Widzisz dziecko pozostawione w samochodzie podczas upałów? Reaguj!

  • 10.07.2019, 12:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Widzisz dziecko pozostawione w samochodzie podczas upałów? Reaguj!
Mimo wielu apelów niestety nadal jest głośno o pozostawianiu dzieci w zamkniętym samochodzie w upalny dzień. Trwa akcja Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, która przestrzega przed takim zachowaniem, a także przedstawia zasady postępowania, mogące uratować życie dziecku.

Sprawdź czy auto jest zamknięte, oceń stan dziecka, wyciągnij je z samochodu, udziel pomocy i czekaj na przyjazd służb. To podstawowe zasady postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka zamkniętego w upalny dzień w aucie.

W ramach prowadzonej akcji społecznej „Dziecko w samochodzie” Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przygotował plakaty profilaktyczne, które przedstawiają temperaturę panującą w rozgrzanym aucie oraz 4 krótkie zasady postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Będą one umieszczone w dyskontach sieci Netto na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Działania prowadzone przez Samorząd Województwa oraz sieć sklepów Netto Polska mają podnieść świadomość społeczeństwa na temat tragicznych skutków, jakie może nieść pozostawienie dziecka zamkniętego w samochodzie w upalny dzień.

A co grozi za pozostawienie dziecka w samochodzie w czasie upałów? Pisaliśmy o tym m.in. tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32961,zostawila-8-miesieczne-dziecko-w-zamknietym-samochodzie-grozi-jej-5-lat-wiezienia

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mam tylko kluczyki
Mam tylko kluczyki 10.07.2019, 22:40
Ja ostatnio zostawiłem kochankę w zamkniętym samochodzie i to jeszcze w lesie, niestety nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było ?
pkt.1
pkt.1 10.07.2019, 13:04
Najpierw muszą być upały!

Pozostałe