Uczyli się trudnej sztuki malowania na… wodzie [ZDJĘCIA]

  • 08.07.2019, 22:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uczyli się trudnej sztuki malowania na… wodzie [ZDJĘCIA]
W Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej rozpoczęły się kolejne warsztaty. Tym razem 20-osobowa grupa pod okiem Elżbiety Narzekalak uczy się trudnej sztuki malowania na wodzie. Sztuka nie jest łatwa, ale dla chcącego podobno nic nie ma trudnego i uczestnicy tworzą kolorowe, abstrakcyjne obrazy.

Jak? Do miseczki lub głębszej tacki napełnionej wodą trzeba dodać parę kropel specjalnej farby i zagęszczacza. Konieczne są patyczki, kartki papieru, sporo uwagi i umiejętności, bo sztuka do łatwych nie należy.

Malując na wodzie można stworzyć przedziwne kolorowe piękne wzory. Sztuka malowania na wodzie nazwana również sztuką marmurkową przywędrowała z Turcji i nazywa się „Ebro”.

Warsztaty odbywają się w bocznym „korytarzu” domu kultury. Trudno powiedzieć, że są tam świetne warunki do tego typu zajęć, ale młodzież jest zadowolona. Cieszą się, że potrafią stworzyć malowniczy swój świat i że przed nimi jeszcze tyle wakacyjnych dni.

Zajęcia trwają dwie godziny od 10 do 12 i tak będzie do końca tygodnia.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 10.07.2019, 20:17
Brawo Ela.
seniorka
seniorka 10.07.2019, 07:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

nędza
nędza 09.07.2019, 07:03
boczny korytarz ...no jasne. i te ak dzieci z Gryfina beda zadowolone. czego je to uczy. Ze siedząc w biedzie i brzydocie będą zadowolone. Bo są gorsze i mają pecha , że nia sa dziećmi z innego miasta.
znafca
znafca 09.07.2019, 01:11
Palcem na wodzie to najlepiej maluje Sawaryn!

Pozostałe