Zapraszają na Dni Odry 2019

  • 10.07.2019, 10:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszają na Dni Odry 2019
Rejsy po Odrze, zwiedzanie zabytkowych jednostek, spływy kajakowe, koncerty szantowo-folkowe, animacje dla dzieci, ale także okazja do poznania walorów turystycznych i gospodarczych jakie oferuje druga co do wielkości rzeka w Polsce. Drugi rok z rzędu Pomorze Zachodnie wspólnie z władzami Szczecina oraz Centrum Żeglarskim Szczecin organizuje DNI ODRY, które odbędą się na nabrzeżu Piastowskim. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprasza marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Odra to olbrzymia szansa rozwojowa dla Pomorza Zachodniego i całej zachodniej Polski. Stworzony przez nas Zachodniopomorski Szlak Żeglarski był jedną z inicjatyw, które sprawiły że żagle wróciły na Odrę. Nowe mariny, a w ostatnich latach także przystanie kajakowe wypromowały turystykę wodną, pokazały potencjał jaki rzeka skrywa w swoim nurcie. Chcemy by mieszkańcy zwrócili się ku Odrze i zobaczyli ten potencjał. Idealna okazja już w najbliższy wakacyjny weekend – tymi słowami na Dni Odry 2019 zaprasza Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Dni Odry startują w piątek 12 lipca. Od godziny 14 atrakcje dla najmłodszych zapewni kontener budowanego Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha z pokazami i eksperymentami naukowymi z udziałem wody dla najmłodszych (pokazy również w sobotę i niedzielę od 10 do 18). Instytucja powstanie na szczecińskiej Łasztowni i będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną, poświęconą m.in. żegludze i szkutnictwu. W piątek na godzinę 18 zaplanowano cumowanie spływu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a wieczór zwieńczy koncert. Na pływającej scenie wystąpią After Blues i Mechanicy Szant.

 

W sobotę 13 lipca od południa będzie możliwe zwiedzanie zabytkowych holowników, które przypłyną do nas z Berlina. Będą możliwe także rejsy, a zaproszenia będą dystrybuowane na nabrzeżu (zwiedzanie i rejsy będą również możliwe w niedzielę). Na godzinę 13 zaplanowano uroczyste przekazanie wianka.

 

W sobotę o godzinie 10 i 14 oraz w niedzielę o godzinie 10, dla miłośników kajaków przygotowano „Spływ po Meduzostanie - Do wodnych zakątków Mare Dambiensis”. Trasa wiedzie dookoła wyspy Radolin - przez Przekop Parnicki, Orli Przesmyk, Kanał Krętego Węża i Świętą. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajemnice jeziora Dąbie, zaznajomić się z legendą Mare Dambiensis, a także wziąć udział w pikniku z ogniskiem. Długość szlaku to blisko 7,5 km (4 godziny spływu). Udział w wydarzeniu jest możliwy dla osób od 13 roku życia. W celu rejestracji należy się skontaktować z Centrum Żeglarskim w Szczecinie (liczba miejsc ograniczona). Sobotni wieczór zakończą koncerty. Od godziny 19 zagrają Dair, Cheap Tobacco oraz Lord – Sound of Queen.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajwaj aleluja i do przodu z kolbą w jalopie
Ajwaj aleluja i do przodu z kolbą w jalopie 10.07.2019, 20:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

lenie z UMIGU
lenie z UMIGU 10.07.2019, 13:05
Zapraszamy na codzienne Dni Ody na nabrzeże w Gryfinie.
flisak odrzański
flisak odrzański 10.07.2019, 12:09
Nikotyński musi spływać!
twój pracodawca
twój pracodawca 10.07.2019, 12:19
Przestań się reklamować i wróć do pracy!
flisak odrzański
flisak odrzański 10.07.2019, 12:24
Robota to głupota.

Picie to jest życie :-)
wmi
wmi 10.07.2019, 13:16
Sklep Harnas, zycie pod sklepem. Robota to glupota.

Pozostałe