sale budują w tym samym czasie za 3-6mln) usiłują co chwilę sprzedać!

Kto normalny pozbywa się terenów rozwojowych obiektów sportowych?

Jak byli w opozycji najeżdżali na śp. Piłata, że sprzedał tereny za plażą w stronę przystani.
A sami co robią?
Różnica jest taka, że tereny, które chce sprzedać teraz tercet przylegają bezpośrednio do laguny i terenów gminnych.
Ograniczając jakikolwiek rozwój...

No ale może chodzi o scalenie w czyichś rękach wszystkich terenów?
Julian
Julian 09.07.2019, 00:18
no właśnie, miał być nowy stadion, z bieżnią i też nic z tego.

Coś mi tu śmierdzi.
logiczna całość?
logiczna całość? 09.07.2019, 08:48
Sabotaż woli mieszkańców w sprawie lasku, stan kortów, zastopowanie remontu stadionu mimo przyznanych środków, chęć opylenia działki przy Lagunie...

W dodatku cisza w sprawie portugalskich terenów przy rzece (a przed wyborami 5 lat temu tyle gadali, że odzyskają teren, że zmuszą właściciela do działania...)
pytanie
pytanie 08.07.2019, 19:36
Chodzi o Portugalczyka?
grubsza sprawa...
grubsza sprawa... 08.07.2019, 20:30
Albo kogoś, kto ma zamiar kupić jedno i drugie...
Jak inaczej wytłumaczyć blokowanie zagospodarowania lasku z BO i haniebny stan kortów?
ma chłopina refleks...
ma chłopina refleks... 08.07.2019, 08:28
Budżet głosowany w 2016, Miler tłumaczy że ogłosił przetarg w czerwcu... 2018? Tyle przygotowywał?
A firma ile miała czasu na realizację? Miesiąc?
smutna prawda
smutna prawda 08.07.2019, 10:06
Bo według Milera i reszty fachowców w czerwcu wszystkie firmy budowlane koczują pod umigiem czekając na przetarg, który ma być zrealizowany w ciągu wakacji...

Spróbujcie znaleźć porządną firmę budowlaną w środku lata....

To przykład na urzędnicze "jak zrobić coś, żeby się nikt nie czepiał i nic nie wyszło"...
Konsal
Konsal 08.07.2019, 04:27
Ci radni co głosowali na budżetem obywatelskim to glosawali za absolutorium. To już zapomnieli.
Fakt
Fakt 08.07.2019, 00:06
Znaczy, że Sawaryn nie wykonuje budżetu i ignoruje radę.
Longin
Longin 08.07.2019, 01:09
Przede wszystkim ignoruje mieszkańców. Biedaczek pewnie też nie zauważył, ze sam ignoruje swoje zarządzenia. Po prostu niezborny umysłowo.
nie tylko radę....
nie tylko radę.... 08.07.2019, 00:13
Co więcej lekceważy wolę mieszkańców wyrażoną w 2016 roku w głosowaniu na budżet OBYWATELSKI!
Słusznie nie dostali absolutorium!
Do roboty!
prośba
prośba 07.07.2019, 23:48
Prosiłbym redakcję o rozważenie usunięcia opcji komentowania artykułów na tej stronie. Zawiść, zazdrość, wylewanie swoich żali, nieuzasadniony krytycyzm, buractwo kompletne powinno zostać w końcu zakończone. Strona odstrasza a normalni ludzie nie mogą się nadziwić skąd w ludziach tyle jadu? Może to kwestia anonimowości? Ktoś kto naprawdę chce pomóc czy cokolwiek ciekawego powiedzieć powinien kierować się bezpośrednio do redakcji, co niewątpliwie się dzieje, dlatego tym bardziej uważam tą opcję za zbędną. A jeżeli nie da się zrezygnować z tego to może chociaż dodawanie komentarzy z podpisem czyli imieniem i nazwiskiem
"łubudubu".. to mówiłem ja, Jarząbek - a w zeszłym tygodniu…
"łubudubu".. to mówiłem ja, Jarząbek - a w zeszłym tygodniu mnie nie było, mam zwolnienie... 08.07.2019, 00:02
„nieuzasadniony krytycyzm”? Człowieku ogarnij się – głosowanie 2016 zwycięski projekt – a Miler dwa lata przetargu nie zrobił?
„imię i nazwisko” ci potrzebne?
Żeby pisać laurki dla władzy?
Czy żeby atakować życie prywatne i zawodowe – tak jak w przypadku radnych i tych, co pod IMIENIEM I NAZWISKIEM skrytykowali tercet?
Fakt
Fakt 07.07.2019, 23:57
igryfino to jedyne źródło prawdy w gminie Gryfino. Z komentarzy dowiadujemy się wiele o złodziejach i oszustach z Gryfina . Nawet tych na najważniejszych stołkach. Precz z korupcja i złodziejstwem. Pójdą siedzieć.
fajans
fajans 07.07.2019, 23:44
Dobrze by było gdyby Pan Burmistrz wyjeżdżał na urlopy gdzieś poza Polskę. Najlepiej do krajów zachodnich (poza byłym NRD) i brał od nich mniej restrykcyjne przykłady jak np. bezpłatne toalety, opalanie topless, muzycy i inni artyści na ulicach oraz nabrzeżach.
cicho tam
cicho tam 07.07.2019, 20:02
Uciszcie się. Urzędniczy łeb wie lepiej
o
o 07.07.2019, 19:48
gdy panował reżim PO-PSL i mieli pod kontrolą TVP, TVN, Polsat, niemieckie gazety, radia i portale, takie coś nie przedostałoby się do opinii publicznej, tu by ucięli, tam przeinaczyli i wyszłoby jak trzeba. Dlatego tak walczą z TVP, bo im zakłamaną narracje psują. Rozmawiał kiedyś z jednym lemingiem, pojechał starym tefauenowskim szablonem "pisowska telewizja". Odpowiedziałem mu, że wolę "pisowską TVP" niż esbecki TVN. Typ nie wiedział, że ITI vel TVN, na zlecenie Kiszczaka za namową Urbana, zakładali TW Konarski i TW Mewa, odpowiedni Wejchert i Walter
śmieszne i na temat tercetu..
śmieszne i na temat tercetu.. 07.07.2019, 22:41
śmieszne, że twoja propagandówka nie zauważyła na Nowogrodzkiej drugiej części nagrania, w którym razem kpią z pisowców?
No ale do tego trzeba rzetelności. W "kurskiej" telewizji?
hahah
hahah 07.07.2019, 19:54
- Jako sympatyka wspierającego PiS chcieli mnie ośmieszyć. Ale trafili na przypadkowego człowieka wychodzącego z mojego kiosku - mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Tomasz Staręga, którego w Węgrowie Arłukowicz pomylił z innym mężczyzną, a ten stał się bohaterem słynnego już filmiku. - To jest typowe podejście ludzi z Platformy, aby kogoś ośmieszyć, a za chwilę się zapytać, czy będziesz na niego głosował - dodaje właściciel lokalu.

W miniony piątek pod jednym ze sklepów Bartosz Arłukowicz, który w sztabie PO odpowiada za kontakty bezpośrednie z wyborcami, i jego koleżanki oraz koledzy ze sztabu - w tym znana z deklarowanej "wrażliwości społecznej" Barbara Nowacka - zaczepili starszego mężczyznę. I postanowili z niego zadrwić.
a co to ma wspólnego z tematem?
a co to ma wspólnego z tematem? 08.07.2019, 00:04
A od kiedy pytanie „podobno wspiera pan PiS?” jest ośmieszeniem? I to dla... zwolennika PiS? Lepiej człowiekowi powiedzieć „sp..aj dziadu”?
To jest kanon pisowskiej rozmowy z ludźmi o innych poglądach...

Przy okazji - co to ma wspólnego z tematem?
I to jest nachalna propaganda pisowska - albo odwracanie tematu przez antybohaterów artykułu...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.07.2019, 20:46
o tym bartku mowa ha ha aha https://youtu.be/gJxSXCaE6e4 i o tej nowackiej https://youtu.be/6b82c0HFyZo 16minuta 33 ha ha ah ojej i kaczyńscy są ha ha ah  circus
odwrotnie
odwrotnie 07.07.2019, 19:51
Spiskowa teoria. Wtedy właśnie nikt brutalnie nie wpływał. Teraz wpływy w mediach aż zanadto widoczne.
88
88 07.07.2019, 19:01
Gryfino to miasto upadłe bez perspektyw. Potomkowie Chazarów i przymusowo osiedlonej tu ludności z Ukrainy i Białorusi, Litwy, myślą tylko o własnym geszefcie.
https://finanse.wp.pl/najbardz…
zobacz to
zobacz to 07.07.2019, 21:45
https://youtu.be/zn7dEc-4wzE
88
88 08.07.2019, 07:56
Bardzo go lubię, bo utwierdza mnie jako autorytet w słuszności moich poglądów.
jude circus trwa
jude circus trwa 07.07.2019, 21:11
jakie upadłe zobacz ile jest banków i aptek ha ha ah
To ich osiągnięcie
To ich osiągnięcie 08.07.2019, 00:02
I fundusz lekowy dla radnych i urzędników z OPS.
Gryfiniak
Gryfiniak 07.07.2019, 18:29
Kto tam będzie chodził?! Zrobi się z tego nowa melina tak jak plac zabaw za mostem
Jestem wściekły że takie ośrodki mieliśmy kiedyś weltyn wirow Baniewice a wszyscy umywają ręce w *** to mają lepiej na Steklnie zbić parę desek postawić toitoi i pocalujcie nas w *** A idzcie w *** tylko kieszenie zapychają PRECZ Z KOMUNĄ
Ale momy fundusz lekowy dla radnych i urzednków
Ale momy fundusz lekowy dla radnych i urzednków 07.07.2019, 18:13
Jak Sawaryn trzyma straż miejska w piwnicy a Tomaszek leży brzuchem d o góry to jak ma być ? Monitoringu nie ma . miejsca spotkań nie ma , budownictwa nie ma …. . Bo ni momy pinindzy. Fundusz lekowy na Mnietka głowę tylko mamy.
ksiegowy
ksiegowy 07.07.2019, 17:55
Jedynie w SP3 wydatek zoptymalizowany,z dziennika korzysta 1000 osób miesięcznie no i dewastacji nie ma. Taki ogród sensoryczny to jak się ma dziś?
3e3
3e3 07.07.2019, 17:51
Rozmontowaliby szybciej niż dworzec.
wiedzą lepiej - "lepiej nic nie robić, bo trzeba będzie dbać"...
wiedzą lepiej - "lepiej nic nie robić, bo trzeba będzie dbać"... 07.07.2019, 18:13
Skoro dopuścili do głosowania - to albo to jest budżet "obywatelski" albo widzimisię władz - o wszystko trzeba zadbać.
Nawet o korty tuż obok...
powiedział leń 3e3
powiedział leń 3e3 07.07.2019, 17:58
Głupie gadanie, to lepiej na brzuchu leżeć, bo wszystko popsują.
żenada
żenada 07.07.2019, 17:40
Czyli pic na wodę fotomontaż!
Fakt
Fakt 07.07.2019, 17:27
Czyli Sawaryn nie wykonuje budżetu.
niezadowolony
niezadowolony 07.07.2019, 23:45
Buuuuùuuuuu panie burmistrzu!! Wielki minus, kolejny!!

Pozostałe