Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Organizuje akcję aby sprowadzić tę studentkę z Wenezueli

  • 11.07.2019, 00:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Organizuje akcję aby sprowadzić tę studentkę z Wenezueli
-Jestem organizatorem zbiórki pieniędzy dla Karhiann Gonzalez z Wenezueli jako student i jej przyjaciel. Potrzebne są pieniądze na bilet i na start. Roczny koszt to ok. 5000 zł, a jeśli dostanie pracę w Polsce, opłaci sama kolejne lata studiów. Środki potrzebne też są na ubezpieczenie, kurs językowy, zakup odzieży zimowej, ponieważ takiej nie posiada – mówi nam student medycyny z Mieszkowic Jonasz Jędras.

Jonasz Jędras poznał Karhiann rok temu, ucząc się online hiszpańskiego. Sama Karhiann pochodzi z miasteczka El Callao w Wenezueli.

-To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym grasują mafie – mówi nam Jonasz Jędras, który zrobił dobry wywiad o tym miejscu. Skontaktował się m.in. Bartłomiejem Czukiewskim (autor kanału podróżniczego BezPlanu), który był jakiś czas temu w Wenezueli i zna osobiście Karhiann Gonzales.

Karhiann o sobie

Karhiann Gonzales studiowała na Uniwersytecie Simona Bolivara w Caracas. Prezydent Maduro nie wysyła pieniędzy na uniwersytety, zatem profesorowie rezygnują z pracy, bo nie dostają wypłaty, uniwersytet jest częściej zamknięty niż otwarty.

-Rozpoczęłam studia we wrześniu 2016r. na kierunku handel zagraniczny. Uniwersytety również od jakiegoś czasu nie funkcjonują prawidłowo. Wyobraź sobie, że studiujesz 3 lata a masz uznane tylko 6 miesięcy, bo uniwersytet jest częściej zamknięty niż otwarty. Ponadto, z powodu wysokich cen żywności i niskich płac, wzrasta niepewność. Wszyscy ludzie stali się samolubni z powodu kryzysu, wszyscy próbują przetrwać i dlatego wielu ludzi ukrywa leki, a następnie sprzedaje je po wyższych cenach. Jeśli umierasz i nie masz pieniędzy, lekarze w szpitalach i klinikach nie mogą ci pomóc, ponieważ potrzebują pieniędzy dla swojej rodziny. Niedawno zmarła moja babcia. Żyję wiarą w Wenezueli i mam nadzieję, że Bóg jest sprawiedliwy – pisze o sobie Karhiann Gonzales.

Jonasz o Karhiann

Student jest zdeterminowany aby pomóc rówieśniczce z Wenezueli.

-Wszystkie te problemy sprawiły, że Karhiann musiała zrezygnować ze studiów. Nie ma możliwości dalszego kształcenia. Jej marzeniem jest móc normalnie żyć, rozwijać się, studiować, pracować, mieć codziennie wodę , prąd, dostęp do leków, czuć się bezpiecznie. Karhiann widziała filmy Bartka Czukiewskiego o Wenezueli.. Skontaktowała się z nim. Okazało się , że jeszcze w tym czasie akurat był w Wenezueli. Chciała, żeby nagrał sytuację jaka panuje na jej uniwersytecie. Chciała żeby Polacy to zobaczyli. Bartkowi spodobał się pomysł. Spotkali się na terenie uniwersytetu Simona Bolivara, jednak nie uzyskali zgody od władz uczelni na nagranie odcinka. Podsunęła też pomysł Bartkowi na nagranie video o miejscowości El Callao z której pochodzi. Jednak Bartek uznał to za zbyt niebezpieczne – mówi Jonasz Jędras.

Dlaczego ryzykuje dla przyjaciółki online

Wszelkie sprawy jak bilety, przesyłanie pieniędzy wziął na siebie student ze Szczecina. Musi tez załatwić część formalności.

-Zbiórka jest zweryfikowana moim dowodem osobistym, więc do czasu Jej przyjazdu ja odpowiadam za uzbieraną kwotę. Zabezpieczeniem, że pieniądze wpłyną na to, na co są zbierane, jest moje imię i nazwisko. Podpisuję się pod tym swoimi danymi i reputacją – zaznacza Jonasz Jędras.

 Karhiann pochodzi z wielodzietnej rodziny. To dodatkowo utrudnia sytuację.

Pytamy: dlaczego postanowiłeś jej pomóc?

-Fatalna sytuacja w Wenezueli jest powodem, dla którego postanowiłem Jej pomóc. Jestem studentem, mam możliwość kształcenia się, korzystam z tego i doceniam. Poznałem inteligentną osobę, która nie ma takich możliwości jak my - studenci w Polsce – uzasadnia swoje zaangażowanie Jonasz Jędras.

Wielu studentów do tej pory wsparło już Karhiann. Mają oni kontakt Karhiann na messengerze. Na naszą prośbę szybko przesłała swoje dodatkowe zdjęcia.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/pomoc-dla-karhiann-z-wenezueli-wvrj5z

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MN
MN 12.07.2019, 23:49
Informujcie co dalej bo nie to ciekawi.
Adam
Adam 12.07.2019, 19:24
Dla mnie brzmi to przekonywująco!
Alina
Alina 12.07.2019, 13:02
Ludzie niektórzy będą przeciwni byś to robił uważając że to małostkowe! bądź dumny z siebie że chodź ty starasz się kogoś uratować!
Andrzej
Andrzej 12.07.2019, 12:33
Znam Jonasza! Jest wspaniałym gościem! I uważam że to co robi to przejaw humanitaryzmu i dobroci na miarę człowieka dobrego.
C.H
C.H 12.07.2019, 12:34
Zgadam się z panem świat jest okropny więc spróbujmy uratować chodź jedną osobę z tego piekała!
postronny
postronny 12.07.2019, 12:52
Popieram!
Danuta
Danuta 12.07.2019, 12:30
Niech bóg okaże miłosierdzie
radzę
radzę 12.07.2019, 12:52
Nie trzeba na niego czekać tylko samemu wziąć sprawy w swoje ręce!
Danuta
Danuta 12.07.2019, 13:00
I ten młody człowiek zrobił to! Chała mu za to!
F.G
F.G 12.07.2019, 12:28
Bądźmy dumni z człowieka który chce pomóc! A gdyby to spodlało kogoś z nas???
Beata
Beata 12.07.2019, 12:27
Skąd się biorą tak wspaniali ludzie!
?
? 12.07.2019, 19:25
Jacy? kto?
Calina
Calina 12.07.2019, 12:25
Nikt nie powinien odbierać szans młodym ludziom do godnego życia ani żadnemu człowiekowi!
CA
CA 12.07.2019, 12:24
Według minie to *** inicjatywa! Brawo! Pomagamy bo pomaganie powinno być nie w modzie ale powinno być oczywiste!
xx
xx 12.07.2019, 12:22
To wspaniały i dzielny mężczyzna każdy kto miały by sumienie pomógł by!
Jurgen
Jurgen 11.07.2019, 23:00
Viel Erfolg!
Iżak
Iżak 11.07.2019, 13:10
Trudne przedsięwzięcie, ale powodzenia!
G.S.
G.S. 11.07.2019, 11:24
Znam osobiście Pana Jonasza Jędrasa uważam że podjął się szlachetnej misji na rzecz tej dziewczyny z Wenezueli,jednakże jeśli znajdą się ludzie dobrej woli i serca będzie to dla niego ogromny sukces którego się podjął.Zdanie moje jest takie,że nie jeden chciałby mieć takiego kogoś kto zaangażowałby się w tego typu pomoc i pomógł komuś kto wymaga takiej pomocy.Nie wtajemniczonym w ten temat polecam zapoznać się z broszurą którą ma Pan Jonasz Jędras.Polska o czym jeszcze nie wie ogromna rzesza obywateli RP która jak na razie zaklina rzeczywistość zmierza w stronę Wenezueli,ponieważ ukrywany jest ogromny dług wewnętrzny o czym się głośno nie mówi a co prowadzi do sytuacji takiej jaka obecnie panuje w Wenezueli.Grozi to wybuchem wojny domowej i zamieszkami a może nawet doprowadzić do zabójstw i morderstw.Już teraz najbiedniejsi obywatele RP ledwo wiążą koniec z końcem przez podwyżki artykułów spożywczych a w niedalekiej przyszłości przewidziane są podwyżki cen energii elektrycznej gazu,wody,leków opodatkowanie super i hiper marketów,podwyżka stawki na ZUS do ok. 1500 zł.Perspektywy życia w Polsce są idealne dla wszelkiej maści kombinatorów,posłów złodziei,prezesów itp.Takim nigdy nie zabraknie kasy.
kiep
kiep 11.07.2019, 10:32
Nikityński musi odejść aby były etaty dla ślicznych wenezuelek!
0 11.07.2019, 09:34
O ile ktoś nie szuka łatwego sposobu na znalezienie wiernej żony, to rzeczywiście.
mixtt
mixtt 11.07.2019, 01:17
Łatwo nie będzie i trochę to pewno potrwa, ale jest możliwe.
Ilona
Ilona 11.07.2019, 00:48
Warto pomagać innym bo to dobro szybko może wrócić w tym wypadku.
nie
nie 11.07.2019, 11:33
Pomagać tak ,ale wszystko ma swoje granice. Gość szuka jelonków,bo się zakochał ?
CA
CA 11.07.2019, 11:40
Jakie granice?Pomagasz albo udajesz że pomagasz....
kibicka
kibicka 11.07.2019, 11:35
A gdyby nawet to co? Powodzenia!
Ja
Ja 11.07.2019, 13:07
To niech idzie do oracy i to na 2 etaty i spriwadza sobie oanienke. W Afryce dzieci z glodu umieraja i nikt nie ma odwagi pomagac a tu prosze jaki pomysl. A co z chorymi dziecmi gdzie rodzice prosza o wsparcie. To w takich przypadkach nalezy muec otwarte serce.
obywatel
obywatel 14.07.2019, 10:27
też możesz się wykazać i podejmij działąnie na rzecz chorych dzieci. jest wiele potrzebujących i dobrze że wielu z nich znajduje pomagających, ale jest ich ciągle za mało. masz szansę się wykazać i zamiast smarować podejmij jedno z wielu działań.....każdemu trzeba pomagać, a jest nas tylu na świecie że możemy pomóc, zrób akcję
Za
Za 11.07.2019, 15:34
a Ty w jaki sposòb pomogłeś I komu?
on
on 11.07.2019, 13:12
do ja: On jednak próbuje pomóc, a ty chyba tylko wydziwiasz.
??
?? 11.07.2019, 13:56
Pomóc ? Śmiech na sali ! Do pracy cwaniacy !!
AJ
AJ 11.07.2019, 15:37
do ??
Oby Twoja sala nie była wypełniona takimi ludźmi jak Ty....bo nikt Ci nie pomoże ....
To chyba nasza wada narodowa.....krytyka nade wszystko....zwłaszcza jeśli samemu się nic nie zrobiło....
Do AJ z 15.37
Do AJ z 15.37 11.07.2019, 17:19
Taaaak, dziś ludzie idą na łatwiznę, tylko czekają na gotowe i to jest ta wada narodowa ! A coż to chorzy,niepełnosprawni, starzy są ? Jest lato i masa pracy np. przy zbiorze owoców. Durne tłumaczenie,aby uspokoić własne sumienie?? Skąd wiesz kto pomaga i komu, albo nie ?
Wstydu nie macie tak żebrać ?

Pozostałe