Zabytkowy kościół ze wsparciem

  • 10.07.2019, 10:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zabytkowy kościół ze wsparciem
W tym roku z budżetu województwa na ratowanie zabytków trafi 1,6 mln zł. Dzięki temu wsparte zostaną prace przy 67 obiektach w całym regionie. We wtorek 9 lipca br. w Szczecinie podpisanych zostało 11 umów w ramach tego działania. Podpisy pod umowami złożył marszałek Olgierd Geblewicz i przedstawiciele beneficjentów.

Pomorze Zachodnie wspiera prace przy zabytkach od 2007 roku. Od tego czasu na ten cel powędrowało ponad 12 mln zł z budżetu województwa. To łącznie ponad pół tysiąca umów na przeprowadzenie prac lub przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

- Wspieramy mikrograntami drobne prace konserwatorskie, remontowe i te poważniejsze, które rozłożone są na wiele lat i realizowane etapami. Staramy się nasze wsparcie zwiększać z roku na rok. Dziękuję za to, że pomagacie chronić to, co zachodniopomorskie - mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz.

Łączna wartość umów podpisanych we wtorek to 274 tys. zł. Wśród projektów, które zostaną dofinansowane jest zabytek z powiatu gryfińskiego- dokończenie naprawy konstrukcji fundamentów i murów fundamentowych w kościele z XII/XIV w. w Stołecznej (gm. Trzcińsko-Zdrój). Beneficjent: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława B.M Góralice. Dotacja: 10.000 zł.

Do udziału w konkursie uprawniony był każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego. Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie mogła przekroczyć 60 tys. Ze wsparcia województw korzystają m.in. gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kupka
kupka 10.07.2019, 11:38
Brawo Pałacyk pod lwami, nadal nic:)
Smutna prawda
Smutna prawda 10.07.2019, 18:39
Wyglada na to, że w tym kraju tylko kościoły mogą liczyć na finansowe wsparcie..Nic dziwnego.. taki kraj. Zamki, dworki ,niszczeja w całym kraju.
srutu tutu i srututelki
srutu tutu i srututelki 10.07.2019, 20:11
Nie wiń lepszych gospodarzy, że dbają bardziej niż ci... inni.
Pałacyk pod lwami w Gryfinie dofinansowanie dostał - a władze gminy... zrezygnowały...

Dlaczego? Bo srutu tutu...
Obiecuję i niedotrzymuję na 100%
Obiecuję i niedotrzymuję na 100% 10.07.2019, 12:52
Pałacyk przecież dostał trzy i pół miliona wsparcia i to dlatego , że Sewern był gotowy w 100 % do inwestycji. Efekt - zrezygnował z dotacji. Jak ze stadionem też w ubiegłym roku.
proste
proste 10.07.2019, 13:07
Bo jakby nie zrezygnował to tercet by musiał popracować.
I nic
I nic 10.07.2019, 23:26
To oni są ciągle gotowi.

Pozostałe