Usunięcie zaćmy bez limitu i kolejki! Sprawdź, gdzie można wykonać zabieg bez czekania

  • 08.07.2019, 17:54
  • Małgorzata Koszur Rzecznik Prasowy Zachodniopomorski OW NFZ, Szczecin
Usunięcie zaćmy bez limitu i kolejki! Sprawdź, gdzie można wykonać zabieg… fot. spzozmswia.szczecin.pl
Zabiegi usunięcia zaćmy nie są już limitowane przez NFZ. Oznacza to, że Fundusz płaci za wszystkie wykonane w tym zakresie świadczenia. Tak jest od 1 kwietnia 2019 roku. Placówki medyczne mogą tak zorganizować pracę, by przyjmować jak najwięcej pacjentów. W szczecińskich szpitalach: Klinicznym nr 2 na Pomorzanach oraz w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco!
Pacjenci będą krócej czekać na zabieg, dzięki czemu szybciej wrócą do codziennej aktywności, a komfort ich życia ulegnie znacznej poprawie.
Przy tej okazji przypominamy, że pacjent ma prawo wyboru placówki, w której chce usunąć zaćmę.
 
Na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ znajduje się Informator o terminach leczenia, z którego można się dowiedzieć, w której placówce czas oczekiwania jest najkrótszy. Po otwarciu przeglądarki, w ramce obok pytania „jakiego świadczenia szukasz?” należy wpisać słowo "zaćma" – wtedy pojawi się zdefiniowana nazwa zakresu: zabiegi w zakresie soczewki (zaćma). Należy wybrać nazwę województwa lub wpisać miejscowość, aby sprawdzić, gdzie czas oczekiwania, dla przepadków pilnych i stabilnych, jest najkrótszy.
 

Informator o Terminach Leczenia - otwórz link

 

W szczecińskich szpitalach: Klinicznym nr 2 na Pomorzanach oraz w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco!

Jeśli ktoś zechce skorzystać z tej wyjątkowej okazji, może bez problemu zapisać się na pierwszą kwalifikującą do zabiegu wizytę. Jeśli ktoś czeka na zabieg w innym szpitalu, powinien jedynie zabrać stamtąd swoje skierowanie na zabieg i przekazać je do nowo wybranej placówki.

Szpital Kliniczny nr 2 na Pomorzanach w Szczecinie oferuje wysokiej jakości leczenie w dwóch klinikach okulistycznych. Konsultacje przeznaczone są dla osób, u których zdiagnozowano zaćmę. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę: lekarz dokona kwalifikacji do zabiegu i ustali plan leczenia. Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów: I Klinika Okulistyki 91 466 11 19; II Klinika Okulistyki 91 466 12 78.

Małgorzata Koszur Rzecznik Prasowy Zachodniopomorski OW NFZ, Szczecin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beret
Beret 09.07.2019, 11:40
kiedy i gdzie bedą przeszczepiać sprane mózgi moherom?

Pozostałe