Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Co z przychodnią stomatologiczną?

  • 07.07.2019, 17:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co z przychodnią stomatologiczną?
Czytelniczka igryfino zwróciła się do nas z prośbą o informację na temat nieczynnej od 1 lipca br. przychodni dentystycznej na ul. Szczecińskiej w Gryfinie. -Gdzie teraz będzie można się udać na NFZ do dentysty w Gryfinie po zamknięciu tej przychodni? - pyta pani Iwona.

Odpowiedź otrzymaliśmy od Małgorzaty Koszur, rzecznika prasowego Zachodniopomorskiego OW NFZ.

- Od 1 lipca 2019 r. obowiązują nowe, 5-letnie umowy na leczenie stomatologiczne, zarówno ogólnostomatologiczne, jak i specjalistyczne. Wykaz wszystkich podmiotów oraz miejsc udzielania świadczeń znajduje się na stronie internetowej ZOW NFZ. Fundusz nie jest właścicielem jakichkolwiek placówek medycznych, zatem nie ma wpływu na ich działalność. NFZ kontraktuje świadczenia. Robi to od 20 lat, zgodnie z przepisami określonymi w ustawie. Niegdyś umowy obowiązywały przez rok, potem podpisywano je na trzy lata, obecnie są 5-letnie. Wielu świadczeniodawców składa ponownie swoje oferty, ale nie wszystkie wygrywają, stąd zmiany w wykazie miejsc udzielania świadczeń. Prosimy zaglądać na naszą stronę internetową – umowy są tu publikowane i aktualizowane - informuje Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego OW NFZ.
 
Poniżej publikujemy linki z aktualizowanymi danymi:
 
 
Dane na 05.07.2019:
Powiat gryfiński
Banie, Ewa Alicja Więckowska, Targowa 22, 503 711 940
Cedynia, NZOZ Centromed, Obrońców Stalingradu 28, 600 291 198
Chojna, NZOZ Prodent Łój Jacek, Kościuszki 5, 502 651 180
Chojna, NZOZ S.C. ''Ortos'' Specjalistyczne Gabinety Stomatologiczno-Ortodontyczne, Dworcowa 3, 535 240 756, Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Gryfino, ISPS Renata Godyńska, Iwaszkiewicza 70, 91 416 40 06
Gryfino, NZOZ Intermed Sp. z o.o., Niepodległości 28, 91 416 20 41
Krzywin, Ewa Alicja Więckowska, Widuchowska 2, 503 711 936
Mieszkowice, IPL Joanna Szymoniak, Poniatowskiego 15, 91 402 14 00
Moryń, Poradnia Stomatologiczna Tomasz Podbielski, Kościuszki 15, 606 372 145
Nowe Czarnowo, Megamed Sp. z o.o., Nowe Czarnowo 74, 91 316 50 40
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abba
abba 12.07.2019, 10:41
To nie jest z korzyścia dla pacjentów!
żal
żal 08.07.2019, 16:31
Przychodnia, która dla mieszkanców okolicznych gmin (nie tylko Gryfina) świadczyła naprawdę usługi z NFZ - padła w lipcu!

W tym roku...

Przychodnia przetrwała komunę, wszystkie rządy po 1989 roku. Padła teraz.

Kto stracił?

Bogaci - pójdą do prywatnych, albo od dawna tam chodzą.
A ci, co nie stać?

A co to kogo obchodzi?
pacjent
pacjent 08.07.2019, 21:16
Nas pacjentów!
słowa poparcia
słowa poparcia 11.07.2019, 00:55
Właśnie!
smutne
smutne 11.07.2019, 22:47
Pewnie właściciel budynku pozbył się przychodni, może ma lepszą ofertę najmu.
Swoją drogą jakim cudem publiczna przychodnia stała się prywatnym budynkiem z... publiczną przychodnią (i urzędami)?

Pewnie potem zrobili niepubliczną - ale przychodnia istniała tam zawsze, odkąd pamiętam...
mocca
mocca 11.07.2019, 23:16
To jest dopiero zagwozdka!!
Plastuś z Judecyrku
Plastuś z Judecyrku 08.07.2019, 12:11
Czy to właśnie nasze własne komuchy z kawiorowej lewicy nie zlikwidowały 20 lat temu powszechnego dostępu do opieki stomatologicznej?
abba ojcze
abba ojcze 08.07.2019, 13:22
i oni też https://youtu.be/t8b97OQykv8
okulary swiadomości
okulary swiadomości 08.07.2019, 13:12
i ci też https://youtu.be/B9UeJVgJJ3w
Emeryt
Emeryt 08.07.2019, 09:15
NFZ gwarantuje tylko rwanie zębów bez znieczulenia, leczenie jedynek, dwójek i trójek i przegląd. za resztę płacisz. PiS zlikwidował stomatologię. Ale zawsze można prywatnie. Dostaliście na to 500+, podwyżkę emerytur dla meneli i wysokie zasiłki zamiast pensji. PiS mnie okrada czwarty rok z rzędu.
Julian
Julian 08.07.2019, 09:34
Stomatolog na NFZ działał tak samo źle już za lat 90-tych. Za wszystko co lepsze niż amalgamaty się płaciło, obecny rząd ma to tak samo w *** jak poprzedni.... i poprzedni... i jeszcze wcześniejszy. Większość ludzi już dawno zapomniało nawet jak wygląda dentysta na NFZ, wybierając jakość w gabinetach prywatnych i niestety ale ponosząc wysokie z tym koszty.
Arn de...
Arn de... 08.07.2019, 10:55
EMERYTURY NIE MAJĄ MENELE !! MAJĄ JĄ OSOBY ZE STAŻEM 20 LAT - KOBIETY, LUB 25 - MĘŻCZYŹNI !! TO NIE EMERYT UCHWALIŁ PRAWO O EMERYTURZE+ ! TO POLSKIE RZĄDY, BY ROZDAWAĆ NIE SWOJE - OKRADŁO EMERYTÓW Z ICH KAPITAŁU W ZAMIAN DAJĄC OCHŁAPY ! NIE PLUJ ! TEŻ BĘDZIESZ EMERYTEM !!
ale przychodnia padła teraz...
ale przychodnia padła teraz... 08.07.2019, 10:09
Tylko że przychodnię, w której można było się leczyć na NFZ zlikwidowano teraz.
Nie chodzi o to, że na NFZ był "cud miód" - tylko że dla niektórych była to jedyna szansa.
Julian
Julian 09.07.2019, 00:14
ale idąc tym samym tropem, otworzyli na NFZ w gimnazjum, czyli też mogę powiedzieć, że za tego rządu otworzyli nową placówkę.

oczywiście i zamknięcie i otwarcie tej czy tamtej placówki w tym przypadku ma niewiele wspólnego z rządem, ten (czy też poprzedni) ma to po prostu gdzieś.
nieprawda
nieprawda 09.07.2019, 07:32
akurat - nic nie otworzyli, tylko zamknęli przychodnię która działała na Szczecińskiej od lat!
I trudno, żeby ludzie z wielu gmin przyjeżdżali do gabinetu w szkole!
Nie porównuj!
Co do dbania o ludzi, których nie stać na prywatną wizytę - zgoda...
Arn de...
Arn de... 08.07.2019, 20:30
Mój wpis miał związek z " ... podwyżkę emerytur dla meneli ... ". Co do likwidacji, uważam za skandal, że NFZ umywa ręce od problemu ".
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 08.07.2019, 07:33
https://youtu.be/bm6tzi-9ARc gryfino zamiera przez brak okularów świadomości ha ha ah
i skończyło się...
i skończyło się... 08.07.2019, 00:07
Przychodnia przetrwała komunę, przetrwała wiele rządów - za tego upadła.
Jedyna w okolicy kilku gmin, gdzie REALNIE można było leczyć się "na ubezpieczenie"...

Podobno dostali wymówienie od właściciela budynku. Bo to nie był ich budynek...
ciekawy
ciekawy 08.07.2019, 08:52
to czyj jest ten budynek
POwiat to pasożyt
POwiat to pasożyt 08.07.2019, 12:16
To budynek starostwa - pewnie teraz będzie stał pusty i niszczał tak jak zlikwidowana przez Gładkowa szkoła specjalna przy Łużyckiej
Właściciel. Tomój  budynek.
Właściciel. Tomój budynek. 08.07.2019, 17:17
To nie był i nie jest budynek starostwa.
twój - ale dlaczego?
twój - ale dlaczego? 08.07.2019, 17:28
Che che, może go zbudowałeś za swoje?
Wlaściciel
Wlaściciel 08.07.2019, 09:10
Mój.
PiS zniszczył służbę zdrowia
PiS zniszczył służbę zdrowia 07.07.2019, 23:50
Prawda jest taka, że z chwilą wygaśnięcia starych umów stomatolodzy nie składają swoich ofert o nowe. NFZ płaci 20 zł za rwanie zęba. Nikt nie chce leczyć za grosze płacone przez NFZ> To już ostatnie gabinety leczące na NFZ.
choj dopa i kamieni kopa
choj dopa i kamieni kopa 08.07.2019, 06:25
jak można zniszczyć coś czego nigdy nie było ha ha ah h te państwo istnieje tylko teoretycznie a tak naprawdę to polin prowincja w której aktualnie kasy brak na wszystko
Michaś
Michaś 07.07.2019, 21:50
No to to już jest *** przegięcie pały.
Michaś
Michaś 07.07.2019, 21:51
No to to już jest *** przegięcie pały.
Niewiadoma
Niewiadoma 07.07.2019, 21:16
Z tego co mi wiadomo to Godyńska nie jest na NFZ tylko prywatnie. Chyba, że coś sie zmieniło po dniu 30 czerwca?
halo
halo 07.07.2019, 19:24
gdy panował reżim PO-PSL i mieli pod kontrolą TVP, TVN, Polsat, niemieckie gazety, radia i portale, takie coś nie przedostałoby się do opinii publicznej, tu by ucięli, tam przeinaczyli i wyszłoby jak trzeba. Dlatego tak walczą z TVP, bo im zakłamaną narracje psują. Rozmawiał kiedyś z jednym lemingiem, pojechał starym tefauenowskim szablonem "pisowska telewizja". Odpowiedziałem mu, że wolę "pisowską TVP" niż esbecki TVN. Typ nie wiedział, że ITI vel TVN, na zlecenie Kiszczaka za namową Urbana, zakładali TW Konarski i TW Mewa, odpowiedni Wejchert i Walter
FiFi
FiFi 08.07.2019, 20:52
Spoko, łowcy głów z kaftanami bezpieczeństwa wiedzą już gdzie ten "halo" się ukrywa.
a coś na TEN temat pisowski trollu?
a coś na TEN temat pisowski trollu? 08.07.2019, 00:10
Pod iloma nickami pisowcu wklejasz te swoje propagandówki nie na temat?
Stomatologia na Szczecińskiej padła. Za rządów PiS...
I to jest na temat....
pacjent
pacjent 07.07.2019, 19:00
Tylko że w Krzywinie sie płaci za wszystko nawet znieczulenie kosztuje najtansza plomba 60zl
Dentysta sadysta
Dentysta sadysta 08.07.2019, 17:19
NFZ nie refunduje znieczulenia.
Szczerbaty
Szczerbaty 07.07.2019, 18:56
Co z przychodnią stomatologiczną?To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
.
. 07.07.2019, 18:41
W intermedzie na nfz maja przyjmowac.
N.
N. 07.07.2019, 18:37
Ostatnio byłem i nikogo nie było.
fakt
fakt 07.07.2019, 19:54
1 lipca było nieczynne!
miś
miś 07.07.2019, 18:58
Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.

Pozostałe